Skip to content

Jak aktywować narzędzie „Maszyna do pisania” w moim pliku PDF bez korzystania z Adobe?

23 de grudzień de 2021

To narzędzie jest niezwykle przydatne dla tych, którzy zwykle czytają i pracują z plikami PDF. Ułatwia edycję pliku PDF w celu zapisania na nim. Ta opcja może być używana w dowolnym miejscu w pliku PDF. Z tego powodu użytkownicy uwielbiają używać tego narzędzia podczas pracy z tego rodzaju dokumentami na komputerze.

Ale co zrobić, jeśli chcesz korzystać z tego narzędzia, ale nie masz programu Adobe? Jest to możliwe. Nie jest to tak powszechne, ponieważ wielu użytkowników woli korzystać z Adobe, ale można to zrobić bez tego programu. W tym artykule wyjaśnimy, jak to zrobić.

Jaką funkcję pełni to narzędzie na plikach PDF?

Jak wspomniano, ta funkcja pozwala Dokument PDF można edytować do wypełnienia. Na przykład, jeśli musisz wypełnić formularz PDF, narzędzie do pisania pozwala to zrobić z wydaniem, które nadajesz dokumentowi.

Podczas korzystania z tej funkcji należy pamiętać, że narzędzie działa tylko z dokumentami, które masz przy sobie funkcja, którą włączyli ich autorzy za pośrednictwem oprogramowania komercyjnego. Ale ten przypadek dotyczy oprogramowania Adobe. Jeśli chcesz używać bez Adobe, musisz najpierw zainstalować inną opcję.

Czytanie PDF jest zawsze konieczne w pewnym momencie. W erze cyfrowej każdy musi prędzej czy później czytać pliki PDF lub konwertować dokument Word do formatu PDF.

Co jest potrzebne, aby móc włączyć to narzędzie w moim pliku?

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, aby móc włączyć to narzędzie w pliku, jest pobranie czytnika PDF. Następnie musisz mieć pod ręką dokument, na którym chcesz napisać lub edytować pytanie w określonej sekcji pliku. Następnym krokiem jest wybranie w narzędziach tekstu o nazwie Tekst.

Narzędzie Tekst włącza opcję maszyny do pisania. Na koniec możesz zacząć pisać w dowolnym miejscu w pliku PDF po kliknięciu. Stamtąd już tylko pozostaje ściskać Zapisz opcję i gotowe w pełni do wykorzystania.

Adobe PDF czytnik

Aplikacja do edycji PDF

Te aplikacje są niezbędne zarówno na komputerze, jak i na telefonie komórkowym. Obecnie dokumenty PDF są używane znacznie częściej niż kiedykolwiek wcześniej. W przypadku braku miejsca wewnątrz telefonu komórkowego lub komputera, możesz mieć edytor online do PDF i w ten sposób dokonaj zmian.

Nawet jeśli, Aplikacje edytora PDF są świetnym sposobem na czytanie te pliki bez potrzeby Adobe. W nich można włączyć narzędzie w pliku, który należy edytować.

napisz w pdf

Jakie kroki należy wykonać, aby aktywować maszynę do pisania?

Aby aktywować funkcję, należy wykonać szereg kroków w tym narzędziu. Niewątpliwie wszystkie narzędzia plików PDF pomagają je ulepszać. Możesz nawet zmienić rozdzielczość i zwiększyć ich ostrość.

Z komputerem

Najważniejszą rzeczą, aby móc przeprowadzić aktywację maszyny do pisania, jest zainstalowanie programu na komputerze. Zatem można w nim bez problemu pracować i wprowadź niezbędne zmiany w dokumencie PDF, który wymaga edycji. W tym celu konieczne będzie posiadanie internetu i poszukanie niezawodnej opcji programu do odczytu plików PDF.

W Internecie istnieje wiele różnych opcji tych programów i każdy użytkownik może wybrać ten, który wydaje mu się najwygodniejszy. Po zainstalowaniu następną rzeczą, którą możesz zrobić, to otworzyć plik, który chcesz edytować. Kliknij w dowolnym miejscu na tej stronie, aby ją edytować, jest zapisany, a pamięć podręczna powinna zostać wyczyszczona.

Z telefonu komórkowego

Z telefonu komórkowego istnieje wiele rozszerzeń do otwierania plików PDF. W takich przypadkach procedura jest taka sama jak w przypadku komputera. Powinieneś wpisać plik tylko we wcześniej pobranej aplikacji, to Może być w wersji darmowej lub wersji Premium, płatnej. Następnie musisz wykonać tę samą serię kroków, co na komputerze, aby edytować.