Skip to content

Jak aktywować funkcję zestawu głośnomówiącego w historiach na Instagramie?

8 de luty de 2022

Dostępna jest funkcja głośnomówiąca, która pozwala ludziom tworzyć historie na swoim profilu na Instagramie. Następnie pokażemy, dlaczego na Instagramie czasami opcja „Zestaw głośnomówiący” nie jest widoczna, jak aktywować tę funkcję i jak ją aktywuj timer trybu głośnomówiącego. Ponadto wyjaśnimy również, jak nagrać wideo za pomocą funkcji „Hands Free” na Instagramie.

Dlaczego moja funkcja głośnomówiąca nie pojawia się na Instagramie?

Jest wielu użytkowników Instagrama, którzy często zastanawiają się, dlaczego funkcja „wolne ręce” nie jest dostępna w ich profilu. Powodem, dla którego możesz nie widzieć tej opcji nigdzie, jest to, że nie masz zaktualizowanej aplikacji Instagram do najnowszej wersji.

Jest to nowa funkcja, która została wprowadzona dawno temu, dlatego jeśli aplikacja Instagram na telefonie komórkowym nie jest aktualizowana, nie pojawia się. Innym powodem, dla którego ta opcja może się nie pojawiać, jest to, że masz ją zainstalowaną na telefonie komórkowym wersja lite instagram.

Z technicznego punktu widzenia nie ma nic złego w aplikacji Instagram Lite, ponieważ dzięki niej możesz przeglądać rolki, przesyłać historie, przesyłać posty i wiele więcej. Jednak w tym wydaniu Aplikacja pozbawia Cię wielu funkcji który jest właścicielem oryginalnej wersji Instagrama.

Kolejną rzeczą, którą musisz zrobić, jeśli chcesz korzystać z funkcji głośnomówiącej na Instagramie, jest zainstalowanie na swoim urządzeniu oryginalna wersja Instagrama. Jeśli nie wiesz, dzięki tej platformie społecznościowej istnieje sposób na tworzenie historii, które przyciągają wzrok opinii publicznej.

Jakie są kroki, aby aktywować funkcję głośnomówiącą na Instagramie?

Są co najmniej dwa sposoby, aby aktywować funkcję głośnomówiącą na Instagramie. Pierwszy sposób dotyczy timera, a drugi to nieużywanie timera. W kolejnych dwóch podtematach pokażemy, jak włączyć zestaw głośnomówiący z minutnikiem i bez minutnika.

z zegarem

Do aktywować funkcję głośnomówiącą Z zegarem musisz postępować zgodnie z procesem, który wkrótce Ci pokażemy:

 1. Otwórz aplikację Instagram na swoim urządzeniu
 2. Zaloguj sie
 3. Stuknij ikonę aparatu lub opcję „Dodaj historię”
 4. W części poniżej typu przechwytywania przesuniesz opcje na bok
 5. To będziesz robić, dopóki nie dostaniesz tego, który mówi „wolne ręce”
 6. Aby zakończyć, włącz timer, zaznacz czas, przez który chcesz zrobić film lub zdjęcie i naciśnij przycisk robienia zdjęć

osoba korzystająca z telefonu komórkowego

W ten sposób się aktywuje funkcja głośnomówiąca na Instagramie za pomocą timera. Warto zauważyć, że Instagram oprócz korzystania z funkcji takich jak „Bez użycia rąk” do robienia zdjęć lub nagrywania filmów, istnieje sposób na tworzenie reklam na podstawie własnej historii.

brak timera

Możesz pomyśleć, że to nie jest konieczne aktywuj minutnik podczas korzystania z trybu głośnomówiącego. W takim przypadku uruchom następujący proces:

 1. Otwórz aplikację Instagram na swoim urządzeniu
 2. Zaloguj sie
 3. Naciśnij ikonę aparatu lub opcję „Dodaj historię”
 4. Przejdź na dół zdjęcia
 5. Przewijaj dostępne tam opcje, aż znajdziesz tę z napisem „Bez użycia rąk”
 6. Aby zakończyć, po prostu naciśnij przycisk przechwytywania i voila

W ten sposób funkcja zestawu głośnomówiącego jest aktywowana bez użycia timera. Przy okazji, jeśli jesteś jedną z tych osób, które lubią użyj filtrów na swoich zdjęciachmożesz użyć filtra tatuażu twarzy, aby Twoje historie na Instagramie wyglądały lepiej.

Jak aktywować timer w funkcji głośnomówiącej?

osoba z telefonem komórkowym na profilu na Instagramie

W pierwszym procesie wyraźnie pokazano, w jaki sposób funkcja głośnomówiąca jest aktywowana wraz z timerem. Teraz, gdy wiesz, jak aktywować funkcję głośnomówiącą, wystarczy naucz się go poprawnie używać. Jeśli masz problemy z funkcją głośnomówiącą na swoim koncie na Instagramie, powinieneś wejść na stronę pomocy technicznej Instagrama.

W jaki sposób można nagrać wideo bez użycia rąk z filtrem na Instagramie?

To jest coś bardzo prostego, co trzeba dostosować przed rozpoczęciem nagrywania wideo. Proszę zwrócić uwagę na następujący proces:

 1. Otwórz aplikację Instagram na swoim telefonie
 2. Zaloguj się
 3. Stuknij ikonę aparatu
 4. Spójrz poniżej na opcję „wolne ręce”
 5. Przed rozpoczęciem nagrywania wideo wybierz filtr
 6. Mając wszystko gotowe, zacznij od nagrania wideo i to by było na tyle.