Skip to content

Jak aktywować mikrofon na Instagramie? – Skonfiguruj go poprawnie

16 de grudzień de 2021

Zdecydowana większość aplikacji pytają cię pewna ilość uprawnień Aktywując je na urządzeniu, dzieje się tak, ponieważ aplikacje mają bezpośredni dostęp do pewnych rzeczy na urządzeniach, w tym: aparatu, pamięci, mikrofonu i innych.

Jest wiele aplikacji, którym trudno zaufać, generalnie niektórzy nie ufają tego typu uprawnieniom, ponieważ wiedzą, że te platformy mieliby pełny dostęp do urządzenia A to może być dość delikatne, jeśli chodzi o prywatność użytkownika. Jednak Instagram pokazał, że nie ma się czego obawiać, zezwalając na dostęp do tych funkcji swojego urządzenia, opierając się na politykach prywatności, z których wynika, że ​​informacje jego użytkowników są w pełni chronione.

Jak aktywować mikrofon na Instagramie?

Generalnie ta aktywacja mikrofonu i innych usług więcej są aktywowane przy pierwszym użyciu platformy, Aplikacja lub platforma Instagram prosi o przyznanie jej dostępu do mikrofonu, ale jeśli w tym czasie nie wyraziłeś zgody, nie ma się czym martwić, ponieważ istnieją inne sposoby aktywacji mikrofonu na Instagramie.

Podobnie jak w przypadku innych uprawnień aplikacji lub platformy, możesz włączyć mikrofon na Instagramie z menu ustawień urządzenia, z którego korzystasz. To tylko kilka prostych kroków, które musisz wykonać, aby osiągnąć ten cel.

Aktywuj go na komputerze

Jeśli chcesz korzystać z Instagrama z laptopa, ale mikrofon nie jest aktywny, bardzo łatwo go aktywować. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to uzyskać dostęp do aplikacji Instagram ze swojego komputera, Jeśli go nie masz, wystarczy pobrać go ze sklepu Microsoft lub Google Play.

Następnie rozpocznij swoją sekcję, będąc tam, poszukaj opcji wiadomości, w której pojawią się Twoje kontakty lub osoby, które obserwujesz na Instagramie, otwórz żądany czat i poszukaj kamery, która pojawia się na czacie, tak jakbyś miał wysłać wideo, Gdy tam wejdziesz, pojawi się komunikat, w którym aplikacja poprosi Cię o pozwolenie na aktywację mikrofonu na Instagramie, logicznie udzielimy mu dostępu, dając mu dostęp, przeniesie Cię do kolejne okno, w którym pojawią się różne ustawienia.

W tym przypadku wybierzesz opcję dostosowywania, po wybraniu tej opcji przeniesie Cię do innego okna, w którym pojawi się kilka różnych opcji, wśród nich jest opcja „mikrofon”. Gdy tam wejdziesz, poszukaj opcji Instagram i włącz przełącznik.

Aby włączyć go na iPhonie

Teraz, aby aktywować tę opcję na urządzeniu mobilnym „iPhone” jest bardzo łatwy do zrobienia, pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to przejść do ustawień ogólnych, a następnie poszukać opcji „prywatność”, pojawią się zainstalowane aplikacje na swoim urządzeniu znajdź aplikację Instagram i następnie włącz przełącznik „mikrofon”, Możesz od razu skorzystać ze wszystkich opcji oferowanych przez aplikację Instagram.

Podobnie istnieje inny sposób aktywacji mikrofonu na Instagramie z iPhone’a, to dla Jeśli pierwsza opcja, którą Ci poinformujemy, nie działa dla Ciebie.

aktywuj mikrofon na Instagramie na iPhonie

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to wejść w ustawienia urządzenia, a następnie znaleźć i wybrać opcję „czas użytkowania”, będąc tam, pojawi się seria opcji, należy zaznaczyć tę, która mówi „ograniczenia”, a następnie nacisnąć Opcję „Mikrofon” i włącz przełącznik „zezwalaj na zmiany” oraz przełącznik Instagram.

Korzystanie z Androida

Jak już wspomnieliśmy, możesz włączyć mikrofon Instagrama z menedżera ustawień swojego urządzenia, w przypadku Androida pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to przejść do ustawień, będąc tam, wpisz opcję, która mówi „aplikacje”, Zobaczysz tam wszystkie aplikacje zainstalowane na Twoim urządzeniu z Androidem

Następnie musisz poszukać aplikacji Instagram, a następnie nacisnąć tam, gdzie jest napisane „uprawnienia” i będąc tam, wystarczy aktywować przełącznik znajdujący się w opcji „mikrofon”.

Dlaczego po włączeniu mikrofon nie działa?

Musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy, a jedną z nich jest świadomość stanu, w jakim znajduje się mikrofon Twojego urządzenia. Należy zauważyć, że jeśli mikrofon Twojego urządzenia mobilnego lub komputera jest w złym stanie, nie ma znaczenia, czy jest aktywowana i dozwolona w aplikacji Instagram, To nie zadziała.

Ogólnie rzecz biorąc, dzieje się to bardziej niż cokolwiek w komputerach, ponieważ w telefonach komórkowych zdarza się to bardzo rzadko, ponieważ mikrofon jest stale używany między innymi do połączeń, notatek dźwiękowych, filmów.

Sprawdź uprawnienia Instagrama na swoim urządzeniu

weryfikacja uprawnień na Twoim urządzeniu

Jeśli zweryfikujesz, że mikrofon Twojego urządzenia, jest w dobrym stanie i nadal nie działaNajlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to sprawdzić uprawnienia aplikacji Instagram, w ten sposób możesz mieć pewność, że wszystkie uprawnienia bezpieczeństwa Twojego urządzenia są aktywowane dla tej aplikacji.

dołącz do naszego kanału telegram