Skip to content

Jak długo należy ładować nową baterię laptopa po raz pierwszy?

4 de kwiecień de 2023

Kiedy kupujemy laptopa lub urządzenie mobilne (Android lub iOS), zwykle sprzedawca nas poleca, jak ładować nowe akumulatory i ile godzin to zrobić po raz pierwszy. Problem polega na tym, że ci sprzedawcy naprawdę nie mają pojęcia, ponieważ obecnie ich sprzęt i baterie znacznie się zmieniły.

Dzisiaj odpowiemy na pytanie, ile godzin trzeba naładować nową baterię laptopa po raz pierwszy? Abyś był w tym bardzo jasny i abyś nie miał z tym problemów, ani nie odejmował jego życia. Te informacje będą bardzo przydatne, jeśli masz model Nowy notebook, Lenovo lub jakikolwiek inny.

Dlaczego pierwsze ładowanie urządzenia elektronicznego jest tak ważne?

Po pierwszym rozładowaniu nowego laptopa lub laptopa logiczne jest, że należy go naładować, ale pytanie brzmi, czy czas ładowania tego sprzętu ma znaczenie? Odpowiedź brzmi takCóż, będzie to zależeć od tego, jak długo wytrzyma bateria nowego laptopa.

Negatywne skutki dla laptopa, jeśli nie ładuje się poprawnie

Jak wspomniano wcześniej, żywotność będzie zależeć od sposobu ładowania baterii nowego laptopa. (jak długo trzyma bateria) Jeśli nie zastosujesz się do zaleceń dotyczących ładowania baterii, będzie ona działać krócej niż szacowano.

Inną konsekwencją nieprzeprowadzenia tej czynności we wskazany sposób jest to, że w trakcie użytkowania można ją bardzo szybko pobrać, podczas gdy ty używasz jej do aplikacji, do grania w gry, oglądania filmów i korzystania z internetu .

Przez ile godzin powinienem ładować mój nowy laptop po raz pierwszy?

Sprzedawcy zwykle informują, jak długo bateria wystarcza na nowsze laptopy, a także zalecają całkowite rozładowanie baterii, dopóki się nie wyłączy. Następnie, kiedy musisz go załadować, mówią ci to musisz to robić przez 12 godzin. Coś, co może być dość niebezpieczne dla baterii nowego komputera lub laptopa.

Dobrze wiedzieć, że w niektórych instrukcjach dołączonych do sprzętu znajduje się segment (np. ładowanie baterii po raz pierwszy) informujący, ile ma to być godzin, oprócz innych zaleceń w czasie robienie tego, na przykład zamykanie klawiatury podczas wykonywania tej czynności.

Jeśli masz nowy notebook, Lenovo, Dell lub inny nowy model laptopa, o którym powinieneś wiedzieć, są one sprzedawane z akumulatorem litowo-jonowym. Chociaż te są znacznie trwalsze i bardziej odporne niż te sprzed kilku lat. Oczywiste jest, że wymagają one pewnej troski, aby zachować ich żywotność w optymalnych warunkach.

Obecnie nie ma potrzeby ładowania baterii przez dowolny okres czasu. Jeśli chodzi o nowy model notebooka, Dell lub Lenovo. Ponieważ zostały opracowane tylko po to, aby załadować czas, który uznamy za stosowny, nie mają żadnego efektu, pamięci ani niczego podobnego. Dzięki temu nie trzeba ładować laptopa przez wiele godzin. Tylko te niezbędne.

Gdy nowy laptop ma bateria na 100% Możesz odłączyć sprzęt od prądu elektrycznego i normalnie go używać. Żywotność tej baterii będzie optymalna i nic złego się nie stanie.

Wręcz przeciwnie, jeśli skończysz z komputerem podłączonym do prądu przez długi czas i używasz go do grania w gry lub wykonywania zadań, które zużywają zbyt wiele zasobów. Doprowadzisz do tego, że się nagrzeje lub uszkodzi część sprzętu.

100 procent baterii laptopa

Więc spróbuję trochę podsumować, czy bateria laptopa powinna być ładowana przez ile konkretnych godzin za pierwszym razem? Odpowiedź brzmi: tak. o ile uznasz to za wygodne. Jeśli się spieszysz, a ona jest naładowana w 80%, możesz odłączyć nowego laptopa.

Baterie litowe nie mają tej wady, co poprzednie, które są niewątpliwie przestarzałe. Obecnie zarówno tablety, laptopy, jak i urządzenia mobilne są wyposażone w baterię litową, dzięki czemu można je ładować. Nie tylko żądana liczba godzin. Jeśli nie, to możesz je odłączyć, kiedy uznasz to za wygodne.

Jak długo powinna działać moja nowa bateria do laptopa?

Jeśli masz nowego Notebooka lub Lenovo i zastanawiasz się, jak długo mogę go mieć bez podłączania do prądu? Odpowiedź brzmi: do 8 godzin. Ale faktycznie długość To będzie zależeć od tego, jak go użyjesz. i sposób, w jaki ładowałeś go po raz pierwszy.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, ile godzin nowa bateria laptopa powinna być ładowana za pierwszym razem, możesz zostawić nam komentarz poniżej.

dołącz do naszego kanału telegram