Skip to content

Jak naładować nową baterię telefonu komórkowego po raz pierwszy – Czy muszę ją ładować do 100%?

4 de lipiec de 2023

Gdy kupiliśmy nowy smartfon, wielu z nas zachowuje starą tradycję ładowania go przez większą część dnia, aż bateria się naładuje, a nawet trochę dłużej. Prawda jest taka, że ​​tak stylizowano to kilka lat temu i nadszedł czas, aby zadać sobie pytanie, czy naprawdę trzeba to robić dalej w ten sposób, czy też nie jest to już takie ważne.

Właśnie w jednym z wielu codziennych komentarzy, które otrzymujemy z wątpliwościami od użytkowników, jeden z nich niedawno zapytał nas „co się stanie, jeśli nie naładuję mojego nowego telefonu komórkowego do 100%?”. Ideą tego artykułu jest reagowanie konkretnie na tego użytkownika i każdego innego, kto może mieć co do tego wątpliwościbo jesteśmy pewni, że Ciebie też to zainteresuje.

Co się stanie, jeśli w ogóle nie naładuję telefonu?

Jeszcze jakiś czas temu każdy sprzedawca sugerował, że my naładujmy nasz smartfon wszystko, co możliwe, aż do 100% baterii. Jednak z biegiem lat wskazanie zaczęło zanikać, dlatego dziś chcemy zadać sobie pytanie, czy naprawdę musimy zwracać na to uwagę, czy nie. Jeśli mamy nowy telefon komórkowy, czy konieczne jest jego całkowite naładowanie? Zobaczymy, co o tym powiedzieć.

Musisz wiedzieć, że chociaż bardzo zależy nam na tym, aby smartfon miał pierwsze ładowanie do 100%, w dzisiejszych czasach często zdarza się, że kiedy kupujemy urządzenia, są one już włączone i więc załadowany, wielokrotnie. Krótko mówiąc, chociaż nie są one powszechnie używane, co jest logiczne, nie jest tak, że zamierzamy je wydać, więc nie powinieneś się tym martwić.

Z tego samego powodu obalają te mity, że gdybyśmy nie przeprowadzali a pierwsze ładowanie do 100% akumulatorów, które mogły ucierpieć z powodu gorszej pracy urządzenia, uważamy, że całkowicie się skończyły. Nawet teraz często zaleca się ładowanie telefonu komórkowego tyle razy, ile to możliwe w ciągu dnia, utrzymując go przez cały czas z jak największą baterią, co wcześniej było odradzane, telefony komórkowe Samsung generalnie ładują się szybko.

To, o czym mówimy, ma związek ze zmianą paradygmatu w zakresie korzystania z tego czy innego rodzaju baterii iz tego powodu możemy potwierdzić, że nie ma ryzyka, że ​​bateria nie zostanie naładowana do 100% jej pojemności po raz pierwszy . W każdym razie chcemy zwrócić uwagę na to, że zawsze próbujesz ładować swoje urządzenie za pomocą oryginalna ładowarkaponieważ nieprzestrzeganie tego zalecenia może spowodować uszkodzenie.

Inne wyszukiwania podobne, o których możemy wspomnieć Jeśli chodzi o te pytania, dotyczą one następujących kwestii: co się stanie, jeśli nie naładuję nowego telefonu komórkowego przez 8 godzin, konieczne jest naładowanie nowego telefonu komórkowego przez 8 godzin, konieczne jest naładowanie nowej komórki z 2016 r. telefon komórkowy przez 8 godzin, nowy telefon komórkowy z 2017 roku należy ładować przez 8 godzin, nowy telefon komórkowy z 2015 roku należy ładować przez 12 godzin, jak długo trzeba ładować nowy telefon komórkowy, czy konieczne jest ładowanie nowego telefonu komórkowego 2016 przez 12 godzin lub jak naładować baterię telefonu komórkowego po raz pierwszy. Wszelkie inne zapytania, po prostu zostaw nam komentarz na ten temat.

podłącz nową ładowarkę do telefonu komórkowego

Prawidłowy sposób ładowania urządzenia mobilnego

Wokół sposobu ładowania smartfona narosło wiele mitów i legend, jednak najważniejsze jest to, aby wziąć pod uwagę potrzeby użytkownika obsługującego urządzenie. Sposób, w jaki dana osoba daje przez cały dzień, określi czas ładowania i częstotliwość powinieneś to zrobić.

Niektóre z najczęściej zadawanych pytań to: czy należy go ładować przez noc? powinien być naładowany w 100%? Nie możesz całkowicie pobrać telefonu komórkowego?

Odpowiedzi na te obawy muszą być dostosowane do każdego użytkownika. Pamiętaj, że ładowanie telefonu cała noc nie zaszkodzi baterii, ponieważ po osiągnięciu 100% nie będzie się już ładować. Jeśli musisz odłączyć go przed 100%, zrób to. Idealnym rozwiązaniem jest podłączenie go przed wyłączeniem, aby móc dalej z niego korzystać.

Pamiętaj, że urządzenie mobilne musi dostosować się do Ciebie potrzeby i wymagania, a nie odwrotnie. Staraj się zawsze ładować go oryginalną ładowarką i odczekaj co najmniej 10 minut, aby móc z niego korzystać, gdy jest podłączony do ładowania.

Obecnie większość baterii telefonicznych to baterie litowo-jonowe, które zapewniają dłuższą żywotność.

Jakie masz jeszcze pytania dotyczące pierwszego ładowania smartfona?

dołącz do naszego kanału telegram