Skip to content

Co to jest przenośność bez zgody? – Jak uniknąć bycia ofiarą oszustwa lub zmiany firmy bez upoważnienia

9 de kwiecień de 2021

Na początek, zanim wyjaśnisz, czym jest przenośność bez zgody, najlepiej, abyś to zrozumiał jakie jest pojęcie przenośności. W tym przypadku przenoszenie jest rozumiane jako prawo użytkownika do zachowania swojego numeru telefonu, nawet jeśli zmieni usługodawcę. Dotyczy to numerów telefonów komórkowych i stacjonarnych; Możesz zmienić przenośność, aby sprawdzić, jak przebiega proces.

Z drugiej strony przenoszenie bez zgody ma miejsce, gdy otrzymasz kod zwany PIN wraz z połączeniem telefonicznym, bez prośby o zmianę firma lub dostawca usług telefonicznych. Należy zauważyć, że chociaż przenoszenie jest prawem, w tym przypadku użytkownik jest ofiarą oszustwa, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak postępować.

Skąd wiesz, że generowane jest oszustwo związane z przenoszeniem?

Chociaż technologia służyła ułatwieniu życia użytkownika, stała się również bardzo łatwym sposobem na oszukanie, a nawet sieci służą jako mechanizm umożliwiający sprawcy komentowanie swoich przestępstw. W takim przypadku dobrze jest wiedzieć, jak chronić się przed oszustwami w WhatsApp.

Podobnie, oszustwa związane z przenoszeniem bez zgody użytkownika wykorzystują te środki i możesz nawet otrzymać telefon, więc musisz być bardzo uważny na wszelkie możliwe sposoby. W tym samym duchu pierwszą czerwoną flagą, którą należy rozpoznać, jest połączenie kontaktowe które otrzymasz od niektórych tak zwanych autoryzowanych agentów, którzy pracują dla Twojej firmy usługowej.

W takim przypadku, jeśli nie prosiłeś o wysłanie kodu PIN w celu zmiany usługodawcy, nie kontynuuj połączenia, będziesz musiał automatycznie odłożyć słuchawkę; ponieważ oszust będzie próbował Cię przekonać i poda tysiąc powodów do zmiany firmy, i wszystko z zamiarem dostarczenia kodu PIN. Jeśli jesteś ofiarą tego oszustwa i nie podałeś jeszcze kodu PIN z kodem przenośności, będziesz musiał wykonać następujące czynności.

  • Zignoruj ​​i usuń wiadomość, która przyjdzie z kodem PIN.
  • Nie podawaj również tego kodu do brak firmy telefonicznej.
  • Nie czytaj kodu, a tym bardziej pożyczaj swój telefon.

telefon ofiary oszustwa

Co zrobić, jeśli padłem ofiarą przeniesienia bez zgody?

Bycie ofiarą przenoszenia bez zgody jest bardzo podobne do bycia przedmiotem oszustw związanych z bankowością internetową; to jest możesz tego uniknąć, jeśli jesteś czujny. Jeśli jednak padłeś już ofiarą tych przestępców, nie czujesz się źle, ponieważ są to zorganizowane grupy, które dokonują tych oszukańczych czynów od dłuższego czasu.

Ideałem w takich przypadkach jest poinformowanie właściwych organów o tym, co się stało i szybko pokaże Ci autoryzowane centrum od usługodawcy; Obecnie znajdziesz również numery telefonów, które są dostępne dla użytkowników do zgłaszania tego typu oszustw.

Należy zauważyć, że niezwykle ważne jest, aby szybko rozwiązać lub wyjaśnić ten rodzaj oszustwa, ponieważ w ten sposób można uniknąć zaciągania długów, które są generowane przez zerwanie relacji w środku planu dochodów. Ta czynność jest tak delikatna, że ​​może cię zabrać do biura informacji kredytowej.

Ponadto w wielu przypadkach, składając reklamację lub raport na czas, firma świadcząca usługi telefoniczne będzie w stanie obsłużyć incydent i uniknąć niepotrzebnych długów, a zdarzają się nawet przypadki, w których dostawca udaje się przywrócić linię do klienta bez większych niedogodności.

Więc nie zapomnij z jakiegokolwiek powodu złożyć reklamacji, a nawet przed wywołaniem podejrzanego pochodzenia; Pamiętaj, że w każdym przypadku, przekazując informacje o swoich danych oszustom, pozostajesz podatny na atak, będąc idealnym, aby władze lub podmioty były świadome tego, co się stało.

dołącz do naszego kanału telegram