Skip to content

Dlaczego YouTube nie ma dźwięku na moim telewizorze Samsung Smart TV i jak to naprawić?

18 de maj de 2022

YouTube to znana platforma na całym świecie. Znajdziesz w nim wiele różnego rodzaju filmów, od piosenek Twojego ulubionego artysty po samouczki lub konkretne filmy dokumentalne. Dzięki temu jest jednym z najczęściej używane platformy w wielu domach.

Z tego powodu to normalne, że chcemy użyć naszego Smart TV, aby wejść na platformę. Jednak w niektórych przypadkach możemy stwarzać problemy. Czy YouTube pozostanie na logo, czy zakłócenia dźwięku z tego powodu w tym artykule nauczymy Cię, jak postępować, jeśli Twój telewizor Samsung Smart TV nie brzmi.

Jakie problemy zwykle powodują, że YouTube nie jest słyszalny?

Jeśli wejdziesz na platformę z telewizora i zauważysz, że jej nie słyszysz, możesz spróbować napraw to sam. W takich przypadkach ważne jest, aby sprawdzić, czy najbardziej podstawowa konfiguracja działa i zacząć szukać poważniejszych problemów.

Aplikacja jest nieaktualna

Jednym z najczęstszych powodów jest brak aktualizacji aplikacji platformy. to zrobi co nie łącz się z naszymi urządzeniami i obecna awaria, taka jak niesłyszenie lub zniknięcie z naszego Smart TV.

Jeśli tak jest, poprawienie dźwięku wideo i tych innych błędów jest bardzo proste. Wystarczy wejść do aplikacji i zaktualizować ją. W ten sposób możemy rozwiązać problem.

Przycisk głośności YouTube jest wyłączony

YouTube ma opcje takie jak wyciszanie dźwięku wideo lub modyfikowanie intensywności, dlatego konieczne jest przejrzenie tych sekcji i sprawdzenie ich stanu.

Może się zdarzyć, że wideo nie ma dźwięku ponieważ przełącznik głośności jest wyciszony. W takich przypadkach wystarczy zmodyfikować opcję, aby brzmiała ponownie.

Jak naprawić awarię dźwięku YT na moim telewizorze Samsung Smart TV?

Z drugiej strony, jeśli problem nie zostanie znaleziony w platformie wideo, należy sprawdzić nasz smart TV, aby go rozwiązać.

Może wystąpić kilka błędów, więc konieczne będzie wypróbowanie kilku kroków, aż znajdziesz rozwiązanie. W takim przypadku należy to poprawić, jeśli jest awaria aplikacji lub urządzenia używany do jego odtworzenia.

youtube nie brzmi na smart tv

Usuń i ponownie zainstaluj aplikację

Prostym rozwiązaniem, które możesz zastosować w takich przypadkach jest: odinstaluj i zainstaluj aplikację YouTube. W niektórych przypadkach zwykle powodują błędy zgodności podczas instalacji i są rozwiązywane przez ponowną instalację aplikacji.

Jeśli wykonałeś ten krok, a błąd dźwiękowy nadal nie został rozwiązany, prawdopodobnie problem nie dotyczy aplikacji, ale używanego urządzenia.

Uruchom ponownie router, do którego podłączony jest telewizor

Innym sposobem naprawienia awarii dźwięku wideo jest ponowne uruchomienie routera podłączonego do telewizora. Jest to bardzo prosty krok, który może naprawić błąd, ponieważ prawdopodobnie jest w nim błąd.

Aby to zrobić, musisz tylko znajdź przycisk zasilania i naciśnij go. Pozostaw tak na kilka sekund, a następnie włącz. Następnie ponownie połącz się z telewizorem Smart TV, aby spróbować odtworzyć wideo z dźwiękiem. Pamiętaj, że aby uzyskać dostęp do platformy, musisz mieć połączenie z Internetem.

Zresetuj telewizor do ustawień fabrycznych

Jedną z ostatnich opcji, które możesz wypróbować, jest przywrócenie ustawień fabrycznych. Zanim to zrobisz, musisz wziąć pod uwagę, że stracisz wszystkie informacje lub ustawienia domyślne urządzenia.

Przeprowadzenie przywracania jest bardzo prostym krokiem, jednak sposób jego wykonania może się różnić w zależności od modelu. Aby zresetować Smart TV, musisz wykonać następujące kroki.

  • Naciśnij przycisk menu na kontrolerze.
  • Wejdź do opcji asystenta lub wsparcia i zdalnego sterowania.
  • Następnie zejdź w dół, aż zobaczysz okno autodiagnostyki na swoim Smart TV i naciśnij Enter.
  • W tej sekcji znajdziesz opcję resetowania.
  • Musisz wprowadzić swój kod PIN i potwierdzić przywrócenie klawiszem enter.
  • Kiedy to zaakceptujesz, rozpocznie się proces.
  • Pamiętaj, że będziesz musiał to później skonfigurować.

Jeśli wykonałeś ten krok, a Twój telewizor Smart TV nadal nie odtwarza dźwięków z YouTube, pójście z profesjonalistą będzie nieuniknione. W takich przypadkach może to być poważniejszy błąd i dlatego konieczne jest udanie się do specjalisty.

dołącz do naszego kanału telegram