Skip to content

Jak bezpłatnie wysłać faks online z poczty Gmail lub Outlook

4 de grudzień de 2022

Faksowanie można sklasyfikować jako przestarzałe i stare zadanie, ponieważ nie wszystkie osoby lub firmy używają tej metody do komunikowania się ze swoimi klientami lub dostawcami. Niewiarygodne, istnieje metoda faksowania online, dzięki której możesz powiadomić o swoich pomysłach każdego, kto nadal korzysta z tego medium. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, w tym artykule wyjaśnimy to.

Zwykle, gdy chcemy wysłać dokument faksem, musimy mieć kompatybilne urządzenie z kim chcemy się komunikować. Jeśli nie masz go w domu lub w biurze, musisz udać się do placówki, która posiada niezbędny sprzęt i stamtąd wysłać faks.

Jednak postęp technologii telekomunikacyjnych pozwala nam na wysyłanie wiadomości faksowych bezpośrednio z domu. Nie ma potrzeby stosowania innego urządzenia innym niż komputer z Internetem i kontem w osobistej usłudze pocztowej Gmail.

Jak mogę wysłać faks za pomocą poczty e-mail Gmaila?

Aby wysłać faks internetowy za pomocą Gmaila, musimy najpierw zarejestrować się w usłudze poczty e-mail Google. Gdy masz już swoje konto, wprowadź go, używając swojej nazwy użytkownika i hasła, a następnie kliknij przycisk Utwórz po lewej stronie okna. W tym miejscu napiszemy główną część naszego faksu, który zostanie wysłany później.

Kiedy skończysz pisać i jesteś zadowolony z wiadomości, należy przystąpić do wysłania faksu. W przycisku znajdującym się w sekcji pisania, zwanym „Do:”, zwykle wybieramy odbiorcę naszych e-maili, wpisując adres tej osoby.

W tym konkretnym przypadku ustalimy, do kogo chcemy wysłać faks. w przeciwieństwie do zwykłe adresy e-mail, format wysyłania faksu przez Internet musi być zgodny z następującym schematem:

[email protected]_numer.iddd.tpc.int

Jedyne, o czym musisz pamiętać, to to, że miejsce, w którym jest napisane „nazwa_odbiorcy”, zamienimy na nazwisko osoby, do której chcemy wysłać faks, aw „numer_faksu” umieścimy numery telefonów do na który wyślemy dokument. Reszta formatu pozostaje taka sama bez wyjątku, bez jakiejkolwiek modyfikacji.

Gdy już poprawnie wprowadzimy dane w sekcji „Do:”, pozostaje tylko nacisnąć przycisk Wyślij i gotowe, zostanie pomyślnie wysłana do miejsca docelowego, a Ty będziesz wiedział, czy druga osoba ją przeczytała. Szybko i bezpiecznie dla obu stron wyślij faks przez Internet stała się realną możliwościąbez konieczności udawania się do miejsca, w którym pobraliby od nas opłatę za usługę.

wyślij faks online Outlook

Jak mogę wysłać faks online za pomocą komputera?

Oprócz konta e-mail w Gmailu, istnieją inne całkowicie bezpłatne alternatywyi bezpieczne, a także łatwe wysyłanie faksów przez Internet bez konieczności udawania się do specjalistycznego miejsca.

Jednym z najbardziej rozpowszechnionych jest Myfax.com, jest to strona internetowa, która oferuje bezpłatną usługę wysyłania faksów online przez jeden miesiąc, w ramach umowy użytkownika. Po tym okresie należy oczywiście anulować całkowitą płatność za usługę, tj miesięczna opłata miesięczna. Nieco kłopotliwe, ale zawsze możesz skorzystać tylko z bezpłatnych możliwości, jeśli nie chcesz płacić.

Obsługa Myfax.com jest bardzo prosta dla każdego. Wystarczy wejść na stronę internetową i wybrać kraj lub region, do którego chcesz wysłać faks. Podajemy numer telefonu iw formularzu proszą nas o uzupełnienie naszych danych, a następnie potwierdzamy naszym kontem e-mail i to wszystko.

W ten sposób, za pośrednictwem konta e-mail Gmail lub usługi online za pośrednictwem strony internetowej, możesz wysłać faks do osób dodanych do książki adresowej Gmaila. Bez żadnego problemu i mając konto e-mail, teraz format faksu nie będzie ograniczony do tych, którzy mają urządzenie, ale możemy wysłać faks online z komputera.

Czy ta informacja była przydatna? Jeśli tak i masz jakieś pytania lub sugestie, zostaw komentarz. Chętnie to przeczytamy!

dołącz do naszego kanału telegram