Skip to content

Jak naprawić kosz na moim komputerze z systemem Windows? – Szybko i łatwo

21 de styczeń de 2022

Gdy znajdziesz kosz systemu Windows 10 i spróbujesz go otworzyć, może pojawić się komunikat podobny do tego „Kosz na F: jest uszkodzony…”, jest to częsty błąd, który przedstawia aplikacja, powodujący, że użytkownicy zawsze decydują się na usunięcie wszystkich zawartych w niej plików.

Pamiętaj, że kiedy usuwasz plik, nie jest on całkowicie odrzucany w pierwszej kolejności, ale tak naprawdę przekierowujesz go do kosza. Jeśli jednak przez pomyłkę skasowałeś jakiś plik i masz nadzieję, że go odzyskasz, ale pojawia się powyższy irytujący komunikat, możesz pomyśleć, że nie ma rozwiązania, wyjaśnijmy, że są inne opcje, które możesz wypróbować, zanim zrezygnujesz z niego na rzecz definitywnie utraconego.

Jak przywrócić kosz w systemie Windows 10?

Gdy folder $Recycle.bin ulegnie awarii, powoduje wyświetlenie komunikatu o błędzie podczas próby uzyskania dostępu do kosza w naszym systemie. Pierwsza opcja, którą musimy dążyć do rozwiązania tego niepowodzenia, to: zresetuj aplikację, tak, powinieneś poważnie wziąć pod uwagę, że niektóre zawarte w nim pliki mogą nie być ponownie dostępne. Jednak dla wszystkiego, co jest łagodzące, w tym przypadku możesz podjąć inne środki, aby pomóc ci odzyskać to, co zostało utracone.

Z jakich powodów kosz na komputerze ulega uszkodzeniu?

Jeśli Twoim problemem nie jest to, że podczas otwierania aplikacji generowany jest błąd, ale że w jakiś sposób udało Ci się ukryć ikonę kosza w systemie Windows, dlatego nie możesz jej zlokalizować, aby odzyskać z niej, z niej lub z usuniętych elementów, musisz ponownie włącz widok ikon na pulpicieMożna to łatwo osiągnąć, przechodząc do Panel sterowania> Wygląd i personalizacja> Personalizacja> Zmień ikony pulpitu.

Jak naprawić uszkodzony Kosz na komputerze z systemem Windows 10?

Teraz, jeśli Twój problem jest zdecydowanie związany z ukrytymi folderami, które powodują, że nie możesz otworzyć kosza, proces, od którego powinieneś rozpocząć naprawę, zaczyna się od „Symbol systemu”. Jak zwykle, możesz uzyskać do niego dostęp, wyszukując „cmd” w menu Start i klikając prawym przyciskiem myszy wynikową opcję, aby wybrać Otwórz jako administrator, powiemy Ci, co następuje poniżej.

zrób kopię zapasową kosza i działaj

wykonywanie poleceń

W otwartym oknie poleceń pierwsza linia, którą musisz wprowadzić, to „rd /s /q C:$Recycle.bin”, naciskasz enter i ponownie uruchamiasz komputer. Po włączeniu systemu spróbuj ponownie uzyskać dostęp do kosza, jeśli ci się to udało, możesz zakończyć procedurę w tym momencie.

Jeśli kontynuujesz bez możliwości uzyskania dostępu do zasobu, następnie ponownie otwórz CMD i teraz wprowadź polecenie „sfc / scannow”, oczywiście naciśnij enter, aby je wykonać, dzięki temu zlecisz systemowi skanowanie w poszukiwaniu błędów w chronionych plikach systemowych i automatyczne ich naprawienie. Ponownie uruchom ponownie komputer i sprawdź stan dostępu do aplikacji kosza, w większości przypadków powinieneś to osiągnąć bez żadnych problemów.

Ponowna instalacja kosza

Kiedy pomimo przestrzegania dwóch poprzednich procedur błąd dostępu do kosza nadal się utrzymuje, czas podjąć nieco głębsze działanie, polegające na wyeliminowaniu uprawnienia do kosza, aby móc go przywrócić, to pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to przejść do następującej trasy Panel sterowania > Eksplorator plików > Widok.

W sekcji Ustawienia zaawansowane zobaczysz listę preferencji wyświetlania, interesuje Cię zlokalizowanie „ukryj pliki operacyjne chronione przez system” i odznacz to. Zastosuj zmiany i zamknij okno.

Teraz musisz przejść do „Sprzętu”, aby wprowadzić każdą z jednostek swojego komputera i poszukać w nich „$Recycle.bin”, wszystko, co wydaje ci się związane z tym, usuń go, a następnie uruchom ponownie komputer.

Na koniec sprawdź, czy ikona kosza jest aktywowana do wyświetlania na pulpicie, przypominamy, że konfigurujesz to w opcjach dostosowywania ikony na pulpicie, uzyskaj do niej dostęp z Panelu sterowania, już po wykonaniu tych procedur nie miałbyś problemu z dostępem do kosza. Po odzyskaniu ikony i działaniu tego narzędzia możesz również zainteresować się zmianą ikony kosza systemu Windows 10, a tym samym przekształceniem jej w element, którego nigdy nie tracisz z oczu.

z różnymi formami rozwiązania wracają do normy

Jak odzyskać pliki z uszkodzonego kosza?

Jest prawdopodobne, że po zresetowaniu kosza nie będziesz już lokalizować plików, które do niego wysłałeś i dla których rozpocząłeś cały proces, zanim poczujesz się sfrustrowany, spróbuj użyć aplikacja do przywracania danych. Chociaż w Internecie istnieje wiele opcji, jedną z najskuteczniejszych i najprostszych w użyciu jest „EaseUS Data RecoveryWizard”. Jeśli zauważysz, że wady systemu operacyjnego są różnorodne i trwałe, nawet jeśli bardzo dbasz o zachowanie wysokich środków bezpieczeństwa, rozważ zwrócenie się o pomoc techniczną do firmy Microsoft.

dołącz do naszego kanału telegram