Skip to content

Jak dowiedzieć się, jaką wersję systemu Android zainstalowałem na swoim telefonie? Bardzo proste!

5 de grudzień de 2022

Z czasem Android stał się systemem operacyjnym par excellence. System operacyjny, który jest właścicielem wielu telefonów komórkowych. Z tego powodu normalne jest, że chcesz wiedzieć, jaką masz wersję systemu Android. Świadomość tego może ci pomóc, jeśli chodzi o zainstaluj lepszą wersję Androidamiędzy innymi.

Początki Androida, firmy, do której Google zawsze wspierany finansowo i że później w 2005 roku zdecydował się uzyskać. Jednak dopiero w 2007 roku internetowy gigant oficjalnie zaprezentował swój system operacyjny. Od tego czasu Android; lub mała zielona laleczka rozwijała się i rosła stopniowo; prezentując imponującą ewolucję w zakresie aktualizacji wersji.

zmiany i ulepszenia były nie do pokonania tworząc z nimi historię godną wspomnienia. Od zmian w projekcie po znaczną poprawę wydajności i autonomii; Android był w stanie przenieść koncepcję telefonów komórkowych na drugi poziom.

Jak poznać moją wersję Androida?

W wielu przypadkach jest to konieczne wiedzieć, jaką wersję Androida masz zainstalowaną na swoim telefonie komórkowym, aby dowiedzieć się, czy jakakolwiek aplikacja jest kompatybilna z twoją wersją, lub po prostu, aby dowiedzieć się, czy powinieneś lub możesz zaktualizować swój terminal.

Generalnie nie przywiązuje się wagi do tej informacji, jaką jest nasz identyfikator telefonu komórkowego, jednak bardzo potrzebna jest wiedza i zawsze mieć ją pod ręką w razie potrzeby.

uzyskać te informacje To bardzo prosteNie przegap tego małego samouczka, który szczegółowo wyjaśni, jak poznać swoją wersję Androida

 1. Znajomość wersji Androida ma ogromne znaczenie, a tym bardziej świadomość, czy Twój telefon komórkowy jest zaktualizowany do najnowszego systemu operacyjnego; w ten sam sposób pomaga wiedzieć, czy odpowiednie jest przyjęcie niektórych aplikacji lub aktualizacja niektórych aplikacji.
 2. Wykonanie tej procedury jest dość łatwe, w pierwszej kolejności przejdź do Ustawień, możesz to rozpoznać po kształcie przypominającym orzech.
 3. Kiedy tam będziesz, kliknij System, a następnie w ostatniej części kliknij opcję Informacje o telefonie; znajdziesz tam bardzo przydatne informacje o telefonie komórkowym i systemie operacyjnym.
 4. Natychmiast znajdziesz swoją wersję Androida wraz z innymi interesującymi informacjami, takimi jak model telefonu komórkowego, siła sieci i sygnału, stan telefonu dotyczący baterii; wśród innych istotnych informacji, które mogą ujawnić ważne aspekty telefonu komórkowego.
 5. Możliwe, że w ramach możliwości Twój telefon komórkowy nie będzie już mógł być aktualizowany, więc najwygodniejszą i jedyną opcją jest zakup nowszego telefonu komórkowego, który da ci dostęp do większej liczby technologii.

Jak sprawdzić, czy mój Android jest fałszywy?

Wierzcie lub nie, ale osiągnięto wysoki wzrost w rozwoju telefonów komórkowych wprowadzać na rynek imitacje systemów operacyjnych Android. Ale skąd mamy wiedzieć, czy mamy oryginał, czy imitację?

Przede wszystkim musimy przejść do opcji „Ustawienia”, a następnie kliknąć opcję „Ustawienia telefonu”.

Chociaż jest to ten krok, należy zauważyć, że w niektórych wersjach Androida wybory służą do przeprowadzenia tego procesu mogą mieć inną nazwę bez sugerowania, że ​​są fałszywe lub imitacje. Należy również zauważyć, że w wielu przypadkach operatorzy personalizują telefon i znajdują zmiany w interfejsie, nie narażając się w tym przypadku na fałsz lub imitacje.

Samsung Mobile stojący na stole

Po przejściu do sekcji „Ustawienia telefonu” kliknij opcję, która zwykle się znajduje na ostatniej pozycji menu o nazwie „Informacje o telefonie”.

Natychmiast kliknij „Informacje prawne” lub „Wersja Androida”. Tutaj znajdziesz wszystko związane z systemem operacyjnym twojego telefonu komórkowego oraz wszelkie podejrzane informacje, na które ci wskazuje; Na przykład, że nie jest powiązany z Google, można wywnioskować, że nie jest to wersja oryginalna.

Statystyki są w tym względzie rozstrzygające, a Android jest nie tylko najpopularniejszym mobilnym systemem operacyjnym na świecie, ale także ten, który ma największą liczbę użytkowników wokół wykorzystania całej planety. Jednak prawdą jest, że wiele razy, gdy pytamy kogoś, na jakiej wersji działa jego terminal, nie wie, co to jest, i dlatego w tym samouczku chcemy nauczyć Cię, jak zawsze wiedzieć, jaka wersja Androida, który masz obecnie zainstalowany na swoim smartfonie.

