Skip to content

Jak dostroić i zaprogramować kanały telewizyjne i DTT na telewizorze Samsung Smart TV?

8 de kwiecień de 2022

Dzisiejszy samouczek będzie poświęcony dostroić kanały w Samsung Smart TV. Są to obecnie jedne z najlepiej sprzedających się urządzeń na rynku.

Inteligentne telewizory zaczęły pojawiać się w naszych domach około pięć lat temu i dziś są najbardziej powszechne. Ponieważ jest to jednak nowa technologia, możliwe jest, że nadal mamy problemy z nim, nie znając go dobrze.

Jeśli zastanawiasz się nad nabyciem inteligentnego telewizora, być może zainteresuje Cię nasza artykuł o Klawisze Smart TV.

Poniżej wyjaśniamy jak dostroić kanały na telewizorze Samsung Smart?chociaż niektóre modele mogą wykazywać niewielkie różnice w tym procesie, metoda jest bardzo podobna we wszystkich z nich.

Indeks()

Jak ręcznie dostroić kanały w Samsung Smart TV

Zazwyczaj uciekamy się do automatycznego dostrajania, ale jeśli nie znajdziemy kanałów, których szukamy w ten sposób lub wystąpił jakiś problem, możemy uciekać się do ręcznego dostrajania telewizora.

 • Wybieramy Menu
 • Tam będziemy Kanał > Regulacja ręczna
 • Wybieramy między kanały cyfrowe lub analogowe
 • ukazuje się nam Lista kanałów które są aktualnie dostrojone na telewizorze
 • Klikamy Nowy dostroić się do nowego kanału
 • pojawia się okno z nowym kanałem
 • Wybieramy, jeśli chcemy wprowadź go lub zobacz jego częstotliwość
 • Wpisujemy żądany kanał lub jego częstotliwość i kliknij Szukaj
 • Telewizja zaczyna się poszukiwanie kanałów
 • Jeśli sygnał jest wystarczający, Smart TV zapisze kanały znalezione we wskazanej częstotliwości
 • Jeśli nie ma sygnału na tej częstotliwości, wskaże 0% jakość sygnału lub jeden Niski sygnał jeśli sygnał jest za słaby

Automatyczne dostrajanie do kanałów w Samsung Smart TV

Strojenie kanałów to nic innego jak proces, w którym wygodnie dopasowujemy kanały telewizora Samsung Smart TV, aby móc oglądać jego programy i móc się nimi cieszyć.

Dlatego tak ważne jest wykonanie strojenia. Teraz jest na to kilka sposobów, w tej sekcji powiemy Ci, jak to zrobić dostroić się automatycznie.

Automatyczny proces strojenie kanałów jest najprostsze. W tym celu wchodzimy do Menu, wybieramy kanał i wybieramy automatyczne strojenie. Telewizor automatycznie wyszuka dostępne kanały.

Rozwiązanie problemów z tuningiem

Problemy ze strojeniem nie są odosobnionym przypadkiem, ponieważ odbiór sygnału zależy od wielu czynników, m.in. dane specyficzne dla danego kraju.

Jeśli zgłoszenie zostanie skierowane do naszego lokalnego dostawcy sieci, mogą wdrożyć zmiany techniczne, w celu rozwiązania problemów które mają bezpośredni wpływ.

Dlatego jedną z pierwszych rzeczy, które powinniśmy zrobić, jest zapoznanie się z sekcją dotyczącą najnowsze wiadomości na stronie internetowej dostawcy i kontynuuj dostrajanie telewizora.

Z drugiej strony, jeśli mamy problemy ze strojeniem, które nie są związane z odbiorem (anteną), możemy zrobić: zaktualizuj oprogramowanie układowe.

Jak usunąć kanały na telewizorach Samsung SmartTV

Może się zdarzyć, że dostroiliśmy kanały telewizyjne, których nie jesteśmy zainteresowani posiadaniem na naszym urządzeniu, aby usuń kanały na telewizorze Samsung Smart TV co musimy zrobić to:

 • Przejdź do Menu > Kanał > Lista kanałów
 • Naciskamy na wybierz dodane kanały
 • Wybieramy „wszystkie kanały
 • Wskazujemy kanał, który chcemy usuń, naciśnij Enter i Narzędzia
 • wracamy do naciśnij Enter, aby usunąć
 • Klikamy Wyjechać

Aby usunąć wszystkie dostępne i zapisane kanały, możemy to zrobić Menu > Kanał > Usuń kanały.

oglądaj kanały na smart tv

Dzięki tej nowej generacji telewizorów zabawa i wypoczynek gwarantowane przez wiele godzinnie chodzi tylko o telewizję, możesz też grać w gry lub korzystać z przydatnych aplikacji.

Możesz także surfować po Internecie, cieszyć się przeglądarką wbudowaną w telewizor, umożliwiające oglądanie i nagrywanie programów, seriali, filmów m.in. Najciekawsze jest to, że możesz to wszystko zrobić łatwo za pomocą pilota.

Jest bardzo oczywiste, że programowanie kanałów telewizyjnych i naziemnej telewizji cyfrowej na telewizorze Samsung Smart TV, To realna korzyść, doceniająca komfort, jaki nam oferuje. Obecnie całą tę technologię mamy na wyciągnięcie ręki, dzięki czemu możemy w pełni z niej korzystać.

dołącz do naszego kanału telegram