Skip to content

Jak łatwo używać serwisu Canva do projektowania historii na Instagram (przykład)

29 de styczeń de 2021

Obecnie jedną z najważniejszych sieci społecznościowych jest Instagram. Utrzymanie w nim dobrej obecności jest niezbędne zwłaszcza dla tych, którzy chcą zarabiać na Instagramie. Dlatego tak ważna jest nauka jak łatwo używać serwisu Canva do projektowania historii na Instagram.

Niezależnie od tego, czy masz profil komercyjny, w którym oferujesz swoje usługi, reklamując się bezpłatnie lub za opłatą, czy po prostu chcesz pokazywać wysokiej jakości historie wszystkim swoim obserwatorom. Canva to łatwe rozwiązanie do tworzenia profesjonalnych historii wysokiej jakości.

Obraz jest wszystkim w mediach społecznościowych, wszyscy o tym wiemy. Dlatego ważne jest, aby przedstawiać historie wysokiej jakości pod każdym względem. Liczy się każdy szczegół, od czcionki, koloru, obrazu tła, tekstu itp. Nie ma więc nic lepszego niż witryna taka jak Canva, która zbytnio ułatwiłaby to zadanie.

Jednak należy o tym pamiętać Canva oferuje nieskończone narzędzia do tworzenia oryginalnych historii i świetnej jakości. Czynnik kreatywności jest niezbędny, aby naprawdę się wyróżniać.

W serwisie Canva możesz używać obrazów, które masz na swoim urządzeniu, fotografii lub tych samych szablonów, które oferuje Ci witryna. Chociaż zawsze najlepiej jest być jak najbardziej oryginalnym, aby się wyróżniać, możesz szybko i łatwo rozpocząć korzystanie z szablonów który możesz całkowicie zmodyfikować, aby bardzo różnił się od tego, co był pierwotnie.

Wyjaśnimy jak szybko i łatwo rozpocząć korzystanie z serwisu Canva. Jednocześnie podamy Ci kilka wskazówek, aby historie na Instagramie były lepszej jakości, a na dłuższą metę uzyskiwały lepsze wyniki, abyś mógł się rozwijać na Instagramie, czego wszyscy chcemy.

Jak projektować historie na Instagram

  • Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest utworzenie konta w serwisie Canva. Możesz zalogować się za pomocą Gmaila lub Facebooka. Nie martw się, bo tak jest totalnie wolny i może to zająć nie więcej niż kilka minut.
  • Następnie musisz przejść do serwisu Canva i możesz wybierz między innymi dostępne kategorie ten, który najlepiej pasuje do historii, którą chcesz przesłać.
  • Należy o tym pamiętać nie wszystkie projekty są bezpłatne. Na szczęście większość z nich jest, choć możesz znaleźć kilka, z których możesz skorzystać, musisz przejść przez pudełko.
  • Jednocześnie oferuje nam również wysokiej jakości darmowe zdjęcia, które można znaleźć w dziale „Elementy„W sekcji”Darmowe zdjęcia”.
  • Jeśli chcesz użyć własnego zdjęcia, możesz przejść „Przesłane”W ten sposób możesz przesłać dowolne zdjęcie lub obraz, który masz na swoim urządzeniu.

logo canva w niebieskim kółku

Jak używać serwisu Canva do tworzenia historii na Instagramie

na szczęście Serwis Canva jest dość intuicyjny i prowadzi Cię przez cały czas dzięki czemu możesz szybko nauczyć się, jak łatwo używać go do projektowania historii na Instagram.

Już z wybranymi obrazami możesz dodać je do białego płótna, jeśli zdecydujesz się przesłać własne zdjęcia. Od tego momentu możesz zacząć projektować swój szablon na Instagram. Jeśli spojrzysz na dostępne opcje, możesz zastosować filtry, a także edytować dany obraz.

Gdyby nie masz zbyt wiele kreatywności lub chcesz stworzyć szybką historię możesz skorzystać z szablonów oferowanych przez serwis. Canva pozwala modyfikować absolutnie wszystko. Możesz zmienić czcionkę, rozmiar, kolor itp. Zasadniczo pozwala modyfikować cały domyślny szablon według własnych upodobań, aby był bardzo oryginalny.

Oczywiście zależy to w dużej mierze od Twojej wyobraźni, a przede wszystkim od czasu, jaki chcesz zainwestować w stworzenie wysokiej jakości historii. Z kolei na te wyjątkowe chwile możesz też tworzyć kolaże zdjęć.