Skip to content

Jak mogę sprawdzić, ile pikseli, rozdzielczości, cali lub rozmiaru ma ekran mojego komputera?

9 de czerwiec de 2023

Czy wiesz, że bardzo ważne jest, aby wiedzieć, ile pikseli ma ekran komputera i dlaczego? Rozdzielczość ekranu, a także gęstość pikseli, które jest w stanie wyświetlić, bezpośrednio wpływają na jakość jak użytkownik postrzega coś w sieci, lub prezentację lub tapetę pulpitu komputera.

Po pierwsze, musimy zrozumieć, że chociaż ekrany mają fizyczny wymiar mierzony na ogół w calach na ich przekątnej, ten fizyczny wymiar niekoniecznie determinuje rozmiar elementu które są wyświetlane na ekranie.

Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, są proporcje. to znaczy stosunek, który istnieje między szerokością a wysokością. Większość nowoczesnych wyświetlaczy umożliwia renderowanie w proporcjach od 16 do 9, co oznacza, że ​​na każde 16 pikseli szerokości przypada 9 pikseli wysokości.

Starsze ekrany miały mniejszy współczynnik proporcji w poziomie, na przykład 4 do 3. Niezależnie od fizycznego rozmiaru ekranu, To będzie w stanie wyświetlić zawartość w określonej rozdzielczości.

Rozdzielczość ekranu to liczba pikseli które mogą być wyświetlane w szerokości i wysokości. Innym ważnym czynnikiem wpływającym na postrzeganie treści jest gęstość pikseli, która odnosi się do liczby kropek, które można narysować w przestrzeni fizycznej.

Wszystko, co musisz wiedzieć o rozdzielczości i wielkości ekranu komputera

Pojęcie piksela ma szczególne znaczenie dla grafików, ponieważ to od niego zależy, aby obrazy, które mamy na ekranie, nie wyglądały na zdeformowane, pofragmentowane lub rozpikselowane, które zdradzają wyraźne symptomy, że są martwe piksele.

Jeśli wystąpią te problemy, praca z nim może być niemożliwa, ten problem może mieć różne pochodzenie, pierwszą opcją, którą należy zainicjować ustawienia fabryczne monitorów zewnętrznych, jest wykonanie kroków, o których wspominam poniżej:

 1. naciśnij przycisk menu, wybierz inne parametry i na koniec kliknij prawidłowe ustawienia fabryczne i sprawdź, czy problem zniknie.
 2. Jeśli problem będzie się powtarzał, odłącz kabel od komputera, monitor przejdzie w tryb autotestu. Jeśli komunikat wyświetlany na ekranie jest również zniekształcony, Więc to jest problem samego monitora.
 3. Jeśli obraz jest prawidłowy, możesz wykonać poniższe czynności. Przede wszystkim sprawdź, czy tzw zastosowana rozdzielczość jest prawidłowa. Na pulpicie kliknij prawym przyciskiem myszy mus i wybierz rozdzielczość ekranu
 4. W tym momencie wypróbuj różne rozdzielczości, aby zobaczyć, gdzie poprawia się obraz, logicznie powinieneś użyć optymalna rozdzielczość dla Twojego monitora.

Ile pikseli ma ekran komputera?

Ważne jest, aby podkreślić znaczenie monitora komputera podczas usuwania danych, które są na nim odzwierciedlone. Niezależnie od tego, czy są to dane, obrazy czy jakiś element, który chcemy wydrukować, należy to wziąć pod uwagę tak jak jest to widoczne na monitorze, pojawi się również na arkuszu.

Tutaj do gry wchodzą cyfrowe piksele na ekranie., i wiedzieć, ile ich jest w naszym, nie jest to bardzo skomplikowane.

ostry obraz na ekranie

Jeśli masz system Windows, oferuje opcje wyświetlania umożliwiające rozróżnienie długości w pikselach, a następnie przechodzi do wykonywania obliczeń, aby znać całkowitą liczbę pikseli.

Będziesz potrzebować tylko:

 1. Naciśnij opcję „Start” na pasku wyszukiwania u dołu menu. Następnie wpisz Wpisz „piksele” .
 2. Kliknięcie klawisza „Enter” otworzy wyskakujące okienko z napisem „Rozdzielczość ekranu”.
 3. W takim przypadku zaleca się uwzględnienie aktualnych wymiarów, które pojawiają się obok rozdzielczości. Te liczby są podobne do tych 1366 X 768 w tym przypadku są zalecane.
 4. Następnie kliknij „Anuluj”, aby wyjść z okna.
 5. Wyszukaj narzędzie kalkulatora, klikając „Start”, a na pasku wyszukiwania wskazując „Kalkulator”.
 6. Kliknij klawisz „Enter”, aby otworzyć aplikację „kalkulator” systemu Microsoft Windows.
 7. Na klawiaturze numerycznej wpisz wymiary wymienione powyżej lub te widoczne na ekranie rozdzielczości.
 8. Przejdź do kliknięcia („=”), aby wykonać obliczenia pikseli na ekranie.

dołącz do naszego kanału telegram