Skip to content

Jak korzystać z Facebook Marketplace do kupowania lub sprzedawania wszelkiego rodzaju przedmiotów?

7 de Listopad de 2021

Dziś Facebook to platforma, która nie tylko służy do tworzenia treści do interakcji z ludźmi, teraz aplikacja może być również używać jako medium roboczego. Istnieją sposoby generowania rekompensaty ekonomicznej za pośrednictwem aplikacji, jednym z nich jest sprzedaż lub zakup produktów. Oto jak korzystać z Marketplace na Facebooku, aby oferować lub kupować przedmioty w tej funkcji Facebooka.

Jak wygląda proces sprzedaży lub kupna przedmiotów na Rynku?

Tworząc swojego użytkownika na Facebooku, będziesz miał dostęp do nieskończonej liczby funkcji, które oferuje platforma, jedną z nich jest kupuj lub sprzedawaj przedmioty za pośrednictwem swojej sieci, oto sposób, aby zrobić to poprawnie:

Kupuj przedmioty z dowolnej kategorii w Marketplace

Osiągnąć kupuj przedmioty wszelkiego rodzaju W Marketplace za pośrednictwem Facebooka wystarczy postępować zgodnie z następującymi instrukcjami:

 1. Wejdź do aplikacji Facebook.
 2. Przejdź do funkcji Facebook Marketplace, znajduje się ona w ikonie z trzema paskami, która znajduje się w prawej górnej części ekranu głównego, w jednej z tych opcji wskazuje Marketplace.
 3. Będąc tutaj będziesz obserwować różnorodność przedmiotów, które oferują ci do kupienia. Także możesz przejść do wyszukiwarki i znajdź to, czego chcesz.
 4. Teraz wprowadź żądaną publikację. Możesz go zapisać lub wysłać wiadomość z zapytaniem o cenę, jeśli nie znajduje się w publikacji.

Sprzedawaj jako „częsty sprzedawca”

Częstymi marketerami są ci, którzy używają Facebooka do robienia interesów ze swoimi produktami i robią to regularnie lub w sposób ciągły. Proces zostania częstym sprzedawcą w Marketplace wygląda następująco:

 1. Wejdź do aplikacji Facebook.
 2. Przejdź do opcji Marketplace, znajduje się w Twoim katalogu opcji.
 3. Teraz, gdy tam jesteś, kliknij Sprzedaj coś, co znajduje się w Przedmioty na sprzedaż.
 4. Stwórz swoją publikację, musisz wskazać niezbędne informacje promowanego artykułu.
 5. Teraz kliknij Opublikuj i to wszystko, poczekaj, aż ludzie zainteresują się Twoją publikacją.

Oferuj produkty i usługi jako firma

Teraz rynek Używają go również przedsiębiorcy do sprzedaży swoich produktów. Dziś ta funkcja Facebooka stała się bardzo potrzebna, ponieważ jest wielu użytkowników lub firm, które oferują tutaj produkty.

Jakie są dostępne opcje, aby uniknąć problemów podczas sprzedaży lub kupowania na Rynku?

Mimo że Marketplace aplikacji Facebook nadaje się jako scena różnych oszustw, aplikacja daje możliwość uniknięcia tego typu problemów przy sprzedaży lub kupnie przedmiotów, oto niektóre z nich:

kupuj i sprzedawaj na rynku

Komunikuj się bezpiecznie

Komunikacja jest zasadniczą częścią unikania oszustw podczas kupowania lub sprzedawania przedmiotów. Dlatego staraj się być precyzyjny i nie płać pieniężnie, dopóki bądź pewny zakupu swojego produktu, ani nie dokonujesz dostaw. Powinieneś ćwicz skuteczną komunikację i musisz być pewny siebie podczas prowadzenia działalności.

Zgłoś post przedstawiający nękanie lub oszustwo

Aby uniknąć problemów z zakupami, Facebook ci pozwala zgłosić sprzedającego lub kupującego jako oszusta. Jeśli to nie odpowiada za produkt, możesz to zrobić w następujący sposób:

 • Dla sprzedawcy
  1. Wejdź do aplikacji Facebook.
  2. Przejdź do Rynku.
  3. Teraz wprowadź publikację, kogo kupujesz.
  4. włączyć Zgłoś sprzedawcę.
 • Dla kupującego.
  1. Wejdź na rynek.
  2. Przejdź do swojego profilu.
  3. Poszukaj reklamy produktu.
  4. Wyszukaj nazwę kupca.
  5. Wprowadź profil kupującego i umieść Zgłoszenie.

narzędzie do kupowania i sprzedawania na facebooku

Co zrobić, jeśli kupisz przedmiot na Rynku, a przesyłka do Ciebie nie dotrze?

Kupując przedmioty za pośrednictwem aplikacji Facebook, musisz być bardzo pewny swojego dostawcy, ponieważ Marketplace służy do głównych oszustw. Dlatego przed zakupem musisz zweryfikować, czy osoba, która Cię sprzedaje, nie jest fałszywa, możesz to zrobić wpisując jej profil lub prosząc o bardziej zaawansowane dane osobowe.

Jednym ze sposobów uniknięcia oszustwa jest jednoczesne przekazanie pieniędzy za przedmiot. W przypadku, gdy nie otrzymasz przedmiotu z Rynku, możesz wykonać następujące czynności:

Idź powiadom swojego dostawcęMusisz zgłosić, że Twój przedmiot nie dotarł do właściwych rąk, może wystąpić błąd wysyłki, więc nie przejmuj się jeszcze. Idź poinformuj sprzedawcę, w jaki sposób się kontaktował.

Jeśli Twój dostawca nie ponosi odpowiedzialności, musisz udać się do zgłoszenia w aplikacji, a także powiadomić Facebooka, uzyskując dostęp do platformy sieci społecznościowej i zajmując się molestowaniem lub oszustwem. Tylko zgłosić musisz przejść do publikacji i kliknąć Raport.