Skip to content

Jak mogę zidentyfikować oszustwa i uniknąć bycia ofiarą phishingu — lista rekomendacji

4 de styczeń de 2022

Do tej pory być może nie słyszałeś nic o phishingu i że, nie zdając sobie z tego sprawy, byłeś ofiarą tej nowej formy oszustwa internetowego. Dlatego dzisiaj przekazujemy wszystkie informacje w tej sprawie, abyście byli świadomi i nie wpadli w ręce tych osób, które szukają Posługuj się swoimi danymi w celu popełnienia nielegalnych czynów.

Ponieważ internauci nie są zwolnieni z ponosić ryzyko podczas przeglądania sieciPonieważ cyberprzestępcy lub hakerzy zawsze szukają nowych ofiar, które popełniają oszustwa cyfrowe, nie zdając sobie z tego sprawy w pierwszej kolejności. Dlatego ważne jest posiadanie narzędzi, które pozwalają nam wykrywać luki podczas przeglądania.

Na czym polega oszustwo związane z cyfrowym wyłudzaniem informacji?

Jest to moda, w której pewna grupa osób dokonuje oszustw za pomocą ważnego narzędzia internetowego, a wszystko to poprzez e-maile, w których podszywają się pod uznane instytucje lub firmy, aby użytkownicy wpadli w ich pułapkę Y podać swoje dane osobowe, nie wyobrażając sobie, w co naprawdę się pakują.

W momencie podszywania się pod tożsamość użytkowników osoby te pozyskują ważne dane dotyczące prywatnych informacji, takich jak hasła i numery ubezpieczenia społecznego. Tak więc, gdy użytkownik otrzymuje wiadomość e-mail, myśli, że jest to prawdziwa firma i wypełnia wymagane pola, aby dostarczyć swoje dane osobowe i prywatne.

W ten sposób przestępcy dokonują własnych zakupów i dokonują zakupów online podanie informacji rozliczeniowych Twoich ofiar, a także dokonują przelewów na swoje konta osobiste w celu opróżnienia konta bankowego danej osoby. Chociaż możliwe jest również, że szkoda zostanie wyrządzona online poprzez tożsamość osoby, której dotyczy, co sprowadza się do poważnych konsekwencji karnych.

Zalecenia dotyczące unikania padania ofiarą oszustwa internetowego i identyfikowania phishingu

Teraz, gdy znasz już ważną część wszystkiego, co dotyczy tego tematu, udzielimy Ci szeregu bardzo przydatnych wskazówek, abyś nie wpadł w tego typu pułapki. Ponieważ ci przestępcy mają różne metody, aby móc zastąpić tożsamości osób i dopuszczania się ich czynów niezgodnych z prawem schowany w siatce.

Nigdy nie otwieraj e-maili z nieznanych adresów

Jest to główny sposób działania phisherów, dlatego ważne jest, aby zwracać szczególną uwagę na adresy e-maili, które otrzymujesz. Jeśli więc zauważysz, że adres jest anonimowy lub ma podejrzaną lub dziwną nazwę, nie waż się go otwierać i, jeśli to możliwe, zgłoś go jako phishing. W przypadku, gdy prawdziwa firma chce się z Tobą skontaktować, będziesz w stanie docenić tożsamość w nagłówku wiadomości e-mail, a tego typu rzeczy nigdy nie zdarzają się w przypadku fałszywych wiadomości e-mail.

sposób na uniknięcie oszustw poprzez wzmocnienie bezpieczeństwa komputera

Niektóre aspekty pozwalają nam określić, czy wszystko jest częścią oszustwa, gdy otrzymujemy wiadomość e-mail, między innymi: zła pisownia, bardzo potoczny język i wiadomość, w której nie pojawia się twoje imię. Podobnie, musisz spojrzeć na te bezpłatne oferty, które wydają się nierealistyczne dotyczące podróży lub produktów i że to, czego szukają, to wprowadzenie swoich danych osobowych lub finansowych za wszelką cenę.

Zwiększ bezpieczeństwo swojej przeglądarki

Radzimy skorzystać z dwuetapowa weryfikacja w celu wzmocnienia bezpieczeństwa podczas żeglowania. W ten sposób, gdy zdecydujesz się zalogować do dowolnego ze swoich kont lub aplikacji, zostanie wysłana wiadomość z potwierdzeniem, że to rzeczywiście Ty wchodzisz do systemu.

Innym ważnym aspektem jest użycie dobrego antywirusa do regzekwować bezpieczeństwo podczas nawigacji w Internecie, na komputerze lub urządzeniu mobilnym, potrzebujesz go natychmiast. Z drugiej strony, nigdy nie ujawniaj danych bankowych lub osobistych przez rozmowy telefoniczne oraz weryfikuj i weryfikuj autentyczność witryn swoich banków, stale sprawdzając wszystkie nasze konta i zachowując szczególną ostrożność.

dołącz do naszego kanału telegram