Skip to content

Jak łatwo zaktualizować Raspberry Pi za pomocą Raspbian

1 de maj de 2023

Miniaturowe komputery od dawna przyciągają uwagę użytkowników.szczególnie w przypadku tych, którzy lubią mieć możliwość ich posiadania, testowania i przeprowadzania wszelkiego rodzaju eksperymentów.

Oczywiście istnieją różne opcje w tym segmencie, chociaż jeśli mamy wymienić niektóre z najbardziej znanych, nie ma wątpliwości, że te, które niosą płyty Raspberry Pi, są ulubieńcami większości społeczeństwa.

Dzięki tym urządzeniom możemy dostać się do wykonania ogromnej liczby zadańprawie taki sam jak w tradycyjnych komputerach, takich jak te, które mają do czynienia z zadaniami biurowymi, odtwarzaniem treści multimedialnych itp.

W szczególnym przypadku tych małych komputerów Raspberry musimy to powiedzieć Jest to propozycja, która istnieje na rynku od ponad pięciu lata to oferuje kilka naprawdę interesujących elementów, ulepszając inne podobne opcje.

Oczywiście główna różnica i zaleta, która istnieje, gdy myślimy o tych małych komputerach, polega na tym, że wymagają wielokrotnie mniej miejsca niż tradycyjnei dlatego ten artykuł.

Dzieje się tak, że nie będziemy w stanie w pełni wykorzystać naszych minikomputerów chyba że wcześniej upewniliśmy się, że posiadamy najnowszą wersję wszystkich elementów które są częścią tych urządzeń.

Tą drogą, uważamy, że niezbędne jest nauczenie Cię, jak zaktualizować Raspberry Pi za pomocą Raspbian za pomocą serii prostych poleceń, które są więcej niż niezbędne w tego typu przypadkach.

Jak aktualizować nasze Raspberry Pi

Cóż, jeśli nigdy o tym nie słyszałeś, pierwszą rzeczą, o której musisz pamiętać, jest to Raspbian to system operacyjny, który mają te płytyśrodowisko opracowane z Linuksa, stworzone w open source.

Dzieje się tak, że ten typ systemu operacyjnego jest zorientowany na jego użycie na różnych urządzeniach i aby jego wydajność była jak najlepsza, nie możemy zaniedbywać możliwości jego personalizacji.

Cóż, zanim zaczniesz pisać polecenia, nie mając pojęcia, co każde z nich oznacza, musisz wziąć pod uwagę w tego typu przypadkach, że Konieczne jest posiadanie kilku podstawowych elementów.

I chodzi o to, że chociaż nie ma znaczenia, jaki masz model konsoli, nie powinieneś tracić z oczu faktu, że jeśli chodzi o aktualizację, najłatwiej zrobić to z Raspberry Pi 3, chociaż poprzednie wersje działają tak samo.

Poza samym urządzeniem pytanie, które wydaje się niemal oczywiste, potrzebne będą również inne elementy, wśród których możemy wymienić kartę microSD, która powinna mieć około 16 GB aby wprowadzić wszystkie ważne treści.

Nie powinno też zabraknąć zasilacza ze złączem microUSB, jak w smartfonach. Musisz także mieć kabel HDMI, który pozwoli ci podłączyć płytę do telewizora i mieć obraz, kiedy będziesz z niej korzystać.

Jeśli masz wszystkie komponenty, które wskazywaliśmy, następną rzeczą do rozważenia jest to, że musisz podłączyć konsolę do sieci internetowej, co możesz zrobić za pomocą kabla LAN lub sieci Wi-Fi. Ważne jest to, że istnieje Połączenie.

W tym momencie nadszedł czas, aby wejść do konsoli poleceń i rozpocząć instalowanie aktualizacji, więc po jej otwarciu nauczymy Cię kilku poleceń, które powinieneś wziąć pod uwagę w następnej kolejności.

Polecenia do aktualizacji Raspbian na Raspberry Pi

1. Sudo apt-get -y aktualizacja

Jest to jedno z głównych poleceń, które musimy wziąć pod uwagę w tego typu przypadkach, które wyróżnia się szczególnie dlatego pozwala nam aktualizować główne elementy związane z repozytoriami Twojej Maliny. Dzięki temu będziesz miał możliwość odnowienia wszystkich elementów, które są jego częścią, unikając pytania, czy chcemy pobrać aktualizacje, i kontynuując automatycznie.

2. Sudo apt-get -y upgrade

Jeśli zaktualizowałeś już wszystkie repozytoria, następny krok dotyczy również aktualizacji wszystkich programów, dla których będziemy zalecać wprowadzenie serii linii, takich jak ta, którą właśnie pokazaliśmy. Gdy to zrobisz, rozpocznie się procedura, która zajmuje trochę czasu, ale jest również bardzo ważna.

3. dołącz -r

Za pomocą tego polecenia mamy możliwość sprawdzenia zainstalowanej wersji jądra, coś, co w pewnych sytuacjach może stać się naprawdę ważne. Ponadto przeprowadzając procedurę, możemy zoptymalizować zużycie energii przez nasze urządzenie, uzyskując doskonałą wydajność i unikając problemów, jeśli potrzebujemy pomocy w sieciach.

Sudo rpi-update

Również naprawdę atrakcyjne polecenie, które zwraca uwagę przede wszystkim dlatego, że pozwala nam na dokonanie poważnych aktualizacji Raspberry Pi. Kiedy piszemy to samo, możemy zauważyć, jak system bezpośrednio uzyskuje dostęp do github, szukając repozytoriów i próbując pobrać jądro, które trafi do pamięci wewnętrznej. Musisz pozwolić mu się rozwinąć i poczekać trochę, aż się skończy, a następnie ponownie uruchomić.

Zalecamy, aby po ponownym uruchomieniu systemu ponownie wprowadź polecenie uname -r w konsoli, aby sprawdzić zainstalowaną wersjęa normalną rzeczą byłoby to, że wszystko działa tak, jak powinno.

Jak być może widzieliście, aktualizacja w ogólnych liniach tej konsoli nie jest zbyt skomplikowana, biorąc to pod uwagę wprowadzając powyższe komendy będziemy mogli zacząć od podstaw użytkowanie naszego minikomputera.

Za każdym razem, gdy sprawdzasz wersję jądra i nie masz najnowszej wersji, zalecamy wykonanie nowej instalacji.ponieważ jest to jedyny sposób, aby uzyskać najlepszą możliwą wydajność komputera.

Przeprowadzanie aktualizacji zarówno programów, jak i jądra jest czymś, co doradzamy w kwestii wsparcia, ponieważ najnowsze wersje zawierają elementy bezpieczeństwa, które powinny być aby uniknąć ataku cyberprzestępców.

dołącz do naszego kanału telegram