Skip to content

Jak korzystać z serwera Cloud Co to jest i do czego służy?

17 de Maj de 2021

W jaki sposób użyj a to serwer w chmurze i do czego to służy? Jak mogę korzystać z serwera w chmurze? Czego potrzebuję, aby korzystać z serwera w chmurze? Jakie kroki należy wykonać, aby zapisać pliki na serwerze w chmurze?

Jeśli nie wiesz, co to jest serwer w chmurze, jest to wspaniały zasób, który jest dystrybuowany przez sieć internetową. Na pewno w pewnym momencie słyszałeś o Dysku Google, plik magazyn w chmurze które Google udostępnia każdemu ze swoich użytkowników.

Serwer w chmurze może znajdować się w dowolnym miejscu na świecie i pracować zdalnie dla każdego użytkownika, który mieć dobre połączenie z Internetem. Każdy może mieć dostęp do serwera w chmurze, bez konieczności przynależności do organizacji.

Dlatego dzisiaj w miracomosehace przedstawiamy kompletny przewodnik, abyś wiedział więcej o tych serwerach online.

Fizyczny serwer w chmurze czy serwer fizyczny? Co jest lepsze?

Główną cechą usług przechowywania w chmurze lub dobrze znanych jako serwery w chmurze jest to, że są one w większości bezpłatne. Albo posiadać wyjątkowo niskie ceny.

Z drugiej strony fizyczne serwery mają wysokie koszty. A to dlatego, że potrzebują fizycznego miejsca, chłodni, technologii … Dlatego trzeba w nich płacić duże opłaty.

Serwer w chmurze umożliwia dostęp do Twoich plików w każdej chwili. Obecnie istnieją sztuczki i funkcje, które umożliwiają przeglądanie i uzyskiwanie dostępu do plików na Dysku Google bez połączenia z Internetem. Ponadto są one stale aktualizowane.

Fizyczne serwery nie pozwalają na dostęp do konta z dowolnego miejsca, można uzyskać do nich dostęp tylko z wyznaczonego urządzenia. Aktualizują się wolniej, ponieważ potrzebują uprawnień, a to powinno wykonane ręcznie. Dodatkowo, wynajem tych usług jest zwykle dłuższy i obejmuje koszty migracji.

Jak działa serwer w chmurze, do czego służy?

Wybór serwera w chmurze, oprócz przedstawienia różnych korzyści, daje setki opcji dotyczących przechowywania. Na przykład dzięki serwerowi w chmurze możesz przesyłać i udostępniać pliki do Dropbox, innego słynnego serwera.

Jeśli zastanawiasz się, jak to działa? Wynika to z wirtualizacji. Większość serwerów w chmurze działa za pośrednictwem oprogramowania, które zarządza i wykonuje różne funkcje. To oprogramowanie jest nazywane hiperwizorem, to jest instalowane na kilku serwerach fizycznych, aby się z nimi skontaktować.

Po połączeniu są odłączane i grupowane w celu utworzenia serwerów w chmurze, które działają automatycznie, aby pomieścić miliony użytkowników.

Podobnie istnieją serwery wirtualne, których funkcją jest hostowanie każdej z platform wirtualnych i łatwo nimi zarządzać.

Jak wybrać odpowiedni serwer?

Ktoś mając dostęp do internetu możesz skorzystać z serwera w chmurze. W chmurze są setki serwerów. Przy wyborze serwera należy wziąć pod uwagę różne aspekty.

Jeśli chcesz mieć serwer w chmurze, musisz zwróć uwagę na swoje potrzeby. Jeśli jesteś zwykłym użytkownikiem, który chce przechowywać swoje dane, dysk Google może być najlepszą opcją, jednak jeśli chcesz hostować swoje platformy cyfrowe, decyzja jest bardziej złożona.

mega serwer w chmurze

Google oprócz Dysku, oferuje możliwość hostingu platform cyfrowych za pośrednictwem Google Cloud Platform. Może to być doskonała opcja dla firm pracujących z usługami internetowymi, takimi jak WordPress, lub firm, które chcą usprawnić swoje obciążenie usługami Oracle.

Platforma Google Cloud Jest pozycjonowany jako jeden z najlepszych serwerów w chmurze, ponieważ pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa Twojej witryny, uporządkowanie wszystkich plików oraz zmniejszenie kosztów infrastruktury i usług, z których nie korzystasz.