Skip to content

Jak edytować moje historie na Instagramie, które zostały już opublikowane? – Edycja

29 de listopad de 2021

Kiedy Instagram dodał sekcję Stories do swoich funkcji, zrobił to, aby utrzymać i przyciągnąć więcej obserwujących do swojej platformy. W tych publikacjach możesz między innymi przesłać zdjęcie, wideo i dodać szereg filtrów, efektów, muzyki. tak, wiem przesłałeś historię, a teraz chcesz ją zmodyfikować, tutaj powiemy Ci, jakie masz opcje.

Jakie konfiguracje można wykonać na już opublikowanych artykułach?

Zdarzyło się nam wszystkim, że tworzymy publikację, a potem zdajemy sobie sprawę, że czegoś brakowało lub że nie podobały nam się wprowadzone przez nas zmiany. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, powinieneś wiedzieć, że na Instagramie opcje edycji historii po jej opublikowaniu są ograniczone.

Lepiej więc być świadomym szczegółów przed przesłaniem materiału, aby móc go modyfikować i nie żałuj po zrobieniu tego. Nie oznacza to, że raz utworzonej publikacji nie można jej usunąć. Jeśli jednak to zrobisz, stracisz komentarze i poglądy, które miałeś.

Mimo to, kiedy przesyłasz historię, aplikacja pozwala na wprowadzenie pewnych modyfikacji, które mogą być dla Ciebie przydatne. Musisz tylko nauczyć się go używać, aby z niego skorzystać.

Uprawnienia do reakcji i odpowiedzi w wiadomościach

Większość publikacji, które istnieją na platformie, wywołuje reakcję, przez co ludzie próbują tworzyć więcej treści o wyższej jakości. Jego wynik był tak dobry, że publikacje te można teraz udostępniać innym sieciom.

Jeśli masz już treść w sekcji swoich historii, możesz zmodyfikować uprawnienia dotyczące odpowiedzi i reakcji w wiadomościach, to znaczy możesz autoryzować lub nie, aby osoby, które widzą Twoją historię, mogły na nią komentować lub reagować.

Ta opcja po aktywacji możesz zobaczyć, co inni myślą o Twoim materiale; Możesz to wykorzystać, aby dowiedzieć się, co Twoi obserwatorzy mogą lubić w przyszłych produkcjach.

Jeśli chcesz, aby został zapisany w Twojej galerii

Jeśli jest jakaś historia, która Ci się spodobała do tego stopnia, że ​​chcesz ją zachować w plikach galerii, możesz to zrobić w ustawieniach. Musisz tylko przeszukać swój profil, aby znaleźć historię, którą lubisz lub chcesz zachować, aby wprowadzić zmiany w przyszłości.

Następnie naciśnij trzy poziome kropki, które pojawiają się u dołu ekranu i spośród wyświetlonych opcji musisz wybrać ustawienia historii. W wyskakującym oknie, które się pojawi, masz wszystkie opcje edycji dozwolone dla już opublikowanych artykułów. Musisz wybrać opcję zapisywania w galerii, która ma być przechowywana w pamięci urządzenia.

Kto może to zobaczyć?

Dobrą rzeczą w historiach na Instagramie jest ich wszechstronność, ponieważ możesz dodawać efekty, filtry i muzykę, które nadadzą mu szczegółowości, której szukasz. Inną rzeczą, którą platforma pozwala zrobić, jest wybranie jednej lub więcej historii jako polecanych, tak aby pojawiły się jako pierwsze.

edytuj historie na Instagramie

Gdy publikujesz historię, niezależnie od tego, czy została ona wyróżniona, czy nie, możesz wybrać, kto będzie miał szczęście, aby to zobaczyć. Ta opcja jest bardzo przydatna, gdy chcesz podzielić się intymną chwilą z wyjątkowymi osobami i nie chcesz, aby była postrzegana jako reklama lub wydarzenie publiczne

Aby to zrobić, wystarczy to zrobić w ustawieniach historii i wybrać osoby, przed którymi ukryjesz swoje treści. Jak widać, ten proces nie jest skomplikowany, wystarczy wykonać kroki, o których wspomnieliśmy.

Jak możesz oznaczyć kogoś w swojej historii, jeśli została już opublikowana?

Są użytkownicy, którzy chcą udostępnić zdjęcie lub wideo i oznaczyć osoby, które były w tym czasie lub poświęcić je z jakiegoś szczególnego powodu. Na Instagramie, aby oznaczyć znajomego, dodać dźwięk, tekst, filtr do materiału, który chcesz przesłać, musisz to zrobić przed opublikowaniem.

Po przesłaniu treści platforma nie pozwala ci tego zmienić, jedynym sposobem, aby to zrobić, jest usunięcie go i ponowne opublikowanie. Więc jeśli chcesz oznaczyć znajomego po przesłaniu historii, niestety nie możesz.

Jedyne zmiany dozwolone przez aplikację są trzy, które omówiliśmy powyżej i zalecamy, abyś nauczył się go regularnie używać w swoich publikacjach.

edytuj historie na Instagramie

W jaki sposób możesz dodać więcej naklejek, pędzli lub GIFów do swojej historii, jeśli już ją opublikowałeś?

Jak już Ci powiedzieliśmy, jeśli już napisałeś post w swojej historii, jedyne zmiany, jakie możesz wprowadzić jest upoważnienie osób, które mogą zobaczyć historię, zezwolić na komentarze lub reakcje oraz zdecydować, czy zapisać treść w Twojej galerii.

Teraz, jeśli chcesz dodać naklejki, pędzle lub GIF-y, musisz to zrobić przed przesłaniem treści. Nawet w tym czasie możesz dodać wiele elementów do swojej produkcji, więc musisz być świadomy szczegółów, które chcesz dodać.

dołącz do naszego kanału telegram