Skip to content

Jak chronić moje konto na Twitterze, aby uniknąć włamań z podwójnym uwierzytelnianiem?

24 de wrzesień de 2022

Twitter to jedna z najważniejszych sieci społecznościowych na świecie. Umożliwianie interakcji między użytkownikami w taki sposób, aby była natychmiastowa i osobista wśród znajomych, celebrytów, a nawet firm. W tym artykule nauczymy Cię jak chronić swoje konto na Twitterze za pomocą podwójnego uwierzytelnienia?.

Jak każda sieć społecznościowa, musi okresowo poprawiać swoje mocne strony bezpieczeństwa, aby zadbać o prywatność użytkowników. Zmiana hasła co 3 do 6 miesięcy to za mało. Zapobiegaj wyciekom danych osobowych, kradzieży tożsamości lub utracie konta; to niektóre z głównych problemów, z jakimi borykają się dyrektorzy Twittera.

To są problemy, które pomimo tego, jak ogromna stała się ta sieć społecznościowa, nie przestawaj. Musisz więc zachować ostrożność podczas przeglądania w nim, a tym samym mieć ochronę przed atakami hakerów i innymi osobami, które chcą zrobić z Twoim kontem.

Mając powyższe na uwadze, jeśli nie chcesz przechodzić przez jedno z tych nieprzyjemnych doświadczeń i móc dać upust swojemu umysłowi w tej niesamowitej sieci społecznościowej, przedstawiamy mały przewodnik poniżej, w którym możesz zobaczyć niektóre małe kroki do naśladowania, aby móc chronić swoją historię w Świergot w lepszy sposób.

Wejdź do menu rozwijanego Twittera

Na górnym pasku znajdziesz wszystkie przyciski, których używamy do interakcji w sieci społecznościowej. Poszukaj miejsca, w którym znajduje się nasza nazwa użytkownika. Kliknij go, aby wyświetlić główne menu Twittera.

Przejdź do Ustawień

Opcje i funkcje sieci społecznościowej pojawiają się w menu rozwijanym, są to najważniejsze: „Ustawienie„T”Wycofać się„. Kliknij pierwszą opcję.

Opcje konta

Po wejściu do konfiguracji naszego konta na Twitterze możemy zobaczyć, jak pojawia się kilka menu, które mówią o różnych narzędziach naszego Twittera, ale będziemy się martwić tylko o to, które mówi „Rachunek”. W ramach naszych danych osobowych znajdziemy kilka skrzynek, których użyjemy do aktywacji i dezaktywacji zgodnie z naszymi upodobaniami.

Konfigurowanie kodu PIN lub podwójnego uwierzytelniania na Twitterze

Bezpieczeństwo naszych danych osobowych w sieciach społecznościowych powinno być zawsze priorytetem przy ochronie naszego konta na Twitterze. W przypadku platformy Twitter ma to prostą, ale skuteczną metodę. Jeśli chcemy jeszcze bardziej chronić nasze konto, jest to konfiguracja o nazwie „Pin” lub „podwójne uwierzytelnianie”..

To najlepszy sposób na uniknięcie wszelkiego rodzaju włamań na tej platformie i daje nam pewność, że nasze dane są zawsze bezpieczne.

Jak skonfigurować kod PIN podwójnego uwierzytelnienia na Twitterze

Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to połączyć się z naszym telefonem komórkowym i zalogować się na konto na Twitterze, rozpoczniemy sesję w sieci i przechodzimy do sekcji konfiguracji mobilnej. Teraz wprowadzimy 4 znaki alfanumeryczne, aby mieć kopię zapasową i ułatwić jej zapamiętanie.

Schodzimy na dół i wybieramy Zapisz zmiany. Przy zaakceptowaniu PIN-u zostaniesz poproszony o wiadomość potwierdzającą, a my będziemy mieć wszystko gotowe.

W przypadku, gdy zapomnisz lub zgubisz kod PIN, będziesz musiał przejść do twitter.com aby ponownie wejść w przegląd konfiguracji mobilnej, w tym miejscu będzie można zobaczyć najbardziej aktualny PIN.

Chroń swoje konto na Twitterze

Prywatność nas na Twitterze

W opcji „Prywatność”, możemy przypisać szereg środków bezpieczeństwa oferowanych przez Twitter, takich jak kto może wchodzić z nami w interakcję, kto może odbierać nasze wiadomości, a nawet kto może je czytać. Aktywując te opcje, ikona kłódki pojawi się obok nazwy użytkownika.

Ale prawdziwą opcją, która wzmacnia nasze konto na Twitterze, jest ta, która pozwala nam z niego korzystać stosowanie na stronie zawsze HTTPS. W jednym z pól kliknij „Zawsze używaj HTTPS”. Ta opcja umożliwia ochronę naszych informacji przez system szyfrowania.

rekomendacje

  • Sprawdź ustawienia, które oferuje Świergotco jakiś czas dodaje nowe systemy bezpieczeństwa.
  • Zmieniaj hasło co 3 miesiące. Użyj hasła, które jest łatwe do zapamiętania i trudne do uzyskania. Połącz trzy osobiste gusta. Na przykład pomarańczowy, imię zwierzaka i kolor, a otrzymasz unikalne, niemożliwe do złamania hasło.
  • Nie udostępniasz swoich danych osobowych w portale społecznościowe.

dołącz do naszego kanału telegram