Skip to content

Jak aktywować lub ustawić 4G na moim telefonie komórkowym Samsung Galaxy J: J1, J5 lub J7 Prime i na Samsung A7 2021

11 de lipiec de 2021

Smartfony należące do rodziny Samsung Galaxy Są jednymi z najpopularniejszych na rynku, ponieważ każdemu z nich udało się podbić inną publiczność, stając się w każdym przypadku doskonałym wyborem.

W ciągu ostatnich kilku tygodni dużo rozmawialiśmy o głównych Urządzenia mobilne Samsunga, podkreślając fakt, że terminale te powinny wyróżniać się nie tylko dla Galaxy S czy Galaxy Note, ale także dla Samsunga Galaxy J.

W tym przypadku jest tak wiele Samsung Galaxy J1, Samsung Galaxy J3, Samsung Galaxy J5 i Samsung Galaxy J7, które zostały wprowadzone na rynek w ostatnim czasie, że chcemy przeanalizować jeden z najbardziej poszukiwane tutoriale na ich temat.

Internet mobilny to coś, co dziś dla wielu osób, czy to hobby, pracy, czy utrzymywania kontaktu stało się fundamentalne w ich życiu.

Posiadanie mobilnego internetu jest niezbędne do rytmu życia, który prowadzimy, a bardziej na przykład z WhatsApp, który od pewnego czasu całkowicie wyeliminował wiadomości SMS, połączenia tradycyjne, aby zmienić je dla połączeń wideo lub audio.

W ten sposób plany na mobilny internet są niezbędne, a 3G, chociaż było to najlepsze, jakie mieliśmy, nie było był dokładnie najszybszy na świecie.

Aktywuj 4G LTE na Samsung J7 Prime

Dopóki to się nie stanie chwilę 4G uderzyło w drzwi i powiedział nam: „Przychodzę, aby wszystko zmienić” i jeśli prędkości, które możemy osiągnąć dzięki 4G, są nieskończenie wyższe niż te, które uzyskujemy dzięki 3G. Ceny są podobne, więc faktycznie uzyskujemy lepszą prędkość za taką samą cenę.

Jedyny minus? Chodzi o to, że musisz mieć telefon komórkowy kompatybilny z tą technologią, w przeciwnym razie nie możesz korzystać z 3G, większość nowych telefonów w ostatnich latach mają kompatybilność z 4G LTE.

Samsung J7 Prime jest jednym z nich i chcę wam to pokazać jak aktywować w nim 4G LTE, ale jeśli chcesz sformatować Samsung J7, mamy na to samouczek.

Telefony ogólnie pochodzą z domyślnymi ustawieniami 3G w WCDMA/GSM, więc nawet jeśli włożysz chip 4G to nie odbierze go automatycznie, musisz zmienić konfigurację w części Ustawienia.

uaktualnij samsunga

Więc przechodzimy dokładnie do Ustawień, a następnie do sieci komórkowych i do zakończenia w trybie sieciowym, tutaj musisz wybrać LTE / WCDMA / GSM opuścić połączenie w trybie automatycznym

Ale priorytet dla 4G LTEW ten sposób zawsze będziesz połączony z 4G, chyba że nie masz sygnału i automatycznie zmieni się na 3G, dzięki czemu nigdy nie zabraknie Ci internetu.

Po wprowadzeniu odpowiednich zmian, co musisz zrobić, to po prostu ponownie uruchomić telefon komórkowy i poniżej powinieneś być w stanie zobaczyć ikonę LTE Oprócz Samsunga Galaxy J7 Prime konfiguracja sieci komórkowych jest tak prosta.

Pamiętaj, że musisz mieć plan transmisji danych 4G Aby móc korzystać z tych sieci, w przypadku zawarcia umowy 3G dane mobilne będą kontynuowane w 3G i tylko w 3G, z drugiej strony, jeśli chcesz w pełni wykorzystać swój smartfon, mamy inne wskazówki, takie jak aktywacja powiadomień.

