Skip to content

Jak łatwo zasilać i programować paski LED za pomocą Arduino

9 de kwiecień de 2021

Pomysł programowania taśm LED za pomocą Arduino rozwinął się z czasem ze względu na ogromny wzrost wykorzystania oświetlenia LED. Ta radykalna zmiana w stosowaniu taśm LED lub oświetlenia, która obejmuje te światła, jest wynikiem czynników produkcji; ponieważ są tańsze w produkcji, a także zużywają mniej energii.

Tak więc gwarancja korzystania z diod Led oszczędność energii, większe bezpieczeństwo, dostępność ekonomiczna i doskonałą wydajność z szerokim zakresem oświetlenia. Dlatego programowanie taśm Led z Arduino dla dowolnej funkcji jest dziś ważne, aby wzmocnić rozwój projektu; na poziomie zawodowym lub osobistym.

Połączenie do włączania i programowania pasków LED z Arduino

Na początek, aby dobrze przeprowadzić programowanie taśm Led za pomocą Arduino, należy znać definicję Arduino i jego użyteczność. To urządzenie zostało stworzone, aby ułatwić wszystkim programistom interaktywne wykorzystanie dowolnej elektronicznej bazy danych do opracowywania projektów na podstawowym poziomie; jako studenci lub specjaliści zatrudnieni w dziedzinie pracy.

Arduino charakteryzuje się tym, że jest płyta open source możliwość programowania za pomocą własnego oprogramowania opracowanego dla tego urządzenia. Wejdź na jego oficjalną stronę, aby pobrać oprogramowanie Arduino Ide i rozpocząć programowanie taśm LED za pomocą Arduino, wykonując następujące czynności:

Połączenie

Pierwszym krokiem do zaprogramowania taśm LED za pomocą Arduino jest to, że musisz wykonaj odpowiednie fizyczne połączenie między Arduino a taśmami LED, które mają być używane. Te paski mają 3 piny oznaczone następującymi wskaźnikami:

 • 5 V
 • GND
 • Din (szpilki danych)

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę liczbę pasków led, które chcesz podłączyć, ponieważ pobór prądu każdego paska wynosi około 60 mA; gdzie zawiera 3 białe diody LED, które indywidualnie pobierają 20 mA przy pełnej jasności, dlatego za pomocą paska LED Arduino 5 można włączyć; ponieważ to urządzenie dostarcza zasilanie 5 V i około 300 mA.

Te Arduino wymagają zwykle zewnętrznego źródła 5 V Wymagane zasilanie uzyskuje się podłączając kabel USB do komputera. Dzięki niemu gwarantujemy zasilanie zarówno Arduino, jak i obwodu listwy led, do której zostanie podłączony kabel; Od pinu 5 V Arduino do pinu 5 V paska led, czynność ta jest powtarzana dla pinu GND Arduino do pinu GND paska led.

Po wykonaniu odpowiedniego połączenia w celu zaprogramowania zasilania taśm LED, trzeci przewód zostanie podłączony z przeplotem o rezystancji 470 Ω; który będzie reprezentował pin danych, który będzie odpowiedzialny za przesyłanie informacji między Arduino a paskiem LED, aby poprzez programowanie pasków Led spełniają cel ich włączania.

Programowanie do włączania pasków LED za pomocą Arduino

Uważany za mikroprocesor jako alternatywę dla urządzeń sterujących, Arduino ma następujące cechy cechy niezbędne do zapewnienia sterowania obwodem elektronicznym; którego głównym celem jest zarządzanie systemem siłowników w celu uruchomienia ich, tak jak ma to miejsce w przypadku taśm Led.

Istnieją również urządzenia takie jak Raspberry pi jako potężne narzędzie zastępujące Arduino, które ma bardziej zaawansowane funkcje, idealny do bardziej wymagających projektów. Ale w tym konkretnym przypadku skupimy się na programowaniu taśm Led za pomocą Arduino i wykonamy tę pracę w następujący sposób:

 • Pobierz i otwórz oprogramowanie Arduino IDE na komputerze, aby zaprogramować urządzenie.
 • Istnieją biblioteki, które bardzo pomagają w programowaniu pasków Led, lepiej znanych jako biblioteka neopixel Adafruit, bardzo łatwa w obsłudze nawet dla początkujących.
 • Tylko z tą biblioteką będziesz musiał załadować przykłady, które zawiera i będziesz mógł obserwować efekty świetlne.
 • Aby załadować bibliotekę do oprogramowania IDE, wykonaj następujące czynności:
 1. Przejdź do menu „Program”
 2. Kliknij opcję „Uwzględnij bibliotekę”
 3. Następnie kliknij opcję „Zarządzaj biblioteką”
 4. Otworzy się okno, w którym zostanie przeszukana biblioteka w celu zaprogramowania taśm LED, aby ostatecznie załadować je do oprogramowania.
 • Biblioteka posiada następujące programowanie:

widok kodu programowania płyty arduino

 • Kod początkowy nie może być użyty nawet do momentu skonfigurowania ilości diod w Twoim pasku, jest to modyfikowane w linii:
 1. # zdefiniować PIXEL_COUNT 16 (w tym przykładzie jest skonfigurowany dla 16 diod LED)
 2. Następnie skonfiguruj pin danych do użycia w Arduino, aby zaprogramować paski Led w następującej linii:
 3. # zdefiniować PIXEL_PIN 6 (w tym przykładzie jest skonfigurowany do używania Pin 6 Arduino)

Wykonując te proste kroki, teraz będziesz miał do dyspozycji funkcjonalny system taśm ledowych które można uzupełnić, dodając przycisk w razie potrzeby; aby zmieniać efekt świetlny z każdym impulsem przez przycisk.

dołącz do naszego kanału telegram