Skip to content

Jak aktywować i używać uwierzytelniania dwuskładnikowego w celu ochrony mojego konta na Twitterze — weryfikacja konta

9 de styczeń de 2022

Kiedy mówimy o sieciach społecznościowych, Twitter jest jednym z najbardziej znanych w sieci, dzięki swojej szerokiej system rozpowszechniania treści i krótkich wiadomości które mogą dość dobrze pozycjonować Twoją firmę lub oferowane usługi, dlatego tak ważne jest, aby nauczyć się prawidłowo korzystać z Twittera, aby zdobyć wystarczającą liczbę obserwujących i wyróżnić się w całym Internecie.

Z tego powodu konieczne jest, aby podczas korzystania z tej wirtualnej platformy chronić wszystkie swoje dane, zwłaszcza jeśli jest to konto firmowe. Zatem, unikniesz wszelkiego rodzaju cyberataków, gdzie zamierzają ukraść istotne informacje od firmy, którą zarządzasz, i starają się w dużym stopniu zaszkodzić, ponieważ jest to moda, która jest obecnie często spotykana.

Więc dzisiaj pokażemy Ci jak włączyć i używać uwierzytelniania dwuskładnikowego dzięki czemu możesz w ten sposób chronić wszystkie informacje na swoich kontach i spokojnie poruszać się. Ponieważ ten system zasadniczo polega na wykonywaniu innych czynności oprócz wpisywania hasła podczas wchodzenia do sieci społecznościowej, aby system upewniał się, że w efekcie jesteś autentycznym właścicielem, który wchodzi na stronę .

Co zyskuję, korzystając z uwierzytelniania dwuskładnikowego na Twitterze?

Głównie będziesz gwarantować większe bezpieczeństwo przy wejściu na konto, Ponieważ nikomu nie jest tajemnicą, że w sieci są złośliwi ludzie, głównie znani jako hakerzy, którzy zawsze opracowują systemy do kradzieży Twojej tożsamości, a tym samym do wykonywania nielegalnych działań na Twoich danych bez Twojej wiedzy.

Dlatego najlepiej jest w miarę możliwości unikać wycieku informacji z kont zarządzanych na Twitterze. Choć prawdą jest, że tworzenie silnych i bezpiecznych haseł to dobra opcja, warto zaapelować o dwuskładnikowy system uwierzytelniania, który pozwoli potwierdź w inny sposób, że jesteś osobą, która uzyskuje dostęp do sieci społecznościowej.

Należy zauważyć, że to przydatne narzędzie pozwala na bardzo prostą i łatwą konfigurację i że nie zajmie Ci to więcej niż dwie minuty, Następnie pokażemy Ci idealny sposób na aktywację, aby Twoje konta na Twitterze były chronione w najlepszy możliwy sposób.

Proste kroki, aby włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe na Twitterze

Pierwszym krokiem do wykonania tego zadania jest zalogowanie się na oficjalnej stronie Twittera, co możesz zrobić ze swojego komputera lub, jeśli wolisz, z urządzenia mobilnego. Następnie przejdziesz do ustawień użytkownika, a w menu bocznym zobaczysz opcję Ustawienia i prywatność co doprowadzi Cię do ustawień.

jak korzystać z uwierzytelniania dwuskładnikowego w serwisie społecznościowym twitter

Teraz musisz kliknąć przycisk Konto, w którym zwykle masz możliwość zmiany nazwy użytkownika, hasła i adresu e-mail, które podałeś w pierwszej kolejności, aby otworzyć konto na Twitterze. Następnie będziesz przejdź do przycisku z napisem Bezpieczeństwo, ponieważ stamtąd możesz aktywować uwierzytelnianie dwuskładnikowe, będące jedną z pierwszych dostępnych alternatyw.

Tutaj zamierzasz odwołać się do trzech metod podwójnej weryfikacji, z których pierwsza to za pośrednictwem wiadomości tekstowej, więc musisz podać swój numer kontaktowy, aby natychmiast po zalogowaniu się na Twitterze otrzymać wiadomość weryfikacyjną. Druga metoda to aplikacja Authentication, co oznacza, że ​​musisz użyć specjalistycznej aplikacji, takiej jak Google Authenticator.

Wreszcie trzecia metoda składa się z klucza bezpieczeństwa, który polega na wprowadzeniu klucza fizycznego przez urządzenie USB lub Bluetooth, Ta opcja jest jedną z najbardziej polecanych podczas weryfikacji tożsamości użytkownika.

Mamy nadzieję, że dzięki tym trzem metodom możesz z powodzeniem aktywować uwierzytelnianie dwuskładnikowe na swoim osobistym lub firmowym koncie Twitter, a tym samym Ci pomóc. przeciwstawić się cyberprzestępcom którzy zawsze szukają nowych strategii kradzieży danych użytkowników w mediach społecznościowych.