Skip to content

Jak dodać obramowanie do swojego zdjęcia profilowego na Instagramie? – Przewodnik po edycji

4 de styczeń de 2022

Funkcje, które Instagram ma do ulepszania Twoich publikacji i wyróżniania się na tle innych, jest wiele. Wystarczy dokonać subtelnych zmian, aby zrobić dużą różnicę i zostać zauważonym. Jeśli chcesz podążać za trendem obramuj swoje zdjęcie profilowe, czytaj dalej do końca.

Co należy sprawdzić, aby prawidłowo obramować zdjęcie profilowe na Instagramie?

We wszystkich sieciach społecznościowych znajdziemy osoby, które tworzą publikacje podobne do naszych. Jeśli jesteś jednym z tych, którzy uważają, że to nie ma znaczenia, ponieważ Instagram ma wielu użytkowników, niestety powinieneś wiedzieć, że się mylisz.

Prawdopodobnie każdy obserwujący, którego dodasz do swojego konta poleci Cię swoim znajomym, co oznacza, że ​​jedna lub trzy osoby dołączą do Twoich obserwujących. Z drugiej strony, jeśli ten początkowy obserwator zobaczy film podobny do twojego na innym koncie i zauważy, że czuje się bardziej związany z tym użytkownikiem, porzuci cię, a jego przyjaciele nie dotrą do ciebie.

Dlatego ci, którzy chcą rozwijać karierę w sieciach używać wszystkich dostępnych narzędzi, aby odróżnić się od innych, zachowaj swoich obserwatorów i z czasem zdobądź więcej wielbicieli.

Sposób, aby dowiedzieć się, czy strategie, których używasz, są skuteczne i mieć wyobrażenie o tym, kto i ile osób odwiedza Twój profil, pomoże Ci określić, które rzeczy są dla Ciebie skuteczne, a które nie. Stamtąd możesz przetestować każdą funkcję i zobaczyć, które z nich pomogą Ci poprawić wyniki.

Niektóre z narzędzi, z których korzystają eksperci Instagrama, to polecane historie z profilu, ponieważ ta sekcja jest bardzo mała i nie mogę dodać zbyt wielu informacji o wyróżnieniu, dzięki czemu wiele osób tworzy wyjątkowe historie, dzięki czemu nowi użytkownicy mogą twórczo poznać Twoje dane osobowe.

Istnieją inne zmiany, które choć są subtelne, nie pozostają niezauważone i mogą dostarczyć uderzających szczegółów dla osób, które Cię śledzą. Przykładem tego jest zmiana koloru w Twoim profilu. I nie mówimy tylko o dobrze znanym trybie ciemnym, na Instagramie możesz dowolnie modyfikować kolor swojego profilu konta z dużą różnorodnością.

Inne narzędzia, których możesz użyć, to dodaj ramki do swojego zdjęcia profilowego. Nie myśl, że aby to osiągnąć, wystarczy przycisnąć przycisk i to wszystko. Nie myśl też, że musisz zatrudnić specjalistę w tym temacie. Musisz tylko poznać kilka szczegółów i nauczyć się obsługiwać określone aplikacje.logo na Instagramie

Dopasuj zdjęcie do odpowiedniego rozmiaru na Instagram

Zdjęcie, które umieścisz na swoim profilu, musi mieć pewne cechy, które wspierają obraz, który sprzedajesz na swoim koncie. Jeśli w swoich publikacjach starasz się podkreślić znaczenie zdrowej żywności, dobrze jest użyć zdjęcia, na którym wychodzisz obok kosza z owocami z uśmiechniętą twarzą. To pokaże tym, którzy za tobą podążają, że to, co polecasz, daje szczęście i dobre samopoczucie.

Jednak kiedy robisz zdjęcie, jego waga i rozmiar mogą się różnić W zależności od aparatu i jego konfiguracji oraz jeśli te aspekty nie spełniają wymagań, jakie Instagram stawia swoim zdjęciom profilowym, nie dziwi fakt, że chcąc umieścić zdjęcie na profilu, nie można pokazać w ramce wybranej sekcji atrakcja.

Aby tak się nie stało, możesz dostosować swój aparat lub skonfigurować aplikację, której używasz, aby dodać obramowanie, aby miała wymiary, których wymaga Instagram, ułatwi ci to pracę i upewnisz się, że pokażesz obraz chcesz. Wymiary dla tej platformy są one 1000 x 1000 pikseli.

Sprawdź, czy krawędź jest dobrze wyśrodkowana

Jak widzieliście, zdarzyło nam się zrobić zdjęcie, które uważamy za efektowne i gdy chcemy umieścić je jako zdjęcie profilowe, platforma umieszcza w okręgu tylko tę część zdjęcia, na której nam nie zależy.ramki do zdjęć na płótnie

To sprawiło, że o wiele bardziej ostrożne było robienie zdjęć, ponieważ jeśli podejdziesz zbyt blisko, obraz się rozproszy w kole profilu i jeśli nie wycentrują go poprawnie, wyjdzie tylko część tego, na czym nam zależy.

Wyśrodkowanie krawędzi zdjęcia profilowego nie jest skomplikowane, wystarczy przeciągnąć krawędzie okręgu, który chcesz umieścić jako ramkę i dostosować ją do domyślnych wymiarów profilu.

Do tego możesz użyj jako orientacji pionowej i poziomej różowej linii; by cię poprowadzić. Dopóki ramka znajduje się w obrębie linii, okrąg będzie prawidłowo wyśrodkowany.

W jaki sposób oprawić swoje zdjęcie profilowe na Instagramie?

Jeśli dopiero zaczynasz edytować zdjęcia, możesz użyć aplikacji Canva, aby dodać obramowania lub ramki do swoich zdjęć profilowych. Może to dodać punkty do twojego konta, aby bardziej przyciągać wzrok w porównaniu z innymi. Ta aplikacja jest bardzo przydatna zarówno dla profesjonalistów, jak i tych, którzy dopiero uczą się rozwijać swoje kreatywne pomysły.

Korzystanie z aplikacji Canva

Jeśli chcesz korzystać z aplikacji Canva z telefonu komórkowego musisz go pobrać ze swojego wirtualnego sklepu. Następnie należy kliknąć symbol + i ustawić wymiary Instagrama dla zdjęcia profilowego (1000 x 1000 px). płótno logo

Następnie wybierz zdjęcie, do którego chcesz dodać obramowanie, i użyj elementów sterujących, aby je wyśrodkować. W menu aplikacji musisz zlokalizować sekcję ilustracji, aby uzyskać dostęp do zakładki kształtów, dzięki czemu możesz wybrać okrąg, który chcesz dodać i jego kolor. Wystarczy go wyśrodkować i zapisać zmianę, aby można było ją pobrać w swojej galerii.

Ze strony Canva

Jeśli chcesz korzystać ze strony internetowej aplikacji na swoim komputerze, wystarczy wejść na stronę Canva, aby stworzyć projekt o wymiarach profilu na Instagramie. Następnie musisz kliknąć przesłane pliki, aby znaleźć zdjęcie, którego chcesz użyć, zmienić jego rozmiar i możesz zastosować kształt koła i jego kolor.