Skip to content

Jak łatwo wyświetlić profil lub konto prywatne na Instagramie?

17 de sierpień de 2021

Jeśli jesteś jednym z milionów użytkowników Instagrama, druga co do wielkości sieć społecznościowa na świecie Po Facebooku na pewno zauważysz, że istnieją profile osób, które mają taką konfigurację, że nie wszyscy mogą zobaczyć informacje o swoich profilach. Konta te są nazywane „kontami prywatnymi” i możesz je rozpoznać, ponieważ nie możesz uzyskać dostępu do ich profili, chyba że wyślesz im prośbę o uzupełnienie i poczekasz, aż ją zatwierdzą, aby ze swojego profilu uzyskać dostęp do ich kanału.

Jest to bardzo często wykonywane w celu uregulowania osób, które chcą trochę śledzić konta, tak aby gdy konto prywatne otrzyma prośbę o uzupełnienie, ta osoba zostanie powiadomiona i będzie mogła uzyskać dostęp do profilu wnioskodawcy, aby wyświetlić jego informacje, zdjęcia, i wszystkie twoje pasze, a następnie zdecyduj, czy chcesz zezwolić tej osobie na obserwowanie Twojego konta. Jeśli konto prywatne zaakceptuje żądanie, wtedy masz dostęp do profilu prywatnego.

Metody przeglądania prywatnego profilu na Instagramie bez zewnętrznych aplikacji

Internet nam pozwala prawie wszystko, czego chcemyPrzez większość czasu istnieją metody pozwalające ominąć ograniczenia, które różne platformy nakładają na użytkowników, Instagram nie jest wyjątkiem. Z pewnością jest wiele aplikacji do przeglądania prywatnego profilu na Instagramie, ale dzisiaj porozmawiamy o kilku sposobach, w jakie można to zrobić bez konieczności korzystania z zewnętrznych aplikacji na Instagram.

Podążanie za osobą

Pierwszą i najbardziej spójną rzeczą, jaką możemy zrobić, jeśli chcemy zobaczyć profil innego użytkownika Instagrama, ale to konto jest skonfigurowane jako prywatne, to złożyć prośbę o podążanie za nim. Gdy dana osoba otrzyma naszą prośbę, przystąpi do przyznania nam dostępu, abyśmy mogli zobaczyć wszystkie treści, które udostępnia na tej platformie, posty, obrazy, filmy, historie i cały profil osoby, w tym informacje o jej biografii.

Gdy osoba, która ma konto prywatne, zatwierdzi inną osobę do naśladowania, nie będziesz już miał żadnych ograniczeń aby wyświetlić całą zawartość, chyba że konto prywatne ręcznie zablokuje temu użytkownikowi możliwość ponownego dostępu do zawartości.

Z cudzego konta

Zawsze istnieje możliwość, że właściciel konta prywatnego usunie prośbę uzupełniającą, którą mu wysłaliśmy, jest to najczęstszy przypadek, który robi ludzie zwracają się do aplikacji innych niż Instagram aby mieć dostęp do tych profili.

Ale jeśli to, czego chcemy, to brak konieczności korzystania z aplikacji zewnętrznych względem Instagrama, to inną opcją, z której możemy skorzystać, jest wyświetlenie prywatnego konta z innego konta, które nie jest Twoje, ale od osoby trzeciej. To konto powinno być w stanie śledzić prywatny profil, do którego chcemy uzyskać dostęp, aby zobaczyć zdjęcia, publikacje, historie i pełny kanał, w tym informacje, które zostały udostępnione w biografii.

sztuczki do przeglądania prywatnych kont

W ten sposób możesz uzyskać dostęp do zawartości wybranego konta w sposób niebezpośredni oraz z profilem, który nie ujawni Twojej prawdziwej tożsamości.

Należy zauważyć, że tak jak są osoby, które z ciekawości chcą zobaczyć profil kont prywatnych, nie można nie wspomnieć o tym, że są też osoby, które zajmują się phishingiem czy kradzieżą tożsamości. Osoby te codziennie pracują, aby podszywać się pod inną osobę lub firmę usługową w celu: zdobyć zaufanie swoich ofiar, a następnie zrobić z nich oszustwo.

Jak możesz chronić swój profil, aby uniknąć szpiegowania?

Aby uniemożliwić niechcianym osobom wejście na nasz profil na Instagramie za pośrednictwem innych środków lub aplikacji zewnętrznych, istnieją pewne zalecenia, których możemy przestrzegaćWśród najważniejszych wymieniamy następujące.

  • Odłącz swoje konto na FacebookuJeśli masz konto na Instagramie połączone z kontem na Facebooku, jest bardzo możliwe, że osoby zainteresowane szukaniem informacji o Tobie mogą Cię znaleźć za pośrednictwem Facebooka, ponieważ ten ostatni kontroluje wszystkie dane użytkowników Instagrama. Jeśli chcesz odłączyć swoje konto na Facebooku, musisz wejść w ustawienia swojego konta na Instagramie, przejść do opcji „Konto” i w sekcji „Połączone konta” dezaktywować Facebooka.
  • Zablokuj status aktywności, Instagram, taki jak WhatsApp, pokazuje Twoje kontakty podczas ostatniego połączenia, zablokuj tę opcję, aby chronić swoją prywatność.

chroń konto na Instagramie!

  • Skonfiguruj swoje konto, aby nie oznaczać Cię w postachZwykle zdarza się, że osoby, które nas nie znają, mogą nas oznaczyć w publikacjach, które nie mają z nami nic wspólnego, ani z naszymi zainteresowaniami, dlatego zaleca się aktywację opcji „Zatwierdź etykiety ręcznie”, z menu „Etykiety” w konfiguracji naszego konta.
  • Sprawdź swoją listę obserwujących bardzo dobrze i blokuj podejrzane profile, istnieją fałszywe profile, które bardzo łatwo zidentyfikować, ponieważ nie mają zdjęcia profilowego, niewielu lub żadnych obserwujących, a ich twarz nie pojawia się w żadnej z ich publikacji, konto o tych cechach spełnia wszystkie wymagania, aby być fałszywym profil lub fałszywe konto, usuń te, które znajdują się na Twojej liście obserwujących.
  • Wreszcie, po skonfigurowaniu tych aspektów, o których wspomnieliśmy w Twoim profilu, możesz zmienić swoje konto „Prywatne”W ten sposób tylko osoby, które zatwierdzisz, będą mogły Cię obserwować i widzieć informacje, które udostępniasz w swoim profilu.

Instagram będzie się rozwijał i każdego dnia będzie miał więcej funkcji i nowe metody bezpieczeństwa którą poznamy poprzez jej ciągłe aktualizacje.