Skip to content

Jak dodać domenę do mojego hostingu? – Wyróżnij się wśród innych stron internetowych

16 de luty de 2022

Internet rośnie z każdym dniem, dlatego konieczne jest stosowanie trików, aby wyróżnić się na tle innych stron. W tym miejscu pojawia się optymalizacja pod kątem wyszukiwarek, czynnik, który pomaga zwiększyć widoczność Twojej witryny. Aby z tego skorzystać, musisz dobrze zorganizować swoje domeny i pogrupować je. uczyć się jak dodać dodatkową domenę do swojego Hostingu.

Wśród wielu technik pozycjonowania jedną z najważniejszych jest utrzymanie dobrej organizacji domeny lub strony internetowej. Aby to zrobić, masz do dyspozycji panel sterowania udostępniony przez usługę hostingową, z którą masz umowę na hostowanie swojej witryny. Dowiedz się, jak to zrobić i dodaj nowe domeny do Twojego hostingu.

Co muszę sprawdzić przed dodaniem domeny w tym samym Hostingu?

Tworząc domenę w internecie, musisz mieć miejsce do jej hostowania. Usługi hostingowe są odpowiedzialne za zapewnienie swego rodzaju wirtualny dysk twardy, na którym możesz hostować swoją witrynę i całą jego zawartość. Pomoże Ci to znacznie wygodniej zarządzać wszystkim, co jest związane z zarządzaniem Twoją stroną, między innymi dodatkowymi opcjami.

Jedną z tych opcji jest dodanie dodatkowej domeny do hostingu, czyli do przestrzeni wirtualnej, którą zakontraktowałeś do hostowania swojej witryny. Jednak zanim będziesz mógł wykonać ten proces, musisz sprawdź kilka rzeczy aby upewnić się, że opcja jest włączona i nie wpływa negatywnie na wydajność Twojej strony internetowej.

Sprawdź, czy plan obejmuje możliwość dodania więcej niż jednej domeny do hosta

Kupując usługę hostingową, musisz dobrze sprawdzić, czy plan, który zawierasz zawiera dodatkowe domeny. Chociaż wszystkie usługi hostingowe integrują możliwość łączenia kilku domen w ramach tego samego Hostingu, istnieją ograniczenia w zależności od wybranego planu rozpocząć.

Najbardziej podstawowe plany nie pozwalają na posiadanie więcej niż jednej domeny w Twojej witrynie. Inne plany włączyć tylko określoną liczbę domen addon z ich odpowiednimi poddomenami. Podobnie inne plany oferują nieograniczoną liczbę domen. Dlatego musisz być bardzo selektywny przy wyborze najlepszego hostingu dla WordPressa lub dowolnego innego serwera.

Czy po dodaniu nowej domeny zachowana zostanie wydajność serwisu?

Należy zauważyć, że nawet jeśli Twój plan obejmował dodatkowe domeny, stabilność działania Twojej strony internetowej będzie podlegać jakości Hostingu. Jeśli korzystasz z hostingu o niskiej jakości, wydajność będzie słaba podczas dodawania nowych domen. Zamiast tego, mając renomowanego hosta, możesz mieć pewność co do stabilności swojej witryny.

Z drugiej strony mogą wystąpić również problemy z wydajnością na podstawie treści, które przesyłasz na stronę. Dodanie zbyt ciężkiej zawartości bez planu zaprojektowanego dla tego rodzaju treści multimedialnych może wpłynąć na stabilność hosta, zwłaszcza gdy jest on rozłożony na wiele domen.

Jaka jest potrzeba dodania dobrej domeny do Hosta?

Ze względu na rosnące znaczenie mediów cyfrowych w globalnym krajobrazie ważne jest, aby Twoja witryna zawierała wszystko, czego potrzebuje, aby przyciągać ruch i wyróżniać się na tle innych witryn. W dużej mierze dobra domena Ci pozwoli Excel w wyszukiwarkach i uzyskaj o wiele więcej wizyt w Twojej witrynie.

rozszerzenia domen

Dlatego wygodnie jest wiedzieć wszystko o domenach internetowych, aby wybrać najlepszą dostępną domenę dla swojej witryny. Jeśli kupisz dobrą nazwę domeny, dużo łatwiej będzie się dobrze pozycjonować w Internecie. Po uzyskaniu dostępnej nazwy domeny możesz dodać ją do swojego Hostingu.

Jak dodać domenę do mojego Hostingu?

Po nabyciu nowej dodatkowej domeny bardzo łatwo jest dodać ją do swojego Hostingu, aby obie były połączone. ty po prostu musisz dostęp do panelu sterowaniaświadczone przez Twoją usługę hostingową, z której możesz modyfikować wszystkie właściwości i ustawienia swojej witryny.

Poszukaj sekcji „Domeny” w kategoriach opcji i znajdziesz 'Dodatkowe domeny’. Tam wystarczy wprowadzić dane o nowej domenie i wypełnić wszystkie wymagane pola, w tym hasło dostępu, co pozwoli Ci na wprowadzanie zmian w nowej domenie jako administrator.

dodaj domenę

Nie ma znaczenia, z której usługi hostingowej korzystasz, wszystkie panele sterowania mają ten sam interfejs, więc proces jest dokładnie taki sam we wszystkich przypadkach. Chociaż najbardziej wskazaną rzeczą jest skorzystanie z usługi hostingowej Hostgator lub Banahosting. W mniej niż dwie minuty Twoja nowa domena zostanie dodana do Twojego Hostingu.

Jak długo trwa rejestracja mojej domeny?

Jeśli niedawno kupiłeś domenę, musisz liczyć się z tym, że nie zostanie ona zarejestrowana od razu. To dlatego, że Serwery DNS wymagają aktualizacji u większości dostawców internetu. DNS odpowiada za połączenie adresu URL z hostem publicznym, na którym hostowana jest Twoja witryna.

W związku z szybkim rozwojem Internetu dostawcy codziennie dokonują aktualizacji zarejestrowanych domen, więc może się to zdarzyć od 24 do 48 godzin aby Twoja nowa domena była dostępna dla wszystkich użytkowników. Niezależnie od posiadanej usługi hostingowej ten czas propagacji DNS jest taki sam dla wszystkich.

Gdzie mogę zobaczyć, że moja domena jest już aktywna?

Nowo zarejestrowana domena może być aktywna za godzinę dla Ciebie i kilku innych użytkowników, ale udostępnienie wszystkim innym użytkownikom zajmie więcej czasu. Ponieważ czas oczekiwania może się nieznacznie różnić, możesz sprawdzić, czy Twoja domena została już w pełni zarejestrowana, odwiedzając rejestratora domen, takiego jak Who.is.

kto jest

Wszystko, co musisz zrobić, to wejść do swojej domeny i przeszukać cały Internet, co zajmie kilka sekund. Gdy wyniki będą dostępne, wejdź do sekcji „DNS Records”gdzie możesz zobaczyć status domeny i potwierdzić, że jest już w pełni aktywna.

dołącz do naszego kanału telegram