Skip to content

Jak mieć dwa konta na Instagramie na moim Androidzie lub iPhonie — kompletny samouczek

18 de sierpień de 2021

Instagram to druga co do wielkości sieć społecznościowa na świecie, druga po Facebooku sieć jest skierowana do osób, które chcą komunikować swoje pomysły, treści cyfrowe, produkty lub usługi za pomocą zdjęć i krótkich filmów. Prawdopodobnie w pewnym momencie chcesz otworzyć konto na Instagramie lub już to zrobiłeś, ponieważ przy ponad 1,3 miliarda aktywnych użytkowników na całym świecie prawie każdy, kto ma telefon komórkowy, posiada obecnie konto.

Jakie są zalety i wady posiadania konta na Instagramie?

Instagram to ogromna platforma, która niesie ze sobą wiele korzyści, z których możesz skorzystać w zależności od celów, jakie masz w tej sieci społecznościowej. Jeśli nadal nie widzisz jasno powodów założenia konta, wymienimy kilka zalet i wad posiadania konta na tej platformie.

Korzyść

 • Instagram jest druga najczęściej używana sieć społecznościowa na świecie, który oddaje do Twojej dyspozycji wszechświat ludzi, którzy mogą cieszyć się Twoimi treściami.
 • Jeśli jesteś właścicielem marki osobistej, możesz zaprojektować swoją markę na tej platformie poprzez swoje kampanie reklamowe, aby promować Twój produkt lub usługę wirtualnie wśród milionów użytkowników na całym świecie.
 • Instagram to całkowicie darmowa sieć społecznościowaZ pewnością istnieje płatna sekcja reklamowa, która zwiększa widoczność Twoich treści, ale wszystkie funkcje przeglądania i publikowania treści są całkowicie bezpłatne dla wszystkich użytkowników, niezależnie od tego, czy inwestują w płatną reklamę, czy nie.

Niedogodności

 • Liczba znaków, które możesz wpisać W „Podpisie” lub poście na Instagramie jest to 2000 znaków, więc jeśli chcesz dodać zbyt długie opisy do swoich postów, znajdziesz to ograniczenie.
 • Konkurencja jest ogromnaPonieważ jest to tak duża sieć społecznościowa, należy sobie wyobrazić, że podobnie jak Ty, istnieją tysiące ludzi tworzących strategie rozwoju w ramach tej platformy, co stanowi wyzwanie dla marek osobistych, jednak nie posiadanie konta na Instagramie dla Ciebie branding osobisty byłby bardziej szkodliwy niż konkurowanie w tej przestrzeni.
 • Jeśli chcesz, aby dwa konta były aktywne, a Twoi obserwatorzy nie odchodzą, to będziesz musiał produkować więcej treści, co oznacza dwa razy więcej czasu i wysiłku zainwestowanego w Instagram.

korzyści z posiadania dwóch kont na Instagramie

Jakie są korzyści z posiadania więcej niż jednego profilu na Instagramie?

 • Możesz oddzielić swój osobisty profil od osobistej markiW przypadku, gdy jesteś osobą, która opracowała markę osobistą, jest to jedna z najważniejszych zalet, która sprawia, że ​​wiele osób tworzy dodatkowe konto, aby dzielić się swoim życiem osobistym bez wpływu na treść i strategię, którą stosują, aby rozwijać swoją marka osobista.
 • Możesz mieć konto dla każdego zainteresowania. Jeśli masz różne i bardzo różne zainteresowania, na przykład lubisz łowić ryby, a także pasjonujesz się samochodami wyścigowymi, możesz mieć dwa konta na Instagramie i poświęcić każdemu z nich osobne zainteresowania i tematy, aby treści, które udostępnianie nie jest tak zróżnicowane, a Twoi obserwatorzy mogą skupić się na treściach, które ich interesują.
 • Za kampanie reklamowe możesz płacić z konta firmowego. Wracając do tematu marek osobistych, będziesz mieć dostęp do bardzo przydatnych narzędzi, takich jak metryki odbiorców i dostęp do kampanii reklamowych na Instagramie, czego nie możesz zrobić z konta osobistego.
 • Możesz skonfigurować prywatność swoich kont według własnych upodobań. Możesz mieć konto prywatne, na którym udostępniasz tylko bardzo osobiste treści i wybierasz, kto z Twoich kontaktów może Cię obserwować. W profilu wtórnym możesz udostępniać treści, które Cię interesują i utrzymywać ten profil publicznie, aby każdy, kto chce, mógł Cię obserwować.

