Skip to content

Jak korzystać z funkcji Best Friends na Instagramie? – Lista osobista

29 de styczeń de 2022

Instagram to bardzo solidna sieć społecznościowa, która od dłuższego czasu działa w Internecie, na nim możemy wrzucić wiele materiałów audiowizualnych i wyróżnić się naszymi publikacjami. Jednak zawsze są zdjęcia lub filmy, które chcesz udostępnić tylko nielicznym, w tym celu możesz użyj listy najlepszych przyjaciół. Tutaj powiemy Ci, co powinieneś o tym wiedzieć.

Jakie kroki należy wykonać, aby stworzyć listę najlepszych przyjaciół na Instagramie?

Wielu użytkowników Instagrama decyduje, że chce zrobić karierę w sieciach za pośrednictwem tej platformy. Zwykle zaczynają od wgrania postów na dany temat lub promowania swojej marki, a żeby uczłowieczyć swój wizerunek, uwieczniają chwile z ich życia osobistego, aby ich publiczność nadal się z nimi łączyła.

Na początku może to być wspaniałe, ponieważ otrzymujesz wiele entuzjastycznych recenzji i zachęty. Jednak przychodzi czas, kiedy chcesz zrobić rozróżnienie między wyznawcami a najbliższymi ludźmi z kim chcesz dzielić bardziej intymne chwile.

Dla tego typu preferencji Instagram włączył funkcję o nazwie najlepsi przyjaciele, jest to lista, na której możesz pogrupować wszystkie osoby, które uważasz za bliskie. Najlepszymi przyjaciółmi będą ci użytkownicy, którzy będą mogli wyłącznie oglądać zdjęcia lub filmy w Twoich opowiadaniach, które opublikujesz wyłącznie dla nich i do których inne osoby nie będą miały dostępu.

Ta funkcja, podobnie jak wiele innych, które posiada platforma, staje się nowatorska i praktyczna dla tych, którzy z niej korzystają. Na przykład, jeśli lubisz korzystać z innych platform, takich jak Spotify i masz własną playlistę, możesz: podziel się nim ze swoimi użytkownikami i tym samym polecaj jakieś klasyki lub nowe piosenki.

Z drugiej strony aplikacja będzie stale wskazywać sugestie znajomych od osób lub firm, które możesz znać i które możesz dodać do swojej poniższej listy. Jest to ważne, jeśli chcesz zwiększyć liczbę i wyróżnić się z tłumu.

Teraz, jeśli masz umowę lub powiązania handlowe z partnerem, możesz dodać jego markę do swojej, aby uzyskać większy rozgłos i dotrzeć do większej liczby osób.

Dodaj znajomych do listy podczas jej tworzenia

Jeśli podoba Ci się pomysł posiadania listy najlepszych przyjaciół, aby publikować informacje, które tylko oni mogą zobaczyć, tutaj powiemy Ci, jak ułożyć listę. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to otworzyć aplikację i naciśnij ikonę trzech linii, aby uzyskać dostęp do ustawień konta.

Następnie musisz zlokalizować zakładkę najlepsi przyjaciele. Spowoduje to wyświetlenie okna, w którym możesz dodać dowolną liczbę obserwujących. Nie możemy zaprzeczyć, że jest to proces, który musisz wykonać jeden po drugim, więc zajmie to trochę czasu.

lista najlepszych przyjaciół na Instagramie

Po utworzeniu listy zobaczysz dwie grupy, pierwsza będzie listą, którą właśnie utworzyłeś, a drugą sugestiami, te to osoby, których jeszcze nie ma na liście a obok będą miały przycisk ze słowem dodaj.

Czy istnieje limit znajomych do dodania?

Cudownie, nie masz ograniczeń co do listy znajomych, więc możesz dodać tyle osób, ile chcesz. Kolejną zaletą tej funkcji jest to, że osoby należące do najlepszych znajomych nie otrzymują powiadomienia o tej akcji, mogą jedynie zorientować się, że znajdują się na tej specjalnej liście, jeśli widzą zielone kółko podczas przeglądania historii.

W ten sam sposób masz prawo usunąć osobę z listy, jeśli chcesz i nie masz obaw, ponieważ osoby, które usuniesz, również nie otrzymają powiadomienia. Inną bardzo ważną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że wyłączność materiałów, które publikujesz dla tych osób, ogranicza się do historii.

Oznacza to, że zdjęcia, które masz w galerii lub w kanale mogą być oglądane przez inne osoby. Musisz więc być bardzo ostrożny podczas przesyłania materiałów audiowizualnych.

użyj funkcji najlepszych przyjaciół

Jeśli na liście sugestii nie widzisz imienia osoby, którą chcesz dodać do swojej listy najlepszych przyjaciół, możesz umieść swoje imię w pasku wyszukiwania i będziesz mieć możliwość dodania go do listy.

Jak dodać lub usunąć osoby do listy po jej utworzeniu?

Jak już wspomnieliśmy, lista najlepszych przyjaciół została zaprojektowana tak, aby zapewnić wyłączność na dzielenie się informacjami tylko z osobami, które uważasz za bliskie. To świetna okazja, zwłaszcza jeśli jesteś osobą, która ma konto publiczne i nadal chce trochę prywatności.

Jak widzieliście, tworzenie listy jest bardzo proste, wystarczy przeszukać sekcję najlepszych znajomych w ustawieniach konta i na liście sugestii, które znajdziecie lista użytkowników obok zielonego przycisku o nazwie dodaj. Naciskając ten przycisk, dodasz tę osobę do listy.

Jeśli jednak z jakiegoś powodu ta osoba nie spełnia już wymagań, musisz znaleźć się na utworzonej przez Ciebie ekskluzywnej liście, możesz ją usunąć w kilka sekund. Wystarczy wejść do sekcji najlepszych przyjaciół i wyszukać wśród wszystkich nazwisk danej osoby, a obok niej pojawi się przycisk usuwania. Gdy go naciśniesz, aplikacja usunie go z listy i nie powiadomi Cię o tym.

użyj listy najlepszych przyjaciół

Jak wysyłać treści tylko do najlepszych przyjaciół?

Jeśli masz już uzbrojoną listę i uchwyciłeś wyjątkową chwilę, którą chcesz podzielić się tylko z najbliższymi, po prostu musisz wejdź do sekcji opowieści, a zobaczysz dwie opcje wysyłki. Jedna z nich jest jak normalna historia, a druga dla najlepszych przyjaciół.

Musisz kliknąć na drugi, a publikacja dotrze tylko do wybranych osób. Reszta użytkowników nawet nie będzie wiedziała, że ​​przesłałeś materiał. Teraz, jeśli chcesz przed lub po, możesz opublikować historię dla wszystkich obserwujących i naprzemiennie ją z historiami najlepszych przyjaciół.

dołącz do naszego kanału telegram