Skip to content

Windows PC vs Mac, który jest lepszy? Główne różnice

8 de Maj de 2021

W dzisiejszym artykule porozmawiamy Jaki jest lepszy Windows lub Mac? Na początek musimy znać koncepcję każdego z nich, zanim zaczniemy od porównania. Co to jest Windows? To jest System operacyjny dla komputerów osobistych opracowany przez firmę Microsoft.

Jego wypuszczenie na rynek sięga 1985 roku i jest używane przez około 1 miliard ludzi, co stawia go na szczycie systemów operacyjnych dla komputerów osobistych. Obecnie istnieje wiele różnych wersji systemu Windows.

Z drugiej strony musimy wiedzieć Co to jest Mac? Jest to system operacyjny wbudowany w komputery opracowane przez firmę Apple. Po raz pierwszy ujrzał światło dzienne w 2001 roku i od tego czasu jest obecny.

Należy zauważyć, że ten system operacyjny jest przeznaczony do wyłącznego użytku komputerów Apple, ponieważ zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie są projektowane razem, co daje potężną kombinację.

Ponieważ znamy koncepcje obu systemów operacyjnych, możemy od razu przejść do tematu, który nas dzisiaj niepokoi. Następnie zobaczymy różnice między Windows i Mac, aby wreszcie zobaczyć, który z tych dwóch jest lepszy. Wyjaśnimy każdy z tych punktów.

Jakie są różnice między systemem Windows a komputerem Mac?

Jeśli chodzi o poznanie różnic między nimi, rozsądnie jest podkreślić ich cechy i sposób, w jaki sobie z nimi radzą. Obie z nich są jednym z najlepszych systemów operacyjnych na świecie, ale tym razem zobaczymy, jakie różnice mają ci giganci technologiczni.

Zgodność

Jeśli chodzi o kompatybilność, przewodzi Windows, będąc kompatybilnym z większością istniejących komputerów, podczas gdy Maca nie można zainstalować na innym komputerze nienależącym do Apple.

Oprócz tego, firmy programistyczne wydają się być łatwiejsze i bardziej dążą do rozwijania swoich programów dla systemu Windows niż dla Apple. To Wynika to z kompatybilności systemu, że tOferuje również system Windows w przeciwieństwie do Apple.

Cena sprzętu

Mówiąc o systemach operacyjnych, Ważne jest, aby znać cenę komputerów, na których możemy z nich korzystać. W tym przypadku, dzięki świetnej kompatybilności, jaką posiada Windows, nie musimy dużo myśleć o tym, gdzie będziemy go instalować, ponieważ jest bardzo prawdopodobne, że możemy to zrobić.

Jednak Mac nie jest odpowiedni dla żadnego komputera, co powoduje, że musimy używać tylko tych, które zostały opracowane przez Apple. Są bardzo dobre, ale jego cena może być nieco wysoka dla niektórych użytkowników.

Różne polecenia

Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do poleceń klawiaturowych w naszym systemie operacyjnym i komputerze, ale te mogą być inne, jeśli zdecydujemy się przejść z Apple na Windows lub odwrotnie. Z kolei dostęp do ukrytych funkcji na Macu możemy uzyskać w inny sposób niż Windows.

Programy domyślne

Bardzo ważnym punktem do podkreślenia są domyślne aplikacje każdego z nich, ponieważ są one zupełnie inne. Mają programy o podobnych funkcjach, które są odpowiedzialne za zarządzanie danymi w pamięci, w tym niektóre, takie jak iCloud dla komputerów Mac i OneDrive dla Windows, które obsługują dane online

Berło

Wreszcie mamy inny punkt między oboma systemami, taki jak interfejsy. Na pierwszy rzut oka mają podobne przestrzenie, ale używaj zupełnie innej estetyki, z systemem Windows bardziej konfigurowalnym, a Mac mniej konfigurowalnym, ale w eleganckich kolorach.

laptop za pomocą systemu Windows

Który system operacyjny na PC jest lepszy między Windows a Mac?

Widzieliśmy już główne różnice w każdym systemie operacyjnym, ale który jest lepszy? na to pytanie nie ma poprawnej odpowiedzi, ponieważ każdy z nich ma cechy, które mogą być używane przez użytkownika lub nie.

Po pierwsze, system operacyjny Apple jest bezpieczny, co sprawia, że ​​instalacja antywirus jeśli wcześniej skonfigurujemy opcje bezpieczeństwa na Macu. Z drugiej strony komputery Apple mają dobrą estetykę, która ma cechy fizyczne, takie jak lekkość w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku.

Ponadto zwykle ma dobrą wydajność, mając dużą zdolność przetwarzania różnych działań, wszystko to dzięki temu, że jest używany przez komputery Apple, które są high-endowe, osiągając harmonię między oprogramowaniem i sprzętem.

Musimy również wiedzieć, że Windows nie stał się najpopularniejszym systemem operacyjnym dla czegokolwiek, co ma wiele zalet dla tych, którzy go używają. Jego najważniejszą zaletą jest to, że ma swobodę programowania i kompatybilność. Oznacza to, że większość programów musi znajdować się w systemie Windows.