Skip to content

Jak blokować urządzenia podłączone do mojego WiFi i zapobiegać przechodzeniu przez Internet przez Bluetooth – Szybkie ustawienia

15 de kwiecień de 2021

Dzisiaj, wraz z pojawieniem się nowych aktualizacji Androida, umożliwiło rozwój wiele nowych funkcji W przypadku naszych smartfonów funkcje te służą poprawie jakości korzystania z naszego smartfona, a także optymalizacji wykonywania niektórych działań, które chcemy wykonać.

Funkcje takie jak zrzut ekranu, który służy do robienia zdjęcia ekranu smartfona w momencie, w którym chcemy to zrobić, chociaż ta funkcja to nie działa w ten sam sposób na wszystkich smartfonach ze względu na fakt, że wszystkie mają system operacyjny Android, zastosowanie funkcji przechwytywania ekranu na telefonie Motorola może różnić się od Galaxy Samsung.

Jedną z nowych funkcji, które Android zapewnia nam w większości obecnych telefonów, jest moc udostępnij klucz Wi-Fi za pomocą kodu QR lub nawet udostępnij sieć Wi-Fi przez Bluetooth.

Jak udostępnić Wifi za pomocą kodu QR?

Udostępnianie klucza Wi-Fi za pomocą kodu QR jest opcją Androida ułatwił życie wielu ludziomponieważ zawsze może wystąpić sytuacja, w której znajdują się w miejscu, w którym jedna osoba ma dostęp do internetu i nie zna hasła, aby móc się nim podzielić, z pomocą tej funkcji będziesz mógł je łatwo udostępnić po prostu skanując plik Kod QR hasła Wi-Fi.

Aby to zrobić, wystarczy przejść do pliku Ustawienia wifi i wyszukaj sieć, do której już masz dostęp, a następnie wybierz opcję udostępnienia za pomocą kodu QR, w którym inne urządzenie, które nie ma dostępu do tej sieci, będzie musiało ją zeskanować.

Jednak inną opcją, która czasami może przynosić skutki odwrotne do zamierzonych, jest możliwość współdzielenia Internetu przez Bluetooth, a to przede wszystkim. Może to zaszkodzić, jeśli to Ty korzystasz z Wi-Fi z jedną osobą i dzieli tę samą sieć przez Bluetooth. Ale nie martw się, w tym artykule nauczymy Cię, jak blokować urządzenia podłączone do Twojej sieci Wi-Fi, a tym samym uniemożliwić im udostępnianie sieci przez Bluetooth.

blokada telefonu

Kroki, aby zablokować urządzenia podłączone do mojego Wi-Fi i uniemożliwić Internetowi przechodzenie przez Bluetooth

Najłatwiejszą opcją, aby uniemożliwić komuś innemu modyfikację jakiejkolwiek wartości Twojej sieci Wi-Fi, jest aktywacja blokady urządzenia za pomocą hasła, wzoru lub kodu PIN, a jeśli chcesz zwiększyć jego bezpieczeństwo, możesz zablokować sieć, w tym celu musisz wprowadzić ustawienia urządzenia, a następnie w sekcji „Ekran blokady i zabezpieczenia”, po w „Ustawienia blokady i zabezpieczeń” gdzie będziesz musiał włączyć opcję blokowania sieci i bezpieczeństwa.

Po włączeniu tej funkcji nie będzie można aktywować ani dezaktywować funkcji Bluetooth ani strefy Wi-Fi (hostpot) bez wcześniejszego mieć zezwoleniePodobnie nie będzie można dezaktywować Wi-Fi ani danych mobilnych urządzenia.

Jeśli te opcje nie działają, możesz poszukać zewnętrznych aplikacji, które działają w tym celu, poniżej pokażemy Ci niektóre aplikacje, które mogą pomóc Ci uniemożliwić im udostępnianie Internetu przez Bluetooth

Aplikacja Domobile Applock to aplikacja, która za każdym razem wymaga podania hasła chcesz wykonać określoną czynność na urządzeniu, więc jeśli np. chcesz aktywować lub dezaktywować Wi-Fi, Aplikacja automatycznie uruchomi blokadę i zażąda hasła, aby zabezpieczyć dowolną funkcję urządzenia.

Aby to zrobić, wystarczy pobrać aplikację z oficjalnego sklepu Google Play i po zainstalowaniu możesz zacząć modyfikować jej opcje, wybierając najpierw klucz, którego może to być pin, hasło lub wzór aby móc odblokować aplikację, a następnie będziesz musiał wybrać aplikacje lub opcje, do których chcesz dodać ten klucz, aby gdy zechcesz go użyć, uruchomiona zostanie blokada Applock.

Dzięki SpSoft Applock blokowanie będzie bardziej rygorystyczne, ponieważ w tym celu włączyć lub wyłączyć funkcję Będziesz musiał wejść do aplikacji, odblokować ją i aktywować w niej funkcję, możesz łatwo pobrać SpSoft w oficjalnym sklepie Google Play za darmo, po zainstalowaniu aplikacji możesz przystąpić do jej konfiguracji