Skip to content

Jak mieć wiele kont Google Family Link, czy to możliwe?

20 de listopad de 2021

Aplikacja Google Family Link to świetna aplikacja do kontroli rodzicielskiej, która ma kilka opcji klasyfikowania rodzaju treści, które dzieci będą mogły zobaczyć na swoich telefonach komórkowych. Niektórzy rodzice często zastanawiają się, czy mogą… mają dwa Konta Google Family Link w celu zarządzania dwoma różnymi profilami.

Następnie wyjaśnimy, czy możesz mieć dwa konta Google Family Link i czy konieczne jest posiadanie pozwolenia obojga rodziców na utworzenie konta Family Link. Wiem też, co zrobić, aby dodać konto Family Link do grupy rodzinnej.

Czy mogę mieć więcej niż jedno konto w Google Family Link?

Prawdziwa odpowiedź na to pytanie brzmi: nie. Wszystkie konta udostępnione w pracy, a także w ośrodku akademickim nie mogą być wykorzystywane w ramach grupy rodzinnej. Z tego powodu jest co nie możesz utworzyć dwóch kont Google Family Link na tym samym urządzeniu.

Co zrobić, aby otworzyć kolejne konto?

Istnieje sposób na otwarcie innego konta Google Family Link, ale musisz użyć innego konta Google. Aby to zrobić, najpierw musisz utwórz nowe konto Gmail aby móc korzystać ze wszystkich innych usług Google. Gdy już będziesz mieć to konto, będziesz musiał pobrać aplikację, która klonuje inne aplikacje, aby zduplikować aplikację Google Family Link.

Następnie zalogujesz się na swoje drugie konto Google. Jedna z najlepszych aplikacji do klonowania nazywa się „Parallel Space Lite” i można ją pobrać ze Sklepu Play. Prawdą jest, że instalując „Parallel Space Lite” zajmiesz znacznie więcej miejsca na telefonie komórkowym, ale musisz pamiętać, że jest to jedyny sposób, aby mieć dwa konta Google Family Link w jednym urządzeniu.

Teraz, jeśli masz dwa telefony komórkowe, możesz pobrać aplikację Google Family bez konieczności pobierania „Parallel Space Lite”. Aby to zrobić, dodaj szkolne konto swoich dzieci.

Czy zgoda obojga rodziców jest konieczna, jeśli oboje mają konto Google Family Link?

Jeśli dwoje rodziców monitoruje dostęp do aplikacji i rodzaj treści na telefonie komórkowym dziecka, zgoda obu stron nie jest wymagana. Jednak oboje rodzice mogą: zezwalaj i blokuj aplikacje lub dowolny rodzaj treści, jaki chcą.

W takim razie obie osoby powinny o tym porozmawiać zarządzanie Google Family Link, aby dojść do porozumienia, jakiego rodzaju treści nie chcą, aby ich dziecko oglądało. W ten sposób z jednej strony ojciec nie będzie blokował aplikacji, a z drugiej strony matka ją odblokuje.

mężczyzna używający telefonu

Mówiąc jednak nieco więcej o rodzaju treści, które rodzice pozwolą dziecku oglądać, bardzo ważne jest, aby zablokować strony dla dorosłych. Takiej rzeczy nie można zrobić z linku Google Family, ponieważ musiałbyś całkowicie zablokować aplikacja Google Chrome.

Co zrobić, aby dodać konto dziecka do „Grupy rodzinnej”?

Dodanie konta dziecka do grupy rodzinnej konta Google jest bardzo proste. Proces zmienia się nieco w zależności od systemu, jaki posiada Twój telefon komórkowy. Oto jak dodać konto do grupa rodzinna google z telefonu komórkowego z systemem iOS oraz z telefonu komórkowego z systemem Android:

Korzystanie z telefonu komórkowego z systemem Android

Proces dodawania konta dziecka do Grupa rodzinna aplikacji Google Połączenie rodzinne Jest bardzo prosty i składa się tylko z 5 kroków:

  1. Wejdź do aplikacji Google Family Link
  2. Po wejściu do środka naciśniesz ikonę trzech pasków
  3. Następnie przejdź do „Grupa rodzinna”
  4. Stamtąd będziesz mieć dostęp do wszystkich opcji dla swojej grupy rodzinnej i możesz wybrać, czy dodać konto dziecka, czy je usunąć.
  5. Gdy skończysz ze wszystkim, co zamierzasz robić w grupie rodzinnej, będziesz musiał tylko kliknąć „Potwierdź”, aby zmiany miały miejsce

telefon z systemem android

Ważne jest, abyś wiedział, że za każdym razem, gdy zamierzasz wprowadzić zmianę w kontroli rodzicielskiej między Google Family Link, musisz mieć szybkie połączenie internetowe na wszystkich urządzeniach. W ten sposób wprowadzone zmiany zostaną zastosowane natychmiast.

Z iOS

Na urządzeniach z systemem operacyjnym iOS proces jest prawie taki sam. Najpierw Google Family Link powinien zostać otwarty:

  1. Poszukaj ikony 3 linii, a następnie naciśnij ją
  2. Kliknij w miejscu, w którym jest napisane „Grupa rodzinna”
  3. Dodaj konto dziecka i zsynchronizuj telefon komórkowy swojego dziecka
  4. Po zakończeniu kliknij „Potwierdź”

dołącz do naszego kanału telegram