Procedura dodawania nowego konta na Instagramie

Przede wszystkim musisz mieć utworzone konto na InstagramieOprócz tego posiadanie na telefonie komórkowym oficjalnej aplikacji Instagram, która jest dostępna na urządzenia z systemem iOS, a także na urządzenia z systemem Android. W tym linku będziesz miał dostęp do oficjalnej strony, z której możesz wybrać system swojego urządzenia i zainstalować aplikację, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Po zainstalowaniu aplikacji mobilnej musisz zalogować się za pomocą adresu e-mail i hasłaTeraz, gdy jesteś na swoim koncie, przejdź do swojego profilu osobistego w prawym dolnym przycisku w aplikacji, który pokazuje Twoje zdjęcie profilowe.

Gdy znajdziesz się w swoim profilu musisz kliknąć nazwę swojego konta który znajduje się w lewej górnej części, a zobaczysz, że pojawia się małe menu, w którym zobaczysz przycisk o nazwie „Dodaj konto„, naciśnij go, a zostaniesz automatycznie poproszony o podanie adresu e-mail, numeru telefonu komórkowego lub nazwy użytkownika konta, do którego chcesz uzyskać dostęp, wpisz go bez błędów i naciśnij przycisk”Zaloguj sie„. Gdy to zrobisz, zobaczysz, że będziesz na właśnie dodanym koncie, bez konieczności wylogowywania się z poprzedniego konta. Ważne jest, aby dodać nowe konto w aplikacji to konto nie ma dwuetapowego weryfikacja aktywna, ponieważ komplikuje to proces.

Dodaj drugie konto do swojej aplikacji na Instagramie

Jak mogę przełączyć się z jednego konta na drugie na Instagramie?

Przełączanie się między kontami na Instagramie jest bardzo proste, wystarczy wejść do profilu konta, które wybrałeś w tej chwili i kliknąć nazwę swojego konta, możesz to zobaczyć w prawym górnym rogu swojego profilu, po naciśnięciu tam to zobaczysz Wyświetlone zostanie menu, w którym możesz zobaczyć wszystkie dodane konta Na tym urządzeniu wybierz to, które chcesz otworzyć i poczekaj kilka sekund, aż aplikacja załaduje wybrany profil.

Jak się wylogować

Jeśli w dowolnym momencie zechcesz wylogować się z jednego z kont, z którymi połączyłeś się na swoim urządzeniu mobilnym bez wylogowywania się z innych kont, a następnie wykonaj poniższe czynności:

 • Wybierz profil gdzie chcesz się wylogować.
 • Naciśnij menu w prawym górnym rogu, które ma ikona z trzema liniami.
 • Uzyskaj dostęp do opcji „Ustawienie”.
 • Przewiń w dół i wybierz opcję „Wyloguj się (nazwa Twojego konta)”.

Po zakończeniu tego procesu zobaczysz, że konto, z którego właśnie się wylogowałeś nie będzie dostępny do przełączania się między kontami zsynchronizowane na Twoim urządzeniu.

zamknij sesję na instagramie

Jaki jest limit kont na Instagramie, które można założyć na telefonie komórkowym?

Chociaż możemy utworzyć tyle kont na Instagramie, ile chcemy, o ile wszystkie mają różne adresy e-mail lub numery telefonów, tylko aplikacja Instagram pozwala nam zsynchronizować pięć kont na każdym urządzeniu, więc musimy bardzo dobrze zarządzać tymi pięcioma dostępnymi przestrzeniami.