Skip to content

Jak łatwo zmienić lub edytować identyfikator Twittera, nazwę użytkownika lub obsługiwać?

19 de maj de 2022

Kiedy zamieściłeś to na Twitterze dwa lata temu, @PlankingGuy lub @SexyFoxxyMama było fajnie, ale obecnie wyglądają na ciekawskich. To było dobre na studiach, ale nie na twoich nowych wizytówkach.

A może zdałeś sobie z tego sprawę? @Ermahgerd520 w końcu było to trochę trudne do pisania. Możesz po prostu założyć nowe konto, ale prośba o ponowne śledzenie byłoby uciążliwe i straciłeś wszystkie swoje tweety.

To tam większość ludzi mylisz się. Zarejestruj nowy identyfikator na Twitterze, a potem przechodzą na swoje oryginalne konto i mówią wszystkim, że się przeprowadzili.

Problem polega na tym, że tylko niewielka część jego poprzednich obserwatorów stara się śledzić nowe konto. W naszym przypadku stracilibyśmy dziesiątki tysięcy użytkowników, jeśli to zrobimy.

Jak zmienić identyfikator?

Na szczęście jest bardzo łatwa aktualizacja jego imię z twojej strony:

  • Poszukaj ikony koła zębatego na Górny prawy.
  • Kliknij Ustawienie i będzie to pierwsze pole tekstowe, jakie znajdziesz.
  • Ten, który zobaczysz z etykietą „Nazwa użytkownika”.
  • Jeśli twój nowy nazwa jest dostępnaMożesz to zmienić.
  • od razu będziesz @Nowe imienie tracąc ani jednego obserwatora.

Konsekwencje generowane przez zmianę identyfikatora

Problem polega na tym, że otwiera to dziwne luki w Twitterverse. Twoje nowe tweety vendran przez @NewName. Stare pozostaną w Twoim profilu, przemianowane na @NewName. Ale każdy tweet lub retweet, w którym wspomniano o Tobie, pozostanie pod Twoim @Stara nazwa i nie będzie już powiązany z Twoim kontem.

Rozmowy się odwrócą nagle bardzo jednostronneponieważ wszystkie wiadomości z drugiej części znikną, pozostawiając tylko własne.

Dzieje się tak, ponieważ wzmianki w tweetach opierają się na tekście, a nie na unikalnych identyfikatorach, więc Twitter nie zmieni tweeta znajomego tylko dlatego, że zmieniłeś swoje imię. Zamiast tego link przejdzie do strony 404… to znaczy, dopóki ktoś nie kliknie twojego starego uchwytu.

Jeśli chcesz chronić swoje imię od poprzedniego użytkownika, utwórz nowe konto z nowym adresem e-mail i weź swoje @OldName. Twój profil nie zostanie ponownie wypełniony poprzednimi wzmiankami ani tweetami, ale jeśli ktoś kliknie wzmiankę @OldName, zostanie ona ponownie połączona z tym drugim kontem.

edytuj nazwę Twittera

Masz wtedy dwie możliwości: nadal używać profilu jako druga osoba lub po prostu napisać coś w stylu „Zmieniłem imię i nazwisko; zamiast tego śledź mnie @NewName” i pozostaw to jako puste konto.

Chociaż wszystkie ślady wzmianek pod jego @OldName zniknie z twojego profilu, nadal pozostają na karcie „Powiadomienia”. Ponieważ regularne pobieranie danych z Twittera ich nie spowoduje, możesz zarchiwizować całą tę aktywność, otwierając stronę Powiadomienia.

Klikając prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu, wybierając „Zapisz jako” w formacie „Strona internetowa, kompletna”, a to utworzy duplikat strony przechowywanej lokalnie na Twoim komputerze, możesz także odzyskać swoje nieaktywne konto.

Jak widać jednak Przemianować Samo w sobie jest to dość łatwe, zmiana pozostawia za sobą bałagan. Ostatecznie wymieniasz swoją przeszłość na Twitterze na lepszą tożsamość w teraźniejszości.

Wrócić do twoje stare imię może to być równie trudne, więc upewnij się, że to właściwa decyzja dla Ciebie. I tym razem wybierz nazwę, która będzie dobrze wyglądać za pięć lat, dzięki prostej nazwie łatwiej będzie znaleźć siebie lub kogoś.

Inne sposoby zmiany identyfikatora na Twitterze

Identyfikator na Twitterze oferuje kilka łatwych sposobów na jego zmianę, ponieważ stał się trudny lub nie reprezentuje już marki, wśród nich jest:

  • Poprzez aplikację mobilną, klikając na zdjęcie profilowe – Ustawienia i Prywatność – Konto i na końcu na nazwę użytkownika.
  • Na komputerze kliknij Więcej – Ustawienia i prywatność – Następnie Konto, gdzie domyślnie otworzy się karta, a następnie Nazwa użytkownika.

Podczas tworzenia konta na Twitterze ważna jest nazwa, zmień ją może powodować szereg problemów lub niewygodnych sytuacjach, więc robiąc to, należy wziąć pod uwagę, czy naprawdę warto zmienić nazwę użytkownika.

dołącz do naszego kanału telegram