Po co mi posiadanie takiej czy innej wersji Androida?

Każda wersja Androida ma swoje własne funkcjeoprócz projektu, który był odnawiany z biegiem czasu, a co najważniejsze, wydajność, jaką mogą osiągnąć nasze urządzenia, jest poprawiana z każdą aktualizacją.

Dlatego zawsze jest to wygodne mieć najnowsze wersje systemu operacyjnego dla telefonów Google, którym w tym przypadku jest Android 5.1 Lollipop, choć niektórzy szczęśliwcy testują już Androida 6.0 Marshmallow. Tak jak istnieją wersje takie jak Nougat są głębokie analizyeksponując wszystkie jego cechy.

Z drugiej strony, jeśli doświadczamy różnych problemów operacyjnych na naszym smartfonie, wiedząc, jaką wersję systemu operacyjnego Android mamy, będzie fundamentalne, aby móc opisać niedogodności i żeby jakiś ekspert nam pomógł. W ten sam sposób, jeśli planujesz zrootować swoje urządzenie, zrobienie tego w jednej lub innej wersji tego środowiska to nie to samo.

Musisz to wiedzieć niestety Nie wszyscy operatorzy udostępniają aktualizacje Androida z taką samą szybkością jak Google dla terminali Nexus, z oczywistych powodów związanych z konkurencją. A to z kolei, gdy smartfon ma żywotność ponad półtora roku lub dwa lata, te aktualizacje mogą już zacząć być pomijane, aby niejako wymusić na nas zakup nowszego.

Istnieje wiele wersji Androida, zbyt wiele. Ale to przecież normalne, jeśli skupimy się na przypadku głównych systemów operacyjnych. Dużo Wiadomo, że utrzymywały się przez te wszystkie lataWszystkie mają bardzo różne wersje.

Ale jak każde oprogramowanie Ważne jest, aby być na bieżącoistotne jest zapewnienie użytkownikowi systemu operacyjnego, który dostosowuje się do obecnych czasów.

mężczyzna trzyma telefon komórkowy z Androidem

Na przykład, w przypadku systemu Windows 10, czy możesz sobie wyobrazić, jak by to było, gdybyś nadal korzystał z systemu Windows XP? Zdecydowanie Nie byłoby to opłacalne z wielu powodów.zarówno pod względem technicznym, jak i interfejsowym, a także za pozostawienie go w czymś zbyt prostym.

Android jest mniej więcej taki sam, oszczędzając odległości. Nowe wersje Przynoszą naprawdę atrakcyjne wieści i dostosowują się do nowych architektur urządzeń mobilnych, które pojawiają się na rynku, a jeśli o to chodzi, biorąc pod uwagę liczbę urządzeń, które pojawiają się na rynku, wersje Androida powinny pojawiać się co pięć minut.

Zaktualizuj wersję Androida

Jeśli nie chcesz tej wersji i chcesz cieszyć się bardziej nowoczesnym, powinieneś sprawdzić, czy masz dostępne aktualizacje. Jeśli ich nie masz, dowiedz się, czy istnieje niestandardowa pamięć ROM, która ma nowszą wersję tego systemu operacyjnego.

Pamiętaj, że istnieją pewne ograniczenia i jeśli masz zbyt stare urządzenie. Jest bardziej niż oczywiste, że nie będziesz mógł z niego korzystać najnowsza wersja Androida do dyspozycji. Ten za problemy sprzętowemiędzy innymi.

Oczywiście, jeśli masz pytanie, zawsze możesz sprawdź obsługę Androidai w ten sposób wiedzieć, co jest potrzebne uruchomić każdą wersję Androida na swoim urządzeniu. Ale sama w sobie, wiedząc, z jaką wersją systemu Android działa Twój telefon komórkowy, możesz mieć pojęcie, do którego z nich możesz zaktualizować.

czarny telefon z czerwonym światłem

Jakie są zalety i wady aktualizacji Androida?

Aktualizacja telefonu komórkowego lub tabletu na Androida oznacza zaktualizować do najnowszej wersji systemu operacyjnego. Wielu użytkowników ma obsesję na punkcie aktualizacji, ponieważ kilka z nich ma zalety, które są bardzo pomocne; na przykład:

 1. Ogólna poprawa systemu.
 2. Zmiana grafiki, dająca więcej kolorów na ekranie.
 3. Oszczędzanie baterii.
 4. Większa kompatybilność z aplikacjami.

Niektóre z wad, które możemy znaleźć, są następujące.

 1. Szybkość: w niektórych terminalach możemy stwierdzić, że podczas aktualizacji naszych telefonów komórkowych nasze urządzenia mogą działać wolniej; a to dlatego, że jeśli mamy urządzenia przygotowane na wersję Androida, gdy pojawi się nowa wersja, może się ona nie do końca dostosować.
 2. Błąd adaptacji grafiki: wpływa to na fakt, że aplikacje nie mają dobrej rozdzielczości.
 3. Błąd zgodności niektórych aplikacji: Niektóre aplikacje mogą nie działać z powodu aktualizacji.

dołącz do naszego kanału telegram