Skip to content

Dlaczego wydajesz się aktywny na Instagramie, jeśli nie jesteś online i jak to naprawić?

24 de październik de 2021

Sieci społecznościowe są podatne na błędy komunikacyjne, więc nie powinno Cię dziwić, jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się, że opuszczasz Instagram, a znajomy mówi Ci, że byłeś połączony, ale w rzeczywistości tak nie było. następnie jesteś aktywny na Instagramie, ale nie jesteś online, tutaj powiemy Ci, jak możesz to rozwiązać.

Jaki jest powód, dla którego Instagram pokazuje, że jesteś aktywny, kiedy nie jesteś?

Jeśli z jakiegoś powodu opuściłeś Instagram, a przyjaciel lub chłopak powie Ci, że byłeś aktywny w określonym czasie i masz pewność, że tak nie było, tutaj powiemy Ci, jaki jest powód, dla którego tak się dzieje.

Aplikacja nie została poprawnie zamknięta

Wiele razy ludzie przeglądają swój osobisty Instagram i nagle blokują telefon, ale nieumyślnie to robią i byli na Instagramie, oglądając historię lub czat, i dlatego są aktywni na Instagramie

Innym powodem, który może się zdarzyć, jest to, że zalogowałeś się na swój osobisty Instagram, ale przez komputer stacjonarny i przypadkowo zostawiłeś go otwarty i może ktoś inny użył tego komputera i może również wszedł na Twój Instagram.

Wreszcie, i jest to błąd, który popełnia wiele osób, jest to, że wchodzą, aby zobaczyć historię innego użytkownika i szybko wychodzą z aplikacji, ale robią to bez zamykania obserwowanej historii, pozostawienie aplikacji w tle a platforma może przyjąć to tak, jakbyś nadal był online, pokazując tym samym aktywny status innym użytkownikom.

Należy zauważyć, że istnieje również możliwość ktoś inny ma Twoje hasło na Instagramie i nie wiesz o tym, a to kolejny powód, dla którego występuje ten problem.

W aktualizacji występują problemy

Drugim powodem występowania tej niedogodności jest to, że wydajesz się aktywny na Instagramie, podczas gdy w rzeczywistości tak nie jest, Może to być spowodowane aktualizacją Instagrama, którą masz, ponieważ wiele razy ludzie odrzucają aktualizacje aplikacji i pozostają z bardzo starą wersją, najlepiej sprawdzić, którą wersję Instagrama posiadasz i zaktualizować ją do najnowszej, aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

Jeśli masz telefon komórkowy z systemem operacyjnym Android Aby przejrzeć wersję Instagrama i zaktualizować ją, musisz wykonać następujące kroki:

 1. Na telefonie komórkowym musisz przejść do Sklepu Play.
 2. Następnie w pasku wyszukiwania napisz Instagram.
 3. Gdy pojawi się aplikacja, zauważysz, że obok niej znajduje się przycisk z napisem aktualizacja, jeśli tak, musisz go nacisnąć, a aktualizacja się rozpocznie.
 4. Jeśli nie widzisz żadnego przycisku, powiedzmy aktualizacja, to dlatego, że aplikacja nie wymaga żadnej aktualizacji.

wyglądasz na aktywny na Instagramie i nie jesteś online
A dla tych, którzy mają iPhone’a, sprawdzić i zaktualizować wersję aplikacji Instagram musisz wykonać następujące kroki:

 1. Na iPhonie przejdź do oficjalnej aplikacji sklepu.
 2. W sklepie poszukaj aplikacji Instagram.
 3. Gdy pojawi się ta aplikacja, powinieneś sprawdzić, czy obok niej znajduje się opcja aktualizacji, jeśli tak, naciśnij tę opcję.
 4. Gotowe, wykonując te czynności, zaktualizujesz aplikację.

Problemy z platformą

Nie jest nowością, że czasami platformy wykazują usterkę, to może być kolejny powód, dla którego masz ten problem ze swoim Instagramem.

Jak możesz rozwiązać ten problem za pomocą swojego konta na Instagramie?

W poprzedniej części wspomnieliśmy o powodach, dla których ten problem może wystąpić na Instagramie i tutaj powiemy Ci, jak możesz to rozwiązać.

