Skip to content

Jak krok po kroku stworzyć i skonfigurować sieć dla gości w domu

26 de luty de 2021

Dzisiejsze społeczeństwo jest przez cały czas przystosowane lub zależne od technologii. Z tego powodu za każdym razem, gdy przyjaciel lub krewny przychodzi do domu i widzi, że masz połączenie internetowe Zawsze proszą Cię o to samo, abyś dał im klucz połączenia z Wi-Fi, więc zawsze lepiej jest prawidłowo chronić Wi-Fi.

Jednocześnie jest to ważne mieć tylko specjalną sieć dla gości, że można go włączać za każdym razem, gdy przyjeżdżają, a następnie wyłączać. Rozumiemy również, że kopiowanie lub dyktowanie każdej litery hasła, które jest główne i jest długie, może być niewygodne. Z tego powodu zaimplementowano lepszą opcję, jaką jest sieć Wi-Fi dla gości.

Dlatego należy zauważyć, że procedura ta może być zaimplementowana w prawie wszystkich routerach, a także skonfigurowana jako modem bezprzewodowy. Ponadto dzięki tej opcji można zapewnić, że główna sieć jest w bezpieczny sposób, ponieważ inne urządzenia nie będą miały do ​​niej dostępu.

Kroki tworzenia i konfiguracji sieci dla gości

Należy również zauważyć, że ta procedura może również ograniczyć przepustowość sieć Wi-Fi numer, który właśnie został utworzony. Biorąc pod uwagę, że można go zastosować tylko na niektórych routerach, w ten sposób urządzenia nie będą działać wolno.

W ten sam sposób, tworząc sieć Wi-Fi dla gości, możesz umieścić plik krótki klawisz lub nazwę, o której zawsze możesz pamiętać. Ponieważ niewielu będzie miało do niego dostęp i może być łatwiej o tym pamiętać.

Każdy z kroków, które należy wykonać w celu utworzenia i skonfigurowania sieci oraz łatwego łączenia, zostanie wyjaśniony poniżej. Ponadto użytkownik musi wziąć pod uwagę, że routery w zależności od modelu są różne, z tego powodu proces może się nieco różnić.

Początkowo dostęp do podświetlonego routera można uzyskać, kopiując i wklejając następujący kod w pasku adresu: „192.168.1.1”. Następnie musisz wprowadzić dane osobowe routera, takie jak użytkownik i jego odpowiednie hasło.

Później, w zależności od routera, możesz znaleźć opcję ustawień lub w części dotyczącej bezprzewodowe zaawansowane. Po wejściu musisz poszukać opcji „Sieć gości”W tej sekcji możesz utworzyć sieć, dodając żądane hasło.

Znaczenie posiadania sieci gości

Pamiętaj o wpisaniu łatwego hasła, zalecane jest to Szyfrowanie WEP aby było łatwe do zapamiętania. Następnie, jeśli zostanie wyświetlona sekcja z blokiem intranetu, lepiej ją zaznaczyć. Dzięki temu goście będą mogli uzyskać dostęp do innych urządzeń podłączonych do sieci.

Opcje konfiguracji sieci

Więc mając wszystko skonfigurowane, możesz włącz Wi-Fi gościa za każdym razem, gdy przyjaciele lub rodzina przychodzą do twojego domu. W przeciwnym razie, gdy w domu nie ma gości, możesz go wyłączyć, uniemożliwiając w ten sposób próbę włamania się.

Po utworzeniu dwie główne funkcje można uwzględnić w ustawieniach gościa. Które można aktywować, jeśli chcesz „pozwolić klientom widzieć się nawzajem”, aby użytkownicy lub członkowie rodziny mogli wyszukiwać i udostępniać informacje.

Z sieci dla gości można uzyskać dostęp do urządzenia podłączonego do sieci lokalnej, w tym celu należy zaznaczyć pole wyboru „Zezwól użytkownikom na dostęp do sieci lokalnej”. Możesz więc wprowadzić ustawienia, które uznasz za konieczne i kliknąć opcję „zapisz”.

Dzięki tym prostym krokom możesz utworzyć i skonfigurować sieć dla gości pozwoli to uniknąć narażania sieci głównej. Którego zwykle używasz i do którego masz podłączony sprzęt w domu. Krótko mówiąc, sieć Wi-Fi dla gości jest najlepszą alternatywą, gdy masz internet w domu. W ten sposób zawsze możesz mieć bezpieczny klucz podstawowy.

Mamy wreszcie nadzieję, że te informacje były dla Ciebie przydatne. Chcielibyśmy jednak poznać Twoją opinię. Czy udało Ci się utworzyć i skonfigurować sieć dla gości, wykonując te czynności? Czy znasz inny sposób konfigurowania sieci dla gości? Zostaw nam swoje odpowiedzi w komentarzach.

dołącz do naszego kanału telegram