Skip to content

Jak automatycznie odbierać połączenia bez dotykania telefonu komórkowego, za pomocą czujnika zbliżeniowego?

24 de marzec de 2022

Łatwość dostępu do opcji oferowanych przez nasze telefony komórkowe stała się faktem; zamiast być częścią nowych funkcji, stają się one powszechne w urządzeniach. Dlatego każdego dnia wdrażamy nowe zastosowania za pomocą gestów, które prawie całkowicie zastąpić ręczne przyciski i działania dotykowe z obowiązku.

Widzimy te mechanizmy obecne w czynnościach, od włączenia ekranu blokady, po aktywację aparatu lub odbieranie połączeń. Właśnie o tym ostatnim chcemy porozmawiać i wiemy, jak uciążliwe może być przesuwanie ikony na ekranie, aby odebrać połączenie, jeśli masz mokre lub brudne ręce. Możesz odpowiedzieć jednym gestem!

Jakie są czujniki zawarte w urządzeniu i do czego służy czujnik zbliżeniowy?

Dzisiejsze smartfony (i inne urządzenia, takie jak tablety) są wyposażone w zewnętrzne lub niezależne elementy, które są dodawane do szkieletu zespołu kiedy są produkowane. Te akcesoria to czujniki, które posiada telefon i które mogą wykrywać temperaturę, pogodę, ruchy, a nawet bliskość obiektów do telefonu.

Bardzo łatwo jest zorientować się, jakie czujniki zawiera telefon komórkowy, ponieważ z konfiguracji będziesz w stanie zorientować się, jakie narzędzia jest w stanie wykonać. Niektóre marki producentów integrują je domyślnie włączone: nie pozwala na aktywację i dezaktywację samych czujników. To, co umożliwiają, to wybierz, aby te czujniki wykonywały określone czynności; tak jak w przypadku wykrywania obecności w pobliżu.

Ten ostatni, znany również jako „czujnik zbliżeniowy”, to inteligentny mechanizm dodany w górnej części ekranu, na poziomie przedniego aparatu. W ten sposób odpowiada za przetwarzanie lub pomiar odległości między obiektem a ekranem za pośrednictwem ruchomego obiektywu; w celu rozszyfrowania, czy w szczególności należy wykonywać jakąkolwiek działalność.

Jak działa czujnik zbliżeniowy, aby odbierać połączenia bez dotykania ekranu?

Wspomniany czujnik to nic innego jak techniczna możliwość w obrębie podwozia mobilnego do wykrywania pobliskich obiektów. Jednak liczba zadań, które możesz wykonać, będzie zależeć od: które z nich zostały aktywowane. Na przykład wyłączenie ekranu, jeśli wykryje, że zbliża się do kieszeni lub jest umieszczony twarzą do dołu na stole; nawet może oświetlić telefon komórkowy, który jest zablokowany przez przełożenie dłoni przez czujnik.

Podobnie, aby odebrać telefon, będziesz musiał tylko wykryć, że telefon został przyłożony do ucha; iw ten prosty sposób założy, że użytkownik zezwala na odbiór komunikacji. Możemy więc powiedzieć, że działa to za pomocą inteligentnych gestów, które mają na celu pokazanie działań użytkownika bez wykonywania ich ręcznie: co dzieje się w przypadku połączeń, jeśli telefon komórkowy jest ustawiony w pozycji do prowadzenia rozmowy.

Jak mogę odbierać połączenia bez dotykania ekranu czujnikiem zbliżeniowym?

Jak odebrać telefon, przykładając telefon komórkowy do ucha?

Niektóre telefony komórkowe (najczęściej w Samsungach z „trybem One touch”) mają w ustawieniach zintegrowaną opcję z sekcji „Dostępność”: Wprowadź ustawienia i umieść w wyszukiwarce „Czujnik zbliżeniowy”, „Kontrola ruchów” lub „ Odpowiedz bez przesuwania”. Sam telefon będzie odpowiedzialny za rzucanie powiązanych wyników i To takie proste, że możesz się upewnić, czy zawiera opcję; aby aktywować go później.

Jeśli nie możesz go znaleźć, najpierw musisz sprawdzić, czy zawiera czujnik zbliżeniowy, a resztę możesz aktywować za pomocą aplikacji… Jak? Ogólnie rzecz biorąc, platformy takie jak WhatsApp zawieszają dźwięk głos, gdy obiekt przechodzi w pobliżu przedniego aparatu. Jeśli tak się stanie, jest dowodem na to, że istnieje i działa doskonale; jeśli nie, może być konieczna kalibracja czujnika zbliżeniowego.

Gdy wszystko jest gotowe, powinieneś pobrać odpowiedź na połączenie lotnicze: Gdy otworzysz go po raz pierwszy, pojawi się ekran z tekstem, który wskazuje dwie opcje, w których będziesz musiał odbierać połączenia: Przesunięcie dłoni nad czujnikiem zbliżeniowym, lub wkładanie go do ucha. Tuż pod nim znajduje się przełącznik, który po włączeniu zostanie automatycznie skonfigurowany… I to tyle, tak łatwo jest odbierać połączenia bez dotykania ekranu!

dołącz do naszego kanału telegram