Skip to content

Jak dać mojemu staremu komputerowi drugie życie dzięki tym przydatnym wskazówkom i sztuczkom

15 de styczeń de 2023

W tym artykule podpowiemy, na co należy zwrócić uwagę pozbywając się tego typu urządzeń. Oprócz innych opcji, które możesz zapisać, jeśli chcesz wyciągnąć coś z komputera.

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest tzw wysoki stopień niebezpieczeństwa, jaki niesie ze sobą wyrzucanie tego typu urządzeń, ze względu na swoje składniki chemiczne, które wytwarzają trujące toksyny; które szkodzą każdej żywej istocie, takiej jak zwierzęta, rośliny, a nawet mogą spowodować poważne szkody u człowieka.

Tą drogą wniósłbyś ogromny wkład w swoje środowiskooprócz tego, że możesz skorzystać z tych komponentów, co wyjaśnimy poniżej.

Co zrobić z komputerem, który już nie działa?

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to całkowicie sformatować dysk twardy komputera. Nawet jeśli komputer jest bezużyteczny, musisz to zrobić na dysku twardym nie ma żadnych informacji o Tobie, ponieważ po wyrzuceniu nie wiadomo, kto mógłby go wziąć i wydobyć z niego wszystkie informacje; dlatego dla własnego bezpieczeństwa należy sformatować dysk.

Oczywiście, musisz zapisać wszystkie dane, które chcesz zapisać lub wykonaj kopię zapasową komputera przed sformatowaniem dysku twardego. Wymaga to między innymi przechowywania najcenniejszych plików w chmurze, na przenośnym dysku twardym.

Bez wątpienia najbardziej zanieczyszczający jest akumulator lub agregat prądotwórczy ze względu na zawarte w nim składniki chemiczne, które emitują energię; które po rozłożeniu zamienić się w bombę chemiczną zanieczyszcza i może mieć wpływ na wiele gatunków w środowisku.

Aby pozbyć się bezpiecznie, będziesz potrzebować dostępu do stosu COMS komputera. W tym celu będziesz musiał zdjąć pokrywę procesora, aby móc ją zdjąć. Zaleca się noszenie rękawiczek podczas wykonywania tego procesu, ponieważ nie znasz stanu tych składników i toksyn, które mogą zostać uwolnione. Możesz także zabrać baterię do sklepu z zegarkami, ponieważ zegarki zwykle mają pojemnik na baterie do zegarków.

Kiedy komputer jest już gotowy do wyrzucenia, należy zasięgnąć informacji i skonsultować się z urzędem miasta lub funkcjonariuszami policji, gdzie można pozbyć się obudowy komputera; ponieważ niektóre regiony wprowadziły tereny zielone (dzięki którym można pozbyć się komputera w sposób nieszkodliwy dla środowiska), ponieważ w swoich pojemnikach mogą zostać poddane recyklingowi lub spalone aby chemikalia nie wytwarzały substancji zanieczyszczających.

Jeśli zamierzasz pozbyć się ekranu komputera, musisz upewnić się, że się nie stłucze, ponieważ gdy się zepsuje, ten typ ekranu emituje zanieczyszczające i toksyczne gazy dla każdego. Zauważ to niektóre elementy komputera nadal mogą być przydatne.

Daj nowe życie swojemu komputerowi

Teraz, jeśli Twoim zamiarem nie jest pozbycie się starego komputera, a wręcz przeciwnie Chcesz dać mu drugie życie Zalecamy poszukiwanie systemów, które zużywają bardzo mało zasobów i które pozwolą Ci płynnie wykonywać podstawowe zadania.Być może w pewnym momencie przestałeś używać komputera, ponieważ był tak wolny. Wśród propozycji mamy Lubuntu i Chrome OS.

kilka starych cementowych ścian pojemnika na komputer

Inną opcją, którą Ci oferujemy, jest przekształcenie starego komputera w wystarczająco funkcjonalne urządzenie, jeśli masz trochę kapitału. możesz zainwestować w niektóre jego elementy takich jak przejście na mocniejszą kartę graficzną, która umożliwia instalowanie zabawnych gier i wykonywanie zadań związanych z projektowaniem graficznym. Możesz także dokupić pamięć RAM, zapewni to Twojemu komputerowi większą płynność.

Wreszcie będzie na dysku twardym, jeśli twój dysk jest jednym z tradycyjnych, możesz go zmienić na taki, który jest SSD. Pamiętaj, że dysk twardy można uznać za serce komputera i ważne jest, aby przed dokonaniem inwestycji zbadać, który dysk jest lepszy i jakie są różnice między dyskiem twardym a dyskiem SSD, jakie są zalety i wady każdego z nich.

Bez względu na to, jaką decyzję podejmiesz, te opcje będą dla Ciebie idealne.

dołącz do naszego kanału telegram