Saltar al contenido

Jak mogę zablokować ekran mojego Chromebooka – personalizacja i bezpieczeństwo

8 de diciembre de 2021

Laptopy Chromebook z pewnością stały się preferowane ze względu na wsparcie i zaawansowany projekt, który mają. W tak krótkim czasie zyskały one pożądaną akceptację znacznej liczby użytkowników. Ponadto Chromebook daje możliwość dobrego zarządzania komputerem, ustawiając hasło blokady lub automatycznie je blokując, tym samym dostosowując zabezpieczenia Chromebooka.

W tym artykule szczegółowo wyjaśniamy, jak zablokować ekran Chromebooka i jak najlepiej wykorzystać ten komputer. Dlatego zalecamy zapoznanie się z lekturą do końca i lepsze korzystanie z Chromebooka.

Co się stanie, gdy aktywujemy automatyczną blokadę ekranu naszego Chromebooka?

W dobie technologii urządzenia i sprzęt wykonany w najnowocześniejszych technologiach obfitują w gwarancję jakości i mniejszego komfortu użytkowania sprzętu. Jak na przykład Chromebook, który posiada zaawansowany system operacyjny, nie musisz martwić się o pamięć, ponieważ wszystkie informacje są przechowywane w chmurze. Koniecznie musisz znać przydatność Chromebooka, jego cechy i zalety użytkowania.

Ten laptop może być używany w dowolnym miejscu i bezproblemowo wykonywać swoje zadania. Ponadto możesz aktywować automatyczną blokadę ekranu, gdy robi to komputer Tryb uśpienia jest aktywowany, gdy pokrywa jest zamknięta lub gdy minie określony czas bez wykrycia aktywności na Chromebooku.

Jaka jest procedura blokowania ekranu Chromebooka?

Wielu użytkowników woli kupować Chromebooka ze względu na zaawansowaną konstrukcję. Ale także ze względu na ustawienia. Po pewnym czasie bezczynności na Chromebooku automatycznie się blokuje, czyli przechodzi w tryb uśpienia. Ale bezpieczeństwo danych zapisanych na komputerze wcale nie gwarantuje bezpieczeństwa. Dlatego wielu woli wybierać opcje konfiguracji wstawić hasło do blokady ekranu. Ta procedura jest bardzo łatwa.

Wchodzisz do menu Chromebooka i klikasz ikonę kłódki. Na Konfiguracja wybierz opcję Wymagaj hasła Aby wybudzić się z trybu uśpienia, zaznacz pole i gotowe. Za każdym razem, gdy ekran jest zablokowany, automatycznie poprosi Cię o hasło, jeśli chcesz ponownie wejść do Chromebooka. W ten sposób Twoje dane użytkownika będą chronione. Jeśli wolisz, możesz też usunąć hasło do Chromebooka, aby mógł się swobodnie logować.

zablokuj ekran Chromebooka hasłem

Mało znane sztuczki, które możesz wykonać na Chromebooku, aby poprawić wrażenia

Bardzo ważne jest, abyś wiedział, jak działa Twój Chromebook i wszystkie jego funkcje, które jeszcze bardziej zwiększają komfort korzystania ze sprzętu Chromebooka. Pokażemy Ci niektóre opcje, których możesz używać na swoim Chromebooku, takie jak łączenie kluczy, stosowanie kontroli rodzicielskiej i dostosowywanie treści.

Kombinacje klawiszy

Kombinacje klawiszy umożliwiają szybki dostęp i wykonywanie zadań. Niektóre najczęściej używane kombinacje to: Włączanie lub wyłączanie Caps Lock: naciśnij Wyszukaj + Alt. Możesz także nacisnąć Selector + Alt. Aby zobaczyć inne kombinacje: naciśnij Ctrl + Alt + / (ukośnik). Aby otworzyć okno: CtrI + N, otwórz plik w przeglądarce: CtrI + O. Na oficjalnej stronie centrum pomocy Chromebooka dają więcej opcji kombinacji klawiszy, wystarczy przejść do Ustawień, a następnie kliknąć Urządzenie i na klawiaturze i w widoku kombinacji klawiszy.

Kontrola rodzicielska

Twój laptop Chromebook pozwala nie tylko skonfigurować blokadę ekranu, ale także skonfigurować opcje kontroli rodzicielskiej w taki sposób, aby jak najmniejsza osoba w domu mogła bezpiecznie korzystać z Chromebooka. Do skonfigurować konto dziecka na Chromebooku za pomocą Family Link nie będą mogli uzyskać dostępu do niektórych witryn w sieci, ponieważ zostaną zablokowane ze względu na swój wiek. Nie będą też mogli przeglądać w trybie incognito. Możesz to wszystko osiągnąć, aktywując kontrolę rodzicielską i chroniąc bezpieczeństwo dzieci.

dzieci korzystające z Chromebooka z kontrolą rodzicielską

Dostępna personalizacja treści

Za pomocą Chromebooka możesz również dostosować dostępną zawartość, dzięki czemu możesz uzyskać dostęp do katalogu różnych motywów, które zawiera, i użyć ich do zmiany wyglądu Chromebooka, dzięki czemu widok pulpitu jest bardziej atrakcyjny podczas pracy. W tym celu idziesz do Ustawienia, wygląd i pobierz motywy.

Możesz także wybrać tapetę i dostosować ją do swoich preferencji, postępując zgodnie z następującą ścieżką: Wygląd i Tapeta. Inne opcje dostosowywania treści to ukrywanie ikon na pasku zakładek, jeśli chcesz. W ten sposób masz wiele opcji zmiany obrazu tapety na Chromebooku oraz poprawy wyglądu i komfortu korzystania z Chromebooka.

dołącz do naszego kanału telegram