Skip to content

Jak kompresować filmy w formacie mp4 bez utraty jakości do wysłania przez WhatsApp lub pocztę za pomocą Handbreak

10 de lipiec de 2021

Hamulec ręczny jest potężnym konwerter wideo co pozwala zmniejszyć ich wagę bez utraty jakości. Ponadto możesz dodać napisy, a nawet wkleić je do wideo, jeśli uznasz to za stosowne, czasami możesz mieć problemy z wysyłaniem filmów lub zdjęć, a to dlatego, że musisz je skompresować.

Nauka obsługi tej aplikacji wcale nie jest skomplikowana, a za kilka minut będziesz w stanie zmniejszyć wagę wszystkich swoich filmów, aby móc wgraj je do sieci lub wyślij je znajomym za pośrednictwem dowolnej aplikacji.

Kompresuj filmy za pomocą hamulca ręcznego bez utraty jakości

Oczywiście pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to pobrać Handbrake na wypadek, gdybyś nadal nie miał go pobranego i zainstalowanego na swoim komputerze. Po pobraniu i zainstalowaniu. Biegać Hamulec ręczny i otworzy się nowe okno.

Tutaj musisz kliknąć Źródło a następnie w Otwórz plik, aby wybrać wideo, które chcesz przekonwertować.

To, co zamierzasz teraz zrobić, to nacisnąć przycisk Miejsce docelowe aby precyzyjnie wybrać miejsce docelowe skompresowanego wideo. Tutaj zostanie zapisana skompresowana kopia oryginalnego filmu.

Następnie, co zrobimy, to skompresujemy dźwięk. W tym celu przejdziemy do zakładki Audio.

W tej sekcji będziemy mieć kilka opcji:

  • Trank: za pomocą tej opcji możesz wybrać, czy usunąć dowolny utwór. Domyślnie jest to „Brak”, więc nie usuwa żadnych.
  • Kodek: aby ważyć jeszcze mniej musimy wybrać „ACC” lub „MP3”.
  • Szybkość transmisji: Jeśli chodzi o tę opcję, ideałem jest od 140 do 180.

Kompresuj filmy za pomocą Hardbrake w maksymalnej jakości

Aby skompresować wideo w maksymalnej jakości, konieczne jest dobre skonfigurowanie części wideo, w tym celu przejdziemy do Ustawienia zdjęć (Można go odróżnić, ponieważ ma ikonę, która jest telewizorem).

Tutaj zobaczymy kilka opcji, ale ta, która nas interesuje, to Szerokość i wysokość co by to było w kilku słowach Szerokość i wysokość.

filmy wysyłają WhatsApp

Co powinieneś zrobić dalej, jest wybór rozdzielczości, która najbardziej Ci odpowiada. Która jest najlepsza? Zależy to od tego, co zrobisz z filmem. Czy będzie grać na ekranie Full HD, HD itp.

W przypadku, gdy chodzi o udostępnianie za pośrednictwem sieci społecznościowych, takich jak WhatsApp lub prześlij go na YouTube, Musisz wybrać rozdzielczość zgodną z tymi aplikacjami, aby znaleźć równowagę między jakością a wagą, a udostępnianie filmów lub albumów zdjęć znajomym w WhatsApp staje się łatwiejsze.

Kiedy wszystko będzie gotowe. Jedyne, co pozostało do zrobienia, to nacisnąć „Początek„Aby rozpocząć proces.

Ten proces może zająć więcej lub mniej czasu w zależności od rzeczywistego rozmiaru filmu. Więcej duża i wyższa jakość mieć film oczywiście potrwa to dłużej. Zależy to nawet od mocy twojego komputera.

HandBrake można pobrać na systemy Windows, Android i iOS

Jak powiedzieliśmy wcześniej, HandBrake jest zdolny do transkodowania pliki audio i wideo w prawie każdym formacie do najnowocześniejszego, jednak ten program nie może obejść ani naruszyć zabezpieczeń, które zostały zaimplementowane w źródłowym wideo.

W rzeczywistości zespół programistów takiego oprogramowania zdecydował usuń bibliotekę libdvdcss, ten sam, który jest open source do ekstrakcji płyt DVD i łamania szyfrowania, z wykorzystaniem ochrony zapewnianej przez Content Coding System (CSS).

Pasuje podkreśl, że HandBrake może wykonać całą tę pracę i dużo, ponieważ oferuje optymalne ustawienia wstępne w zależności od rodzaju używanego urządzenia. To znaczy, w zależności od kompatybilności urządzeń, więc można go pobrać dla:

  • Okna: Windows Phone 8.
  • Android: Tablet i telefony komórkowe.
  • iOS: TV, TV 2 i TV 3; iPod, iPhone i iPod Touch, iPad.

W wersjach dla tych urządzeń możesz być w stanie zrobić usuwanie DRM (Digital Rights Management) wykorzystujący HandBrake, bibliotekę, którą można dołączyć do odtwarzacza multimedialnego VLC.

Chociaż nie obsługuje deszyfrowania płyty Blu-ray, To oprogramowanie obsługuje transkodowanie wideo z Blu-ray przy użyciu stron trzecich, których funkcją jest usuwanie DRM.

Jesteś więc jednym z tysięcy użytkowników, którzy są zadowoleni z HandBrake.