Wyczyść pamięć podręczną

Jak już wspomnieliśmy, może się zdarzyć, że platforma generuje awarię, a zwłaszcza jeśli cache jest pełny, ponieważ wiele razy nie zdajemy sobie z tego sprawy, to opróżniając wspomnianą pamięć wyeliminujesz informacje, które nie są tak ważne i może być przyczyną problemu. Do usuń pamięć podręczną Instagram, musisz wykonać następujące kroki:

 1. W ustawieniach telefonu musisz przejść do sekcji, która mówi aplikacje.
 2. Raz tam, wybierz Instagram.
 3. Na Instagramie kliknij opcję usuwania lub Wyczyść pamięć podręczną.
 4. Gotowe, tak proste jest opróżnienie pamięci podręcznej aplikacji.

wyłącz stan aktywności

Wymuś zatrzymanie Instagram

W poprzedniej części wspomnieliśmy, że problem często występuje z powodu nieprawidłowego opuszczania aplikacji, a następnie kolejne zalecenie, aby rozwiązać ten problem jest wymuszenie zatrzymania Instagrama, aby to zrobić jest bardzo proste, wystarczy wykonać następujące kroki:

 1. Na telefonie osobistym z systemem Android lub iOS przejdź do ustawienia lub konfiguracje.
 2. Po ustawieniu wybierz, gdzie jest napisane aplikacje.
 3. Już w aplikacjach możesz zobaczyć listę wszystkich aplikacji w telefonie, w tym tych, które pobrałeś.
 4. Musisz zlokalizować Instagram, gdy zauważysz, że istnieje kilka opcji, w tym odinstaluj, wybierz tę, która mówi Force stop.
 5. W ten sposób Instagram nie będzie już działał w tle.

Uruchom ponownie telefon komórkowy

Kolejna opcja, która jest bardzo przydatna do rozwiązania tego małego problemu jest ponowne uruchomienie telefonu komórkowego, ponieważ jeśli to zrobisz, wszystkie aplikacje zostaną zamknięte. Aby ponownie uruchomić urządzenie, wystarczy nacisnąć przycisk zasilania, a następnie ponownie uruchomić.

Odinstaluj i ponownie zainstaluj aplikację

Jako ostatnią opcję spróbuj odinstalować i ponownie zainstalować aplikację, ponieważ spowoduje to automatyczne zamknięcie otwartej sesji.

Aby odinstalować aplikację po prostu przeciągnij ikonę Instagrama do opcji odinstalowania. Następnie wróć do sklepu, Play Store lub App Store, aby go ponownie zainstalować, ma to również tę zaletę, że aplikacja będzie dostępna w najnowszej wersji

Co możesz zrobić, aby Instagram nie wyświetlał się, gdy jesteś aktywny?

Aby ponownie uniknąć tych niedogodności, najlepiej: ukryj swój aktywny status a tutaj powiemy Ci, jak możesz to zrobić zarówno z telefonu komórkowego, jak iz komputera.

W poprzedniej części wspomnieliśmy, że istnieją możliwości, że ktoś ma twoje hasło, wtedy możesz również zmienić hasło swojego Instagrama i w ten sposób uniknąć innego problemu.

zapobiegaj pokazywaniu się na Instagramie, gdy jesteś aktywny

Na Androidzie lub iOS

Aby dezaktywować ostatnie połączenie lub aktywny status naszego konta na Instagramie, za pośrednictwem telefonu komórkowego z systemem Android lub iOS, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz aplikację Instagram.
 2. Przejdź do swojego profilu i kliknij trzy poziome linie znajdujące się w prawej górnej części.
 3. Następnie kliknij ustawienia.
 4. Pojawią się różne opcje, wybierz tę, która mówi o prywatności.
 5. Już w prywatności zlokalizuj, gdzie mówi stan aktywności.
 6. Tam musisz przesunąć niebieski przycisk na drugą stronę.
 7. Gotowy, tak łatwo jest zapobiec opuszczeniu ostatniego połączenia.

Z PC

Dezaktywacja ostatniego połączenia przez komputer jest bardzo podobna do tej z telefonu komórkowego i Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Zaloguj się przez wersję internetową.
 2. W prawym górnym rogu kliknij kółko z Twoim zdjęciem profilowym.
 3. Tam możesz zobaczyć różne opcje, kliknij ustawienia.
 4. Następnie po lewej stronie kliknij prywatność i bezpieczeństwo.
 5. Raz tam, odznacz pole, które mówi pokaż status aktywności.