Skip to content

Jak łatwo wyłączyć automatyczne aktualizacje na Fire Stick?

21 de wrzesień de 2021

Fire Stick to świetne rozwiązanie, które Amazon zapewnia tym, którzy chcą zaktualizować swój telewizor; Jeśli masz telewizor z HDMI, możesz za pomocą tego urządzenia przekonwertować go na Smart TV. Oprócz tego, że możesz zaktualizować swój telewizor do wygodniejszego i łatwiejszego w obsłudze interfejsu, to urządzenie umożliwia korzystanie ze zdalnego polecenia głosowego Alexa, a nawet odtwarzacza multimedialnego.

Jak poznać wersję Fire Sticka?

Odkąd został wydany Fire Stick, szybko ewoluował, w wyniku czego: istnienie wielu wersji, każdy z niesamowitymi funkcjami, takimi jak oglądanie ekranu Androida na telewizorze; Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, jaka jest wersja urządzenia, jest sprawdzenie modelu lub numeru seryjnego.

Aby uzyskać te informacje Wystarczy mieć urządzenie w ręku i zlokalizować jego dane który znajduje się z tyłu. Po uzyskaniu numeru seryjnego wystarczy przejść do zaufanej wyszukiwarki i poszukać specyfikacji tego modelu. Ważne jest, aby znać szczegóły dotyczące Fire Stick.

Procedura wyłączania automatycznych aktualizacji

Następnie powiemy Ci, na czym polega procedura łatwo wyłączyć automatyczne aktualizacje w Fire TV; Jest to zalecane, ponieważ w ten sposób Twoje urządzenie może działać szybko, a ponadto możesz wybrać, co zaktualizować i kiedy to zrobić.

Z systemu z ADB

ADB oznacza Android Debug Bridge, polega na utworzeniu linii poleceń na poziomie programisty; W ten sposób nawiązywane jest połączenie z systemem operacyjnym Fire Stick, aby dezaktywować aktualizacje jak profesjonalista w 5 krokach.

  • Włącz ADB na swoim Fire Stick: Aby to zrobić, musisz wejść na ekran główny Fire Stick, przejść do ustawień, wybrać urządzenie i włączyć opcje programisty.
  • Uzyskaj adres IP swojego Fire Stick: Aby mieć adres IP musisz przejść do ekranu głównego, konfiguracja i wybór urządzenia; następnie wybierz Informacje i opcję Sieć, numer pojawi się po prawej stronie ekranu.
  • Zainstaluj ADB na swoim komputerze: Jeśli nie masz go jeszcze zainstalowanego, proces jest bardzo prosty; Musisz tylko zlokalizować instalator ADB w Internecie dla posiadanego systemu operacyjnego i przeprowadzić instalację, zajmie to tylko kilka minut.
  • Uruchom ADB na komputerze: Po zainstalowaniu wystarczy uruchomić program; w Windows musisz uruchomić cmd, a w Mac musisz użyć terminala. Już w oknie poleceń musisz napisać następujące wiersze: adb kill-server, adb start-server, adb connect adres IP Fire Stick. (Po każdym wierszu poleceń naciśnij klawisz Enter; w adresie IP umieść cyfry i kropki, jak pokazano na ekranie)
  • Wyłącz aktualizacje: W oknie poleceń musisz napisać: „adb Shell pm hide com.amazon.device.software.ota”, a następnie naciśnij klawisz Enter, a aktualizacje Fire Stick zostaną wyłączone. Z drugiej strony, aby ponownie włączyć aktualizacje, możesz przywrócić ustawienia fabryczne z komputera.

Z aplikacji

Aby wyłączyć automatyczne aktualizacje aplikacji, wykonaj następujące czynności: najpierw na ekranie głównym wybierz ustawienia. Następnie znajdź opcję aplikacji. W ramach aplikacji musisz przejść do AppStore. Wśród twoich pierwszych opcji istnieje możliwość automatycznych aktualizacji, należy wybrać lub wyłączyć.

Z tymi 4 krokami możesz wyłączyć automatyczne aktualizacje aplikacji; Jeśli chcesz ręcznie zaktualizować aplikację, wystarczy przejść do konfiguracji i przeprowadzić proces indywidualnie.

gdzie zarządzać aplikacjami urządzenia

Gdzie zarządzać aplikacjami urządzenia?

Zarządzaj aplikacjami urządzenia pozwala na nadanie uprawnień każdemu z nich; Oznacza to, że będziesz mieć pełną kontrolę nad każdą zainstalowaną aplikacją, dając Ci wolność jako użytkownikowi.

Jak zawsze musisz być na ekranie głównym i wybrać ustawienia. Następnie zlokalizuj opcję aplikacji; kiedy jesteś w nim, musisz zlokalizować aplikacje zarządzające. Lista ze wszystkimi aplikacjami, które masz na swoim urządzeniu, zostanie podzielona i będziesz mógł wybrać uprawnienia, które będzie miał każdy z nich.

Jak ręcznie zaktualizować Fire Stick?

Ważne jest, aby wykonać te kroki, aby sterowanie urządzeniem było w idealnym stanie, jeśli przedstawia usterkę, nie powinieneś się martwić, możesz łatwo rozwiązać każdy problem ze sterowaniem lub sterowaniem.

Gdy wszystko jest w idealnym stanie, wystarczy wykonać następujące czynności: Przejdź do ekranu głównego. Wybierz Mój Fire TV. Znajdź opcję Informacje. Musisz wybrać Sprawdź aktualizacje systemu. W tej opcji pojawią się wszystkie dostępne aktualizacje i możesz wybrać te, które Ci odpowiadają.

jak ręcznie zaktualizować kij ognia?

Z jakich powodów urządzenie nie może być aktualizowane?

Jeśli Twoje urządzenie sprawia problemy podczas wykonywania ręcznych aktualizacji i nie aktualizuje się, może to być spowodowane kilkoma przyczynami:

Brak internetu

Musisz sprawdzić, czy połączenie sieciowe działa poprawnie. W przypadku awarii Zalecamy ponowne uruchomienie urządzenia, które zapewnia dostęp do Internetu i ponownie sprawdź połączenie; przy dobrej sieci aktualizacje urządzenia będą w pełni dostępne.

Brak dostępnego miejsca

To jedna z najczęstszych przyczyn, pamiętaj, że każda aplikacja zajmuje miejsce w urządzeniu, oprócz przechowywanych danych i programów. Wiele aktualizacji wymaga pobrania określonej wolnej przestrzeni, musisz mieć świadomość, że zawsze masz wolne GB na swoim urządzeniu, aby uniknąć tych problemów.