Skip to content

Jak aktywować uwierzytelnianie dwuskładnikowe, aby chronić mój Instagram i zapobiegać włamaniom?

10 de styczeń de 2022

Czy wyobrażasz sobie świat bez Instagrama? My też! Jest to zdecydowanie sieć społecznościowa, która zdołała zatrzymać dużą liczbę użytkowników; które w wielu przypadkach polegać na tej platformie jako narzędziu niezbędny. Właśnie dlatego zyskała pozycję aplikacji mobilnych; I to już nie tylko sieć rozrywkowa, ale także przestrzeń, w której sprzedają i komunikują się marki, firmy czy influencerzy.

Nawet jeśli używasz go osobiście, wiemy, że istnieje wiele powodów, dla których nie chcesz, aby ktokolwiek miał dostęp do twoich informacji, prywatnych wiadomości, a nawet kontrolował twoje konto jako administrator. Dlatego hasło wymagane przez aplikację do wejścia może być niewystarczające i jako rozwiązanie zintegrowany jest inny typ mechanizmu w celu wzmocnienia prywatności.

Nie jest dla nikogo tajemnicą, że Instagram od kilku lat jest przestrzenią, w której obcy stali się osobami publicznymi; i fizyczne marki założyły również wirtualne sklepy z zakupami na Instagramie i innymi narzędziami handlowymi oferowanymi przez Aplikację. Doprowadziło to do obsługi pewnego rodzaju informacji, w których są udostępniane numery kont, numery telefonów, kwoty pieniędzy.

Podobnie, istnieje również rodzaj społeczności, która powstaje z kontaktu, interakcji i zaufania; Tak wielu użytkowników prowadzi rozmowę przez Instagram Stories lub publikacje swoich postów. Dzielimy się życiem ludzi, prowadzimy ankiety, które angażują odbiorców w określone decyzje, a nawet stają się uczestnikami prywatnych wiadomości jak ciąża lub przeprowadzka.

Jeśli jedno z tych kont zostanie zhakowane, wspomniany właściciel tej przestrzeni traci publiczność, widoczność, jaką miał według obserwujących, a na pewno platformę, przez którą wygenerowali swoje transakcje handlowe lub znany również jako giełdy. Nawet w przypadku kont osobistych jest to niewyobrażalne ryzyko: zdjęcia i obserwujący mogą być wykorzystywani do przeprowadzania oszustw w trybie phishingu z prywatnych wiadomości.

Proste kroki, aby aktywować dwuetapowe uwierzytelnianie na Instagramie i chronić się przed intruzami

Doprowadziło to do zaobserwowania podatności haseł (która może być odliczona lub bardzo łatwa do zhakowania); i dlatego został wdrożony weryfikacja dwuetapowa…Ale o co chodzi? Jest to rodzaj mechanizmu bezpieczeństwa, który ma na celu zweryfikowanie, czy osoba wchodząca w sesję jest naprawdę właścicielem; W tym celu wykorzystywane są kody odbierane na telefon komórkowy osoby, która się zarejestrowała.

Aby rozpocząć, wejdź do aplikacji, przejdź do profilu, klikając zdjęcie swojego konta, które pojawia się w prawym dolnym rogu; kontynuuj klikanie menu z trzema liniami, znajdź opcję „Konfiguracja” na końcu i od razu wybierz Bezpieczeństwo> Uwierzytelnianie dwuetapowe> Rozpocznij. Aby zakończyć proces, będziesz mieć dwie opcje do wyboru, które jednocześnie są dwoma różnymi sposobami postępowania.

pouczające dla weryfikacji dwuetapowej na Instagramie

1- Za pośrednictwem wiadomości tekstowych

W sekcji „Wybierz metodę bezpieczeństwa” zobaczysz kilka opcji i to jest jedna z nich; które możesz aktywować, klikając przełącznik … Ale możesz się zastanawiać „jak to działa?”: Jeśli go wybierzesz, będziesz musiał zarejestruj numer telefonu; I tak aplikacja za każdym razem, gdy ktoś się zaloguje, wyśle ​​mu wiadomość tekstową SMS z kodem, dzięki czemu można go umieścić w miejscu, o które prosi Aplikacja.

2- Za pośrednictwem aplikacji uwierzytelniającej

Sama aplikacja to zaleca, ponieważ jest najbardziej niezawodna: Istnieją różne aplikacje, które można pobrać, ale aktywacja tej weryfikacji za pomocą Google Authenticator jest najłatwiejszym i najskuteczniejszym sposobem jej wykonania. Będziesz musiał tylko pobierz aplikację na swój telefon i połącz ją z Instagramem za pomocą kodu numerycznego lub QR.

Za każdym razem, gdy się zalogujesz, do aplikacji uwierzytelniającej dotrze kod; która nie tylko otrzymuje je, abyś mógł je skopiować na Instagram, ale ta sama platforma odpowiada za potwierdzenie, że to prawda, za pomocą automatycznego uwierzytelniania; i dzięki czemu zapewnia inny co 20 sekund, są nienaruszalne… Dlatego Instagram radzi Ci to preferować!