Skip to content

Jak nałożyć ograniczenie wiekowe na swoje filmy z YouTube? – Skuteczne wyjaśnienie

6 de styczeń de 2022

Obecnie YouTube umieszcza różne polityki prywatności dotyczące rodzaju treści publikowanych na tej platformie. Ponadto ustanowił różne ograniczenia dotyczące publikowanych treści, to znaczy treści, które mieszczą się w ustalonych, będą musiały zostać opublikowane bez naruszania uzgodnionych zasad dotyczących treści, które mogą być publikowane.

Teraz, jeśli uważasz, że istnieje jakiś rodzaj treści, które chcesz opublikować i nie jest on odpowiedni dla określonego wieku, platforma YouTube oferuje możliwość ustawić ograniczenie wiekowe; z których użytkownicy spoza ustalonego wieku nie będą mogli oglądać przesyłanych przez Ciebie treści. Tutaj nauczymy Cię, jak umieścić ograniczenie wiekowe na filmach, które chcesz opublikować i których nie chcesz, aby widzieli Cię użytkownicy poniżej 18 roku życia.

Jakie kroki należy wykonać, aby dodać ograniczenie wiekowe podczas przesyłania filmów?

Przeważnie ustalone ograniczenie wiekowe dotyczy tych osób użytkownicy nieletni i których nie chcemy, aby widzieli określone rodzaje treści, które publikujemy na naszym kanale. Teraz, aby móc umieścić lub dodać ograniczenie wiekowe do swoich filmów podczas przesyłania filmu, musisz wykonać następujące czynności:

  1. Wybierz przesyłanie, a tym samym zacznij przesyłać wideo na platformę YouTube.
  2. Następnie wprowadź szczegóły filmu.
  3. Następnie skonfiguruj odbiorców filmu, którym chcesz go udostępnić.
  4. Później wejdź do menu rozwijanego.
  5. Teraz wybierz w „Ograniczenie wiekowe” i wybierz w Tak, aby ograniczyć mój film dla użytkowników powyżej 18 lat.
  6. Na koniec wykonaj pozostałe kroki i zakończ przesyłanie wideo na platformę.

Jak sprawdzić, czy Twój film na YouTube ma ograniczenia wiekowe?

Wiele razy przesyłamy treści i nie jesteśmy pewni jaki rodzaj treści jest dozwolony A który jest niedozwolony, jednocześnie nie zdajemy sobie sprawy, że wideo ma ograniczenie wiekowe. Dlatego konieczne jest, abyśmy mogli zweryfikować tę procedurę, aby uniknąć przyszłych sankcji za nieprzestrzeganie zasad ustanowionych przez YouTube.

Z drugiej strony, aby móc zweryfikować, czy Twoje treści lub wideo mają ograniczenie wiekowe w YouTube, będziesz musiał wejść do YouTube Studio i zajrzeć do filtra „Ograniczenie wiekowe” lub możesz poszukać ograniczenia w kolumnie, w której się pojawia „Ograniczenia strony z filmami”. Po wprowadzeniu będziesz mógł sprawdzić, czy Twoje filmy mają ograniczenie wiekowe, ponieważ pojawi się ono na dole opisu filmu.

Jak możesz zablokować nieodpowiednie treści w YouTube?

Nieustannie chcemy blokować treści na YouTube, które uważamy za nieodpowiednie zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, o wiele bardziej chcemy blokować treści, aby maluchy w domu ich nie widziały. Od wielu razy wchodzą na nasze konto YouTube i znajdują filmy, które nie są dla nich odpowiednie i z tego powodu chcą zablokować film lub ogólnie kanał, aby nie wizualizować tego ponownie.

Teraz jednym z najłatwiejszych sposobów jest ustawienie trybu ograniczonego, który jest jedną z najprostszych opcji blokowania nieodpowiednich treści, które możemy znaleźć na platformie, a nawet te, które mogą zobaczyć dzieci. Aby jednak aktywować tę opcję, będziesz musiał otwórz aplikację i wejdź na nasze konto a następnie wybierz na zdjęciu profilowym, które znajduje się w prawym górnym rogu.

nieodpowiednie treści na youtube

Następnie wybierz opcję trybu ograniczonego z menu rozwijanego, a następnie, aby włączyć tę opcję, musisz przesunąć przełącznik, który pojawia się obok opcji „Włącz tryb ograniczonego dostępu” i gotowy.

Z drugiej strony inną opcją, którą możesz wdrożyć i szybko zablokować nieodpowiednie treści, których nie chcesz oglądać, jest całkowite zablokowanie kanału, który publikuje treści, a tym samym uniknięcie próby zablokowania konkretnego filmu. Należy zauważyć, że nie możesz zablokować filmu, ale raczej skargę.

Podobnie, aby ogólnie zablokować kanał, z którego nie będziesz chciał oglądać więcej treści, musisz przejść do kanału na stronie głównej, a następnie wybrać trzy punkty, które pojawiają się w prawej górnej części. Następnie wybierzesz opcję „Zablokować użytkownika” a następnie kliknij blok w wyskakującym okienku, które się pojawi i to wszystko.

Jakie rodzaje filmów można nałożyć na YouTube ograniczenie wiekowe?

Platforma YouTube w swoich zasadach i przepisach, które ustala, określa, jaki rodzaj treści musi podlegać ograniczeniom wiekowym. Tutaj poinformujemy Cię, jakiego rodzaju wideo należy nałożyć to ograniczenie wiekowe, abyś mógł uniknąć problemów z określonymi przepisami i uniknąć jakichkolwiek sankcji, a nawet zamknięcia kanału.

Wulgarny język

YouTube ogólnie wymaga, aby filmy zawierające nieodpowiedni język były ograniczane w taki sposób, aby osoby poniżej 18 roku życia nie mogły ich oglądać, ponieważ może to mieć znaczenie dla ich wykształcenia. W nieodpowiednim języku, który podlega ograniczeniom, jeśli film zawiera język zniewagę, wulgarność, przemoc, nieprzyzwoitość lub inne to nie jest odpowiednie dla nieletnich.

unikaj przesyłania filmów z nieodpowiednim językiem lub ograniczeniami dla nieletnich

Działania szkodliwe lub niebezpieczne

Oprócz wymogu nakładania ograniczeń na filmy zawierające nieodpowiedni język, wymagają one również nałożenia ograniczenia wiekowego na te filmy, które zawierają działania szkodliwe lub niebezpieczne dla osób poniżej 18 roku życia, aby nie rób tego typu działalności. Jeśli więc chcesz przesłać film z jakimś rodzajem szkodliwej lub niebezpiecznej aktywności, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to ustawić tryb ograniczenia wiekowego, aby uniknąć sankcji ze strony platformy.

Niepokojące lub brutalne obrazy

Innym rodzajem treści, które muszą podlegać ograniczeniom wiekowym, będą filmy zawierające niepokojące lub przedstawiające przemoc obrazy, ponieważ nie mają one charakteru edukacyjnego dla osób poniżej 18 roku życia.