Skip to content

Jak łatwo przywrócić lub odzyskać zdjęcia lub obrazy zarchiwizowane na Instagramie?

8 de lipiec de 2021

Jeśli coś, co Instagram nam wyjaśnił, to to, że nie ma opcji, które wymknęłyby się spod kontroli i że na pewno zostanie. Podobnie z każdą aktualizacją można poprawić nie tylko wygląd i interfejs, ale także czynności związane z zarządzaniem kontem dokładnie tak, jak tego potrzebuje użytkownik. To właśnie było bardzo przydatne do utrzymania tożsamości cyfrowej i umożliwienia przenoszenia karmić w atrakcyjny sposób.

Jedną z naszych ulubionych opcji jest możliwość, że platforma zaimplementowała ukrywanie obrazów … Naprawdę przydatna alternatywa! Dlatego jeśli nie zdawałeś sobie sprawy, jak to jest ważne, lub nie zdawałeś sobie sprawy, że istnieje; Chcemy Ci powiedzieć, abyś nie zgubił narzędzi, które mogą ułatw sobie przejście przez Instagram.

Co oznacza opcja „archiwizuj zdjęcia” na Instagramie i do czego służy?

W świetle danych Aplikacji dobrze wiemy, że mogą istnieć zdjęcia, które są już nieaktualne, które obecnie Cię nie reprezentują lub po prostu przestają być kandydatami do ich upublicznienia. W ten sposób masz możliwość ich wyeliminowania; ale może się też zdarzyć, że mają kontekst lub wspomnienie, którego nie chcą całkowicie przegapić. Widząc to wszystko, narodziła się opcja archiwizacji fotografii.

Celem tej opcji jest ukrycie zdjęcia lub albumu, którego użytkownik nie chce już pokazywać; bez całkowitego usunięcia z bazy danych. Następnie ta zawartość pozostanie widoczna tylko dla administratora konta, aby ją zachować lub łatwo pobrać na komputer. W ten sposób, znika dla obserwujących, pozostaje jednak w sekcji, w której można uzyskać do niej dostęp bez ograniczeń czasowych.

Podobnie inną cnotą jest to, że cały post jest zapisany, w tym obraz; polubienia, które masz; a nawet zebrane w nim komentarze. Powyższe w jakim celu? Cóż, Instagram zachowuje nawet interakcję z Twoją publikacją na wypadek, gdybyś chciał go ponownie opublikować w pewnym momencie; Albo dlatego, że jest to produkt z Twoich zakupów na Instagramie, który jest obecnie dostępny w magazynie, albo dlatego, że chcesz odzyskać pamięć.

W ten sposób, a jeśli chcesz go cofnąć z archiwum, pojawi się ponownie w profilu, jakby nic się nie wydarzyło: Chociaż masz możliwość przywrócenia treści, które zostały niedawno usunięte na Instagramie, będą one dostępne do odzyskania tylko w Krótki czas. Z drugiej strony, jeśli jest zarchiwizowany, to się zdarza zawieszenie, które może być stałe lub sporadyczne jeśli tak zdecydujesz … i ponownie opublikuj zdjęcia, które były archiwizowane przez lata!

Jak mogę odzyskać zdjęcie, które zostało zarchiwizowane na Instagramie, aby pojawiło się ponownie w moim profilu?

Opcja „Archiwum” znajduje się osobno w każdym poście: Znajdź zdjęcie, które chcesz ukryć, naciśnij trzy kropki widoczne w prawym górnym rogu nad zdjęciem i w menu opcji zobaczysz opcję tuż nad „Usuń”.

jak zobaczyć usunięte zdjęcie, które chcę zobaczyć ponownie na moim profilu na Instagramie?

Aby zlokalizować to zdjęcie i wszystkie zarchiwizowane, wróć do swojego profilu i kliknij trzy linie, które pojawiają się obok ikony, aby przesłać nowy post. Uzyskać dostęp do sekcja „Zarchiwizowane”, a zobaczysz, jak wszystkie zdjęcia, które ukryłeś w swoim profilu, są natychmiast wyświetlane. Tutaj będziesz musiał tylko wybrać publikacje, które chcesz opublikować ponownie, klikając je, aż wyświetli się w unikalny sposób na ekranie.

Kliknij ponownie trzy punkty i wybierz „Pokaż w profilu”; W ten sposób znajdzie się ponownie w miejscu, które mu odpowiada zgodnie z datą publikacji; uzupełnianie zdjęć tak, jak zostały przesłane w pierwszej kolejności. Nie wprowadza się żadnych zmian, więc może to być bardzo przydatne w przypadku firm, które chcą ponownie pokazać produkt; lub influencerzy, którzy muszą zapamiętać jakąś historię.

Z komputera umożliwia również całkowite usunięcie publikacji, jeśli chcesz ją całkowicie odrzucić. W ten sposób i jeśli potrzebujesz weź złamać z jakąś publikacją; najlepiej jest go zarchiwizować, a następnie zdecydować, czy chcesz go całkowicie usunąć, czy dać mu drugą szansę.