Skip to content

Jak łatwo i szybko aktywować nieaktywny chip Claro – Prepaid i Postpaid

31 de lipiec de 2021

Claro to firma, która specjalizuje się w: Usługi telekomunikacyjne w Ameryce Łacińskiej i jest obecny w 15 krajach na kontynencie, z ponad 262 milionami klientów bezprzewodowych, więc jeśli masz usługi Claro, ten artykuł Cię zainteresuje.

Firma ta koncentruje się na wyszukiwaniu alternatyw i oferowaniu użytkownikom nowych opcji i narzędzi. Obecnie oferuje szereg usług, ale porozmawiajmy o chipach.

Jak sprawdzić, czy chip jest aktywny?

Możesz komunikować się z telefonu komórkowego z obsługa klienta na numer przypisany do Twojego kraju. Zadajesz pytanie o linię, która Cię interesuje, a oni powiedzą Ci, w jakim stanie jest chip. Możesz też wybrać numer chipa za pomocą innego telefonu, aby sprawdzić, czy ma ton.

Z jakich powodów chip przechodzi w stan „bezczynności”?

Chip staje się „nieaktywny” z różnych powodów. Może to wynikać z czasu od ostatniego użycia, to znaczy, jeśli minęło kilka miesięcy bez użycia go, bez otrzymania połączenia lub wiadomości, ten okres bezczynności może spowodować utratę chipa, więc byłoby dobrze, jeśli od czasu do czasu używaj go, aby go nie zgubić. Za pomocą nie płacą za usługi, Czemu klient o to prosiJeśli twoje linie zostały odcięte, masz możliwość ponownego połączenia. Spójrzmy jednak na dwa powody, dla których chip może być bezczynny

Żądanie użytkownika

Taką prośbę może złożyć tylko właściciel linii, załóżmy, że będzie na jakiś czas poza krajem, aby nie zgubić linii, osoba dzwoni do firmy telefonicznej, w tym przypadku do Claro i prosi o to zawiesić linię na kilka miesięcy. Jeśli więc użytkownik sobie tego życzy, może zadzwonić i poprosić o zawieszenie usługi na pewien czas.

Brak płatności / doładowań

Podobnie jak w przypadku każdej innej usługi w obszarze telefonii, jeśli nie anulujesz rachunku w odpowiednim czasie, możesz stracić połączenie. Po wygaśnięciu paragonu, jeśli nie anulujesz go na czas Claro może dezaktywować twój chip, więc lepiej anuluj przed datą cięcie, aby nie zgubić linii lub żetonu.

Jakie rzeczy są potrzebne do aktywacji chipa?

Aby aktywować chip typu prepaid lub postpaid, musisz wykonać różne kroki w zależności od świadczonej przez niego usługi. Jeśli jest to chip tylko do wywołania, kroki są proste i szybkie, jeśli jest to chip używany do połączenia z Internetem, musimy podjąć więcej kroków.

wprowadzić chip sim w telefonie komórkowym

Odblokowany telefon

W telefonie zamierzasz włożyć chip. Zlokalizuj gniazdo, z boku lub pod baterią, wszystko zależy od modelu. Jeśli karta jest opłacona z dołu, aktywacja zostanie wykonana automatycznie. Jeśli jest postpaid, wyślij wiadomość na 258 ze słowem TAK i dadzą potwierdzenie aktywacji linii.

Wyczyść chip

Jeśli jest to chip do korzystania z Internetu, należy wybrać następujący numer * 411 #. Na ekranie pojawi się okienko, tam należy wpisać kod, który znajduje się pod kodem kreskowym, jest 17 cyfr, które są na karcie, z której pochodzi karta SIM.

Po zakończeniu naciśnij Wyślij, zostaniesz poproszony o ponowne wprowadzenie kodu w celu potwierdzenia i ponownego wysłania. Teraz po prostu musisz poczekaj na aktywację usług a teraz masz dostęp do danych mobilnych.

Procedura aktywacji nieaktywnego chipa Claro

W przypadku zakupu chipa ważne jest, aby wiedzieć, jaki rodzaj chipa nosimy i jaki rodzaj żyłki, ponieważ od tego będzie zależeć jak go aktywujemy.

Na kartę przedpłaconą

Jeśli jest to linia prepaid, w takim przypadku należy wysłać wiadomość na numer 258 z tekstem TAK. W tej chwili otrzymasz odpowiedź, że potwierdź, że Twoja karta została już aktywowana i możesz go używać.

Linie abonamentowe

Jeśli właśnie otrzymałeś kartę postpaid, aktywacja zostanie wykonana automatyczny sposób, bez konieczności dzwonienia lub wysyłania wiadomości, w tym samym czasie po dokonaniu sprzedaży i zamknięciu umowy Twój czip Claro będzie aktywny.

Wpis Jak łatwo i szybko aktywować nieaktywny chip Claro – Prepaid i Postpaid został po raz pierwszy opublikowany w Zobacz jak to się robi.