Skip to content

Jak aktywować mój chip Claro

8 de lipiec de 2021

Jedną z najpopularniejszych firm telekomunikacyjnych w Ameryce Łacińskiej jest Claro. Od 2003 roku firma dodała miliony osób, które wybrały ją, aby pozostać w kontakcie ze swoimi urządzeniami mobilnymi.

To całkiem proste przejdź na Claro lub zdobądź nowy chip Claro. Oczywiście chodzi o to, aby go aktywować. Dlatego dzisiaj zobaczymy jak aktywować chip Claro w prosty sposób dzięki temu przewodnikowi krok po kroku, który możesz zobaczyć poniżej.

Przewodnik po aktywacji chipa Claro

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wprowadź kartę SIM do swojego urządzenia. Każde urządzenie posiada slot na chip. Zwykle znajduje się z boku terminala. Czasami można go znaleźć pod baterią.

W przypadku, gdy Twój chip jest opłacony z dołu, aktywacja odbywa się automatycznie, więc nie musisz robić nic więcej. Jest aktywowany podczas zakupu planu jako klient Claro.

Teraz jeśli jesteś użytkownikiem prepaid będziesz musiał wysłać sms na numer 258 i w polu tekstowym musisz napisać „TAK„Bez cudzysłowów i wielkimi literami.

To nie potrwa długo i otrzymasz nową wiadomość potwierdzającą aktywację chipa i możesz zacząć z niego korzystać.

W przypadku karty Karta SIM ma korzystać z połączenia 4G proces jest nieco inny, więc zobaczmy, jak go aktywować.

Aktywuj kartę SIM dla połączeń 4G

Zaczynamy od włożenia karty SIM do gniazda naszego terminala. Zwykle znajduje się po jednej stronie telefonu.

Czasami można go znaleźć za baterią. Musisz więc tymczasowo go wyjąć, włożyć kartę SIM, a następnie włożyć baterię z powrotem.

Następnie będziesz musiał zadzwonić do: * 411 #.

Gdy to zrobisz, pojawi się wyskakujące okienko z prośbą o wpisanie 17-cyfrowy kod Gdzie znajduje się ten kod? Ten kod pojawia się pod kodem kreskowym, z którego pochodzi karta SIM.

Następnie kliknij „Wysłać„I będziesz musiał ponownie wprowadzić kod, aby go zweryfikować. Naciśnij „Wysłać” jeszcze raz.

Teraz będziesz musiała poczekaj na aktywację usług. Może to zająć trochę czasu, więc będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość. Gdy usługi są włączone, oczywiście nie będziesz mógł korzystać z połączenia 4G.

Po włączeniu usług możesz korzystać z urządzenia z połączeniem 4G, o ile masz na to wystarczającą ilość środków.