Skip to content

Jak łatwo i szybko założyć konto w Onedrive? – Przewodnik krok po kroku (przykład)

28 de luty de 2021

Chcesz wiedzieć jak szybko i łatwo założyć konto w OneDrive? Następnie zostawimy Ci przewodnik krok po kroku, abyś mógł to zrobić bez żadnych niedogodności, całkowicie za darmo. Najpierw jednak powiemy, czym jest OneDrive i do czego służy.

Co to jest OneDrive używany do pełnego przewodnika

OneDrive to wirtualna chmura, która służy do zapisywania danych i informacji, które uważasz za ważne, tworząc ich kopię zapasową. W ten sposób możesz mieć pewność, że niczego nie stracisz i masz dostęp do wszystkiego, co przechowujesz z dowolnego urządzenia że łączysz się logując się na swoje konto.

Aby to zrobić, możesz zsynchronizować wszystkie swoje urządzenia z tym samym kontem, aby móc je przeglądać i edytować z dowolnego miejsca. Cóż, wszystkie zmiany, które wprowadzasz w środku, są aktualizowane na wszystkich podłączonych urządzeniach.

Możesz mieć dostęp do wybranych plików w trybie offline. Jest to dobra alternatywa, gdy chcesz je edytować i jesteś w podróży lub gdzieś bez dostępu do internetu.

Możesz przechowywać dokumenty, obrazy, filmy, muzykę lub cokolwiek przyjdzie Ci do głowy, a wszystko to bez zajmowania miejsca na komputerze lub urządzeniu mobilnym. Dzięki chmurze OneDrive możesz nawet wysyłać i udostępniać duże pliki,

Teraz, gdy już wiesz, o co chodzi w usłudze OneDrive i do czego służy, zobaczmy, jak utworzyć bezpłatne, łatwe i szybkie konto.

jeden dysk zapisanych dokumentów

Jak szybko i łatwo utworzyć konto OneDrive

Utworzenie konta OneDrive to szybka i łatwa procedura. Możesz to zrobić z dowolnego urządzenia, które ma dobry połączenie internetowe. Zobaczmy, jak to zrobić.

Zacząć, przejdź do witryny OneDrive dla aplikacji klasycznej lub mobilnej. Na stronie głównej masz możliwość założenia nowego konta lub zalogowania się, jeśli już masz. Wybierzmy Subskrybuj za darmo.

W Internecie masz tę opcję w menu po lewej stronie ekranu. Następnie przeniesie Cię do nowej strony. Ponieważ jest to konto Microsoft, musisz kontynuować z tego miejsca. Pierwsza opcja, jaką oferuje, to e-mail.

Dla Was e-mail musisz użyć dostępnej nazwy użytkownika. Jeśli próba kontynuowania Cię uniemożliwia, oznacza to, że nazwa jest już używana. Musisz utworzyć inną lub wybrać jedną z oferowanych przez nią opcji.

Jeśli nie chcesz zmieniać nazwy, dobrym rozwiązaniem jest dodanie przedrostka lub sufiksu, powtórzenie litery lub dodanie cyfry lub symbolu.

Następnie musisz wybrać jeden z typów wiadomości e-mail, które będziesz mieć od teraz. Oni mogą być:

  • Outlook.es
  • Outlook.com
  • Hotmail.com

Jeśli zdecydujesz użyj numeru telefonu. Musi należeć do aktywnej linii komórkowej, do której masz dostęp. Cóż, aby kontynuować, wyślą Ci wiadomość tekstową SMS, aby potwierdzić numer.

Kliknij Kolejny kontynuować. Teraz musisz utworzyć hasło. Musi zawierać od 8 (ośmiu) do 20 (dwudziestu) znaków i zawierać co najmniej jedną małą literę, jedną wielką literę, jedną cyfrę i jeden symbol.

Wszystko po to, aby stworzyć bezpieczne hasło, aby uniemożliwić wejście osobom nieupoważnionym. Zalecamy użycie hasła, którego nie zapomnisz, lub zapisanie go w bezpiecznym miejscu.

Pamiętaj, że konta Microsoft mają informacje osobiste, takie jak imiona i nazwiska, data urodzenia, numery kart kredytowych na wypadek, gdyby została naliczona opłata itp. Musisz więc upewnić się, że nikt o złych zamiarach nie może wejść.

Następnie musisz wypełnić odpowiednie pola swoim imieniem i nazwiskiem. Kliknij Kolejny.

Teraz musisz wybrać kraj lub region, do którego należysz, oraz datę urodzenia. Kliknij Kolejny jeszcze raz. Teraz musisz kliknąć reCAPTCHA, aby potwierdzić, że nie jesteś robotem. Potem o Utwórz konto. Gratulacje, masz już swoje konto Bezpłatna usługa OneDrive i po prostu musisz zacząć go używać!

Jeśli podczas korzystania z chmury pamięci masowej bardzo szybko wypełniasz ją plikami i dokumentami, wykonaj poniższe czynności, aby dowiedzieć się, jak zwolnić miejsce w chmurze.

dołącz do naszego kanału telegram