Skip to content

Jak dodać ikonę kosza do mojego komputera — samouczek

7 de wrzesień de 2021

Kiedy pracujemy z naszym komputerem osobistym, niektóre aplikacje pozostają niezauważone. Całkowicie ignorując doskonałe korzyści, które oferuje nam jako użytkownikom w środowiskach Windows lub Mac. jak dodać kosz do swojego komputera.

Bardzo przydatne narzędzie, gdy chcemy pozbyć się dokumentu lub pliku multimedialnego bez całkowitego usuwania go z komputera. W ten sposób, jeśli zmienimy zdanie i zdecydujemy się odzyskać plik, po prostu musimy uzyskać dostęp do kosza i to wszystko. Ale okazuje się, że dzisiaj trochę trudno jest uzyskać dostęp do kosza w systemie Windows 10, tutaj pokażemy Ci jak.

Jakie są korzyści z posiadania kosza na naszych urządzeniach?

Jak już wspomnieliśmy we wstępie do tego artykułu, możliwość posiadania Kosz na naszym urządzeniu jest to bardzo korzystne, ale jedną z jego głównych funkcji jest działanie jako system bezpieczeństwa na wypadek przypadkowego usunięcia plików, ponieważ nie są one trwale usuwane i trafiają do tego kosza.

Każdy plik zostanie usunięty, o ile nie będzie zbyt ciężki do przechowywania we wspomnianym koszu, ale w takich przypadkach zostaniesz o tym poinformowany komunikatem, który wskaże, że plik zostanie trwale usunięty i w takim przypadku zostanie nie jest możliwe odzyskanie pliku. Coś, co możesz zrobić, jeśli trafi do kosza na śmieci.

Istnieją sposoby na usunięcie lub usunięcie pliku bez konieczności przechodzenia do kosza, ale zawsze wygodnie jest wysłać go w to miejsce, ponieważ nie wiemy, kiedy potrzebujemy tego pliku. I nie jest to konieczne mieć kosz na pierwszy rzut oka na pulpicie i można go ukryć.

Jak mogę ukryć ikonę kosza na moim komputerze?

Ukryj kosz na urządzeniach z systemem operacyjnym Windows 10 To bardzo proste. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest przejście do ustawień systemowych z przycisku Start. Następnym krokiem jest kliknięcie opcji „Personalizacja”, następnie „Motywy” i wreszcie „Ustawienia ikony pulpitu”.

Zostaniesz przeniesiony do nowego okna, w którym docenisz opcję Kosza, która ma aktywne pole wyboru. W takim przypadku wystarczy dezaktywować to pole, a następnie kliknąć opcję „Zastosuj”. W ten sposób ukryjesz kosz na swoim komputerze bez większych komplikacji.

Jak mogę dodać ikonę kosza na moim komputerze?

W przeciwnym przypadku i chcesz teraz dodaj lub pokaż ikonę kosza na komputerze osobistym z systemem Windows 10 jest to równie proste. Przejdź do menu Start i wybierz opcję „Ustawienia”, a następnie kliknij sekcję „Personalizuj”. Następnym krokiem jest kliknięcie „Motywy”, a następnie wybranie opcji „Ustawienia ikony pulpitu”.

Teraz musisz wyszukać i zaznaczyć opcję „Kosz„i kliknij przycisk” Zastosuj „, aby ta ikona została dodana do pulpitu. Jak widać, jest to bardzo łatwe i to samo stanie się z innymi opcjami związanymi z tym narzędziem. Na przykład zmiana ikony kosz .

Gdzie są zapisywane pliki, które wysyłamy do kosza?

Ważne jest, aby wiedzieć, że gdy wyczyścisz komputer i zdecydujesz się usunąć niepotrzebne pliki, odzyskać miejsce na dysku lub przypadkowo usuniesz plik, nie zostanie on trwale usunięty i trafi do kosza. To nic innego jak obszar dysku twardego, na którym tymczasowo będą znajdować się usunięte pliki.

kosz na śmieci

Ale wtedy konieczne jest okresowe opróżnianie wspomnianego kosza, aby można było odzyskać miejsce w pamięci na dysku twardym. I w ten sposób zawsze masz wystarczająco dużo miejsca, aby tymczasowo przechowuj pliki przed ich trwałym usunięciem.

Pamiętaj również, że kosz nie jest wyłącznym narzędziem dla komputerów PC, możesz go również mieć na swoim urządzeniu mobilnym. I w ten sposób, jeśli używasz Androida, możesz umieścić kosz.

Wpis Jak dodać ikonę kosza na moim komputerze – samouczek został po raz pierwszy opublikowany w Obejrzyj jak to się robi.

dołącz do naszego kanału telegram