Prawda jest taka, że ​​jednym z kluczy do Samsunga Galaxy J jest to, że wszystkie terminale są idealnie kompatybilny z sieciami 4G LTE teraźniejszości, to znaczy, że możemy bez trudności połączyć się z najlepszą prędkością mobilnego Internetu, jeśli mamy jedno z tych urządzeń.

ulepszać i ulepszać sprzęt

Dlatego jeśli jesteś zmęczony powolnym działaniem 3G i masz zgodną szybkość transmisji danych, pokażemy Ci wszystkie szczegóły związane z Samsung Galaxy J i możliwość aktywacji 4G tego urządzenia.

Aktywuj 4G w Samsung Galaxy J1, J3 i J7

Dzieje się tak, że chociaż wydajność tych terminali jest zwykle naprawdę dobra, z czasem się pojawiają wątpliwości związane z jego działaniem i jak lepiej je wykorzystać, i dlatego w tym przypadku chcemy zatrzymać się na bardzo częstym pytaniu na ten temat.

Postaramy się w szczególności wyjaśnić jak aktywować 4G Samsung Galaxy J1, J5 lub J7? szybko i łatwo, co pozwoli ci uzyskać dostęp do szybszej prędkości przeglądania niż 3G, z korzyściami, jakie to za sobą pociąga.

Cóż, mamy nasz Samsung Galaxy J, który może być Samsung Galaxy J1, Samsung Galaxy J3, Samsung Galaxy J5 lub Samsung Galaxy J7, więc kontynuujmy samouczek, który doskonale sprawdza się w każdym z nich bez zbyt wielu różnic, więc przeanalizujmy kolejne pytania.

W pierwszej kolejności z naszym Samsungiem Galaxy J w ręku wejdziemy w Ustawienia urządzenia i zamierzamy wejdź w opcję Sieci komórkowe, następnie do NETWORK Mode, wybierając opcję LTE / WCDMA / GSM dla automatycznego połączenia.

uaktualnij sieć Samsung

Kiedy wykonasz ten pierwszy krok, następny ma do czynienia z konfiguracja w trybie SIECI co pozwoli nam korzystać z naszego Samsunga Galaxy J do nawigacji, utrzymując działanie systemu Samsung Galaxy J z najlepszą prędkością Internetu, jaką zapewnia obecnie 4G.

Oprócz tego należy zawsze wziąć pod uwagę, że system łączności Samsung Galaxy J zapewni nam połączenie z najlepszą możliwą siecią wszystkich, które są w naszym zasięgu, bez konieczności ich konkretnego wyszukiwania.

Z tego powodu, jeśli gdzieś nasz Samsung Galaxy J nie może połączyć się z siecią 4G, możemy połącz się bez problemu z siecią 3G aby zawsze pozostawać w kontakcie.

Oczywiście musimy ponownie nalegać na nie drobny problem, związany z faktem, że aby korzystać z Samsunga Galaxy J w konfiguracji 4G, musisz mieć plan internetowy, który jest w pełni kompatybilny, w przeciwnym razie nawigacja z taką prędkością będzie niemożliwa.

Jeśli nie masz planu 4G dla swojego Samsung Galaxy J, zalecamy to skontaktuj się bezpośrednio z operatoremi poproś ich o zmianę planu, choć oczywiście pod koniec każdego miesiąca będzie drożej.

Czy udało Ci się aktywować 4G swojego Samsunga? Galaxy J1, Samsung Galaxy J3, Samsung Galaxy J5 czy Samsung Galaxy J7 z tym krok po kroku, który właśnie Ci pokazaliśmy?

Oczywiście, jak wspomnieliśmy, trzeba wziąć pod uwagę, że aby mobilna sieć 4G działała, muszą być spełnione dwa wymagania: pierwszym z nich jest to, że urządzenie mieć możliwość łączenia się z tego typu sieciami, a po drugie, że zakontraktowany przez nas plan obejmuje usługę 4G.

Jak aktywować 4G na Samsung Galaxy J1?

Jeśli mamy absolutną pewność, że spełniamy powyższe wymagania, to prawda jest taka nie powinieneś mieć problemu z aktywacją połączenia 4G Samsung Galaxy J1, J5 lub J7, więc jeśli chcesz ulepszyć swój smartfon, pokażemy Ci, jak to zrobić.

jak poprawić sumsung

Przede wszystkim musisz przejść do Ustawień Samsung Galaxy J1, J5 lub J7, a następnie wejdź do sekcji Sieci komórkowe.

