Skip to content

Jak aktywować kontrolę rodzicielską TikTok — tryb rodzinny?

21 de Listopad de 2021

Coraz więcej platform bierze pod uwagę zagrożenia, które istnieją w ich środowisku dla nieletnich. Powód, dla którego opracowano kontrolę rodzicielską, aby rodzice mogli chronić integralność swoich dzieci. Aplikacja TikTok zawiera w swojej konfiguracji funkcję kontroli rodzicielskiej, która po uruchomieniu pozwala zarządzać funkcjami potencjalnie ryzykownymi dla nieletniego.

Dlaczego powinniśmy sprawdzać, co nasze dzieci widzą w TikTok?

TikTok to platforma, która ma tak grupa docelowa dla osób powyżej 12 roku życia. Dzieje się tak, ponieważ treści, które krążą na platformie aplikacji, są w szczególności oparte na wyzwaniach, tańcach i działaniach, które mogą stanowić zagrożenie dla integralności użytkownika.

Ponieważ, chociaż nie są bezpośrednio zaproszeni do działania, ci, którzy nie mają wystarczającej dojrzałości lub własnych kryteriów, nie zawahają się narazić na ryzyko dodania kilku wizyt lub obserwujących we wniosku. Scenariusze, które możesz zredukować, jeśli wiesz, jakie treści ogląda Twoje dziecko w TikTok.

W ten sposób TikTok pozwala, aby stosując kontrolę rodzicielską, ograniczenia i monitoruj treści, do których Twoje dziecko będzie miało dostęp na platformie. Co w konsekwencji daje pewność, że integralność psychiczna i fizyczna Twojego dziecka będzie bezpieczna.

Jaki jest rodzinny tryb bezpieczeństwa, który ma TikTok?

Domyślnie TikTok ogranicza niektóre funkcje platformy do użytkowników, którzy nie ukończyli 16 roku życia. Użytkownicy, którzy zarejestrowali ten wiek, nie będą otrzymywać powiadomień po określonej porze nocnej; Ponadto niektóre kategorie treści są ograniczone.

Jednak wbrew oczekiwaniom to ustawienie może zostać zmienione ręcznie przez użytkownika konta. Jego skuteczność jest więc powiązana z wolą samego użytkownika. To właśnie wtedy kontrola rodzicielska odgrywa fundamentalną rolę w TikTok.

Ten system, znany również na platformie TikTok jako System „synchronizacji rodziny”, daje rodzicom niemal całkowitą kontrolę nad ustawieniami profilu ich dzieci. System ten łączy konto TikTok ojca z kontem w aplikacji syna, polega na emulacji pilota, który reguluje szeroko pojęte aspekty platformy.

telefon z tiktok

Jak działa rodzinny tryb awaryjny w TikTok?

Aktywacja trybu synchronizacji rodzinnej w TikTok zapewni pełny dostęp do ustawień konta Twojego dziecka. Aby móc aktywować kontrolę rodzicielską, konieczne jest, aby połącz swoje konto z kontem dziecka, więc musisz mieć zainstalowaną aplikację na swoim urządzeniu mobilnym.

W ten sposób możesz używać aplikacji w telefonie jako pilota, zarządzać wyszukiwaniami, czasem spędzanym przez dziecko na TikTok i ograniczać treści, które uważasz za nieodpowiednie lub obraźliwe.

Jaka jest procedura aktywacji rodzinnego trybu bezpieczeństwa w aplikacji TikTok?

Pierwszym krokiem jest wejście na platformę TikTok z urządzenia mobilnego, aby przejść do opcji „Ustawienia”. Ta opcja znajduje się w sekcji profilu na platformie. Tam możesz zidentyfikować sekcję zidentyfikowaną jako „Treść i aktywność”, a następnie musisz wejdź do sekcji o nazwie „Synchronizacja rodziny”.

Gdy znajdziesz się w panelu synchronizacji rodziny, platforma TikTok poprosi Cię o określenie, czy jesteś rodzicem czy opiekunem prawnym młodej osoby. Następnie na ekranie zostanie wygenerowany kod QR, który będziesz musiał zeskanować z urządzenia mobilnego dziecka.

Aby móc poprawnie zeskanować kod QR, należy powtórzyć poprzednią procedurę, ale tym razem z aplikacji na urządzeniu mobilnym dziecka. Po stwierdzeniu, że jest to konto osoby niepełnoletniej, w sekcji „Synchronizacja rodziny”; możesz przejść do zeskanuj kod QR na swoim urządzeniu. Co połączy konto każdego z nich na ich urządzeniach mobilnych.

ogranicz użycie tiktok

Jak ustawić ograniczenia TikTok

Po sformalizowaniu synchronizacji kont natychmiast uzyskasz dostęp do ustawień rodzicielskich konta Twojego dziecka. Każda dostępna opcja jest przypisana do funkcji dostosowywania treści oferowanej przez platformę.

  • Zarządzaj opcją wyszukiwania: Możesz ograniczyć wyszukiwania związane z hashtagami, kategoriami i użytkownikami.
  • Aktywuj tryb ograniczony: Ta opcja pozwoli TikTok na samodzielne ograniczanie kategorii, aby zmniejszyć ekspozycję na nieodpowiednie treści.
  • Ustaw komentarze: jeśli Twoje dziecko publikuje treści, możesz ograniczyć lub wyciszyć komentarze, które otrzymuje w polu publikowanych przez nie filmów.
  • Zarządzaj wiadomościami: Masz możliwość zdefiniowania, którzy użytkownicy będą mogli wysyłać Twoje dzieci wiadomości za pośrednictwem zasobnika czatu aplikacji; a także dezaktywuj tę opcję, jeśli chcesz.

Jak mogę ograniczyć czas korzystania z TikTok?

Aby ograniczyć czas, w którym Twoje dziecko korzysta z TikTok, musisz uzyskać dostęp do ustawień „Synchronizacji rodziny” w „Ustawieniach” swojego profilu w aplikacji. Ta funkcja jest oznaczona jako „Zarządzanie czasem na ekranie”, a wybierając ją, będziesz mógł dostosować ilość czasu dziennie, przez którą Twoje dziecko będzie mogło cieszyć się aplikacją.

Jak mogę uniemożliwić mojemu dziecku pobieranie TikTok na mój lub twój telefon komórkowy?

Opcje kontroli rodzicielskiej zostały przyjęte przez różne platformy, jedną z nich są sklepy z aplikacjami. Aby zarządzać aplikacjami, do których Twoje dziecko ma dostęp, możesz polegać na platformie Family Link.

Usługa ta umożliwia powiązanie urządzeń mobilnych członków rodziny, a także ich kont w sklepie z aplikacjami. W ten sposób każdy, kto zarejestrował się jako korepetytor, możesz zatwierdzić lub odrzucić instalację każdej aplikacji które jeden z nieletnich chce dodać do swojego urządzenia.