Skip to content

Jak dokonać powiększenia lub zmniejszenia na kopiarce – wykonywanie powiększonych i pomniejszonych kopii

16 de kwiecień de 2021

Formalności to coś, co wcześniej czy później będziemy musieli załatwić. Czasami wydaje nam się, że procedura ma miejsce tylko w sprawach biurokratycznych, takich jak zapłacenie podatków, uzyskanie prawa jazdy czy otwarcie konta oszczędnościowego w banku. Prawdą jest procedura składa się również z dużo prostszych rzeczy i codziennie.

Na przykład, kiedy idziemy kupić telefon, kiedy zapisujemy się na uniwersytet, kiedy idziemy do lekarza. Wszystko to są oczywiście procedury, niektóre są prostsze niż inne.

Coś, co charakteryzuje procedury, to formalności i dokumenty, które musimy przedstawić ich zarządzaniu. Do tego jest to konieczne zrobić wiele kopii naszych dokumentów, formularzy i innych zawodów.

To jest, gdy potrzeba wykonywać powiększone i pomniejszone kopie. Oczywiście jest to wymagane głównie w przypadku małych dokumentów o zmniejszonej liczbie znaków, takich jak numer DNI, prawo jazdy czy dowód osobisty.

Cóż, to normalne, że podczas korzystania z kserokopiarki wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z procesu powiększania lub zmniejszania kopiowanego dokumentu. Dlatego ten artykuł wyjaśni ci jak powiększać lub pomniejszać kopiarkę.

Jak zrobić powiększenia lub pomniejszenia w kserokopiarce?

Zanim zaczniesz, musisz wiedzieć, że proces zrobić powiększenia lub pomniejszenia na kserokopiarce jest to specyficzne dla każdego typu kopiarki innej marki. Jednak pomimo tego, że jesteśmy inni, możemy podkreślić pewne podobieństwa.

Te podobieństwa pozwalają nam objąć proces uzyskiwania go w sposób ogólny, niezależnie od danej kopiarki. Kroki do powiększać lub zmniejszać na kopiarce Oni są:

Najpierw musisz załadować dokument, który chcesz powiększyć. W tym celu musisz położenie w punkcie początkowym soczewka kopiarki.

Aby dowiedzieć się, jaki jest punkt początkowy, należy sprawdzić wypukłe znaki na kopiarce, w większości przypadków wskazują one miejsce pochodzenia. Inny sposób wiem, że to przez kserokopię test.

Po załadowaniu dokumentu między przyciskami kopiarki znajdziemy opcję zmniejszania i powiększania. W zależności od naszego przypadku możemy na nie kliknąć. Tutaj skala jest domyślną skalą kopiarki.

Jeśli z drugiej strony, szukamy bardziej spersonalizowana skala, konieczne jest użycie przycisków kierunkowych, aby uzyskać większą lub mniejszą skalę, sekundy w obudowie.

Po wejściu na wagę musimy przejść do zwiększyć liczbę kopii, które musimy otrzymać dokumentów i po wpisaniu numeru przystępujemy do naciśnięcia OK, aby kopiarka wydrukowała dokument z podaną aplikacją.

opcje zmniejszania lub powiększania na kopiarce

Jak powiększyć lub zmniejszyć obraz w programie Word?

Słowo jest bardzo wszechstronny edytor tekstu dla tej pracy. Cóż, możesz go używać w wersji online lub w wersji na komputery stacjonarne.

Teraz, jeśli obraz, który zamierzamy wydrukować, jest już zdigitalizowany, plik proces wykonywania powiększonych i pomniejszonych kopii to jest dużo prostsze. Kroki, które zamierzamy wykonać, są następujące:

  1. Przede wszystkim musimy stworzyć dokument w Wordzie.
  2. Później musimy wstawić obrazy do właśnie utworzonego dokumentu.
  3. W przypadku, gdy jest to więcej niż jeden obraz ten, który zamierzamy rozszerzyć lub zmniejszyć, konieczne jest umieszczenie każdego obrazu na pustym arkuszu.
  4. Później, modyfikujemy opcje zakotwiczenia każdego obrazu i zaznacz „Przypnij do strony”. Dzięki temu możemy swobodnie przesuwać obraz w obrębie strony.
  5. Następnie zatrzymujemy kursor nad krawędziami obrazu, aż zmieni się on w małą strzałkę kierunkową. Teraz klikamy i powiększamy lub pomniejszamy obraz zgodnie z naszymi potrzebami.
  6. Pamiętaj, że powiększenie obrazu w jednym kierunku będzie miało nieproporcjonalny kształt, a jego zawartość straci na jakości. Dlatego pamiętaj o proporcjonalnej zmianie rozmiaru obrazu na szerokość i długość. Po zmianie rozmiaru obrazu przystępujemy do drukowania dokumentu.

Jak widać, gdy obraz jest cyfrowy, plik proces zmiany rozmiaru jest znacznie łatwiejszy. Jednak proces kserowania ma tę zaletę, że można go zastosować bezpośrednio do fizycznego dokumentu bez wcześniejszej digitalizacji.