Skip to content

Co to jest i jak działa kod binarny lub język binarny? Co oznacza 0 i 1?

11 de Maj de 2021

Ludzie mają bardzo długą historię, w której opracowaliśmy wiele ważnych technologii pomogli nam W sposób, jakiego nigdy nie mogliśmy sobie wyobrazić.

Jednym ze sposobów, w jaki możemy zobaczyć dowody na to, są komputery. Każdego dnia jesteśmy od nich zależni, a jeśli wyeliminujemy je z naszego otoczenia, zdamy sobie z tego sprawę niemal natychmiast. Dlatego wiele osób zastanawia się, jak one działają. Robią to za pomocą języka binarnego, który pokażemy poniżej.

Co to jest język binarny i jakich znaków używa?

Język binarny to taki, który został stworzony z wyraźną funkcją możliwości ustanowienia połączenia komunikacyjnego między człowiekiem a maszyną. To znaczy komputer. Jest to ważne, ponieważ bez tego języka człowiek nie mógłby mieć kontroli nad procesami realizowanymi przez fizyczne części komputera. Pamiętaj, że wszystkie te części składają się z pliku stos części elektrycznych które są aktywowane, gdy przekazywany jest do nich prąd.

Język binarny jest używany, aby komponenty typu sprzętowego wiedziały, kiedy muszą działać iw jaki sposób powinny to robić. Jest to bardzo ważne, ponieważ bez tego języka wiele fizycznych części komputera zostałyby uszkodzone po prostu próbując go zapalić.

Język binarny instruuje te części, ile energii i jak z niej korzystać. Ten język jest obsługiwany tylko przez dwie litery, które w tym przypadku są dla nas liczbami. To są „0” i „1”, które można policzyć jako „Nie” i „Tak”. Wiele osób bawi się, pisząc swoje imię w kodzie binarnym.

W jaki sposób język binarny komunikuje się z komputerem?

Kiedy masz materiały typu sprzętu, zobaczysz, że pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest poinstruowanie ich, jak mają działać w harmonii z resztą części komputera. Ponieważ te urządzenia nie są żywymi istotami i nie mają mózgu, działają tylko kiedy przepływa do nich prąd elektryczny. Aby uzyskać określony wynik, przez aparat przepływa specjalny prąd.

Ten strumień zawiera specjalne informacje, które powiedzą komponentowi, co ma robić. Wiadomość jest kodowana za pomocą zer i jedynek, które tworzą złożone kombinacje, aby móc zakodować całe słowa w taki sposób mogą być przetwarzane przez sprzęt Twojego komputera. Innym sposobem obserwowania języka binarnego są pliki binarne.

Dzięki kodowi binarnemu można było stworzyć system ASCII. Ten system ma wielkie znaczenieBo to dzięki temu systemowi mogliśmy zacząć kodować bardziej złożone programy, które wykraczały poza możliwości, jakie dają programy tworzone w kodzie binarnym.

Kiedy kod binarny wchodzi do komponentu fizycznego, ma seria obwodów, które są aktywowane i dezaktywowane w celu wytworzenia żądanych efektów. Kiedy kod odczytuje 1, obwody są aktywowane, a gdy mija 0, obwody są dezaktywowane. Tworzy to wiersz poleceń, za którym może podążać Jednostka Przetwarzania Obliczeniowego.

Te zamiany znaków następują z niesamowitą prędkością, tysiące na tysiące na sekundę. Ilość wydanych bitów jest porównywalna tylko z pojemność i moc z Twojego komputera.

uruchomione komputery

Kto stworzył kod binarny?

To jest pytanie, które zadawało sobie wiele osób. Jest to bardzo ważne, ponieważ erekcja tego języka zawsze była przypisywana tylko jedna osoba przez historię.

Jeśli znasz historię Izaaka Newtona, będziesz wiedział, że miał naukowca wroga, który naprawdę nie miał złych intencji w stosunku do swojego odpowiednika. Ten naukowiec jest Gottfried Leibnizi można uznać, że dzięki swojemu kodowi jest ojcem technologii komputerowej.

Znaczenie systemu podwójnego polega na tym, że jest on fundamentem wszystkich technologii elektronicznych człowieka. Ważne jest, aby wiedzieć, że bit jest jednostką miary przestrzeni wirtualnej najmniejszy ze wszystkich. Jeśli zostaną pomnożone, otrzymasz inne skale pomiarowe. Wiele osób bierze to pod uwagę przy konwersji megabajtów na gigabity.

Przypominamy również, że kod binarny to system językowy, który ma tylko dwa postacieiw związku z tym przypisano jej nazwę binarną.