Zobaczysz, że w tym się pojawia możliwość wyboru trybu sieciowego, a wśród tych, które widzimy np. znajdziemy opcję, która mówi coś w stylu LTE/WCDMA/GSM. Jest to opcja, którą musisz aktywować, ponieważ LTE odnosi się do 4G.

Jeśli wszystko jest w porządku, przy tej konfiguracji powinieneś być w stanie aktywować 4G swojego Samsunga Galaxy J1, J5 lub J7 i nawigować bez problemów, chociaż w ten sam sposób musisz o tym myśleć smartfon wybierze najlepszą dostępną sieć.

Oznacza to, że jeśli jesteś w odległym miejscu, gdzie najlepszą siecią jest sieć 3G, nawet jeśli włączone jest 4G, będziesz mieć tylko łączność 3G, Cóż, nie ma lepszego.

Jak umieścić 4G w Samsung J1, J5 lub J7?

Dzięki tej prostej sztuczce powinieneś już mieć łączność 4G na dowolnym Samsungu Galaxy J1, J5 lub J7, który masz w domu, zawsze myśląc, że masz mobilną szybkość transmisji danych zgodną z tego typu siecią.

Najlepszy sposób na surfowanie po Internecie za pomocą telefonu komórkowego, gdy nie mamy Wi-Fi niewątpliwie korzysta z 4G, Dawno minęły czasy, kiedy wszyscy mieliśmy 3G.

Teraz on… 4G jest niezwykle szybkie A jeśli będziemy w wielu przypadkach, możemy nawet uzyskać szybsze prędkości niż przy użyciu Wifi.

Plany 4G są również bardzo tanie i cena jest bardzo zbliżona do 3G więc całkowicie warto dokonać zmiany, chociaż jasne jest, że potrzebujemy telefonu komórkowego, takiego jak Samsung A7, który jest kompatybilny z tą technologią.

Poza tym, że w wielu przypadkach nie jest ona domyślnie aktywowana, mimo że masz abonament na transmisję danych 4G, musisz przejść do opcji konfiguracyjnych i aktywować ją na wypadek, jak powiedziałem, mieć telefon komórkowy kompatybilny z 4G.

zaktualizuj oprogramowanie do Samsunga

4G na Samsungu A7

Aby aktywować 4G będziemy musieli przejść do Ustawienia> Sieci komórkowe> Tryb sieci, tutaj musisz wybrać LTE / WCDMA / GSM, co w zasadzie oznacza, że będziesz w trybie automatycznymGdy nie znajdzie sygnału 4G, zmieni się na 3G i tak dalej, oczywiście priorytet ma 4G LTE.

Po wprowadzeniu zmian zalecamy że zrestartujesz telefon komórkowy dzięki czemu nie będziesz miał problemów ze znalezieniem anten 4G lub urządzenie utknie.

Jak zobaczysz, jest to bardzo prosta sztuczka dla Samsung A7 2020, dzięki której możesz w pełni wykorzystać swój plan 4G, ponieważ przy tej prędkości naprawdę możesz oglądać filmy online w jakości HD, słuchaj muzyki na Spotify między innymi o wiele ciekawiej.

Oczywiste jest, że potrzebny jest kompatybilny sprzęt, niektóre z ostatnich, które pojawiły się na rynku, aby móc korzystać z tej technologii, ponieważ w przeciwnym razie, gdy chcesz skonfigurować 4G LTE, nie pozwoli ci tego zrobić, ponieważ nie pojawia się w opcjach konfiguracji sieci.

jak zaktualizować sieć Samsung?

Czy udało Ci się aktywować 4G swojego Samsunga Galaxy za pomocą tego krok po kroku?

¿Jakie masz dotychczasowe doświadczenia z 4G?? Czy wydaje się lepsze niż 3G? Czy miałeś problemy z sygnałem z 4G? Opowiedz nam o swoich wrażeniach z korzystania z 4G na telefonie Samsung A7 2020 w komentarzach poniżej.

W ten sam sposób, jeśli masz jakiś problem z konfiguracją telefonu i zmianą trybu sieci, zostaw również komentarz i jak najszybciej postaramy się pomóc rozwiązać dany problem.