Skip to content

Dlaczego nie mogę zapisywać zdjęć w formacie JPG w Photoshopie? – Rozwiązanie

18 de styczeń de 2022

Photoshop to program komputerowy przeznaczony do profesjonalnego tworzenia i edycji obrazów. Ma nieskończone funkcje i funkcje, dzięki którym jest jedną z aplikacji preferowany przez entuzjastów fotografii. Chociaż jest to doskonały program z przydatnymi narzędziami edycyjnymi, podczas zapisywania zdjęcia w formacie JPG nie pokazuje tej opcji.

Powinieneś wiedzieć, że natywnym formatem obrazu Photoshopa jest PSD, jednak można zmienić na inne dostępne formaty, ale być może niewidoczne, więc w tym artykule zobaczymy jak zapisywać zdjęcia w formacie jgp stosując różne metody, które to ułatwiają. Możesz również uzyskać dostęp do linku, jak przekonwertować obrazy PSD na obrazy JPG online, jeśli Cię to interesuje.

Jak sprawić, by Photoshop pozwalał na zapisywanie zdjęć w JPG?

JPG to typ pliku, który pozwala zmniejsz rozmiar obrazu i skompresuj dane z niego na bloki pikseli zwane kafelkami. A korzystanie z niego niesie ze sobą ogromne korzyści, takie jak niewielka waga zdjęć, bez problemu poradzi sobie w każdym programie i na komputerach, a ponadto nie zajmuje dużo miejsca ze względu na niewielkie rozmiary.

Jak widać, to tylko niektóre z powodów, dla których wiele osób woli używać tego formatu w obrazach. To powiedziawszy, w tym segmencie dowiesz się trzy sposoby zapisywania zdjęć w JPG w Adobe Photoshop bardzo łatwo. Dlatego zwróć uwagę, abyś mógł zastosować następujące aspekty.

Włącz „Zapisz jako stary”

Po pierwsze, gdy wciśniemy opcję 'Zapisz jako’, nie przedstawia nam to formatu JPG wśród opcji zapisywania, więc w tej części zobaczymy kilka sposobów, aby Photoshop nam to umożliwił, a pierwszy to włącz opcję „Zapisz jako stary”. Jak to zrobić? Wykonaj czynności wymienione poniżej:

Aby uzyskać dostęp do opcji zapisywania jako starej na komputerze z systemem Windows, przejdź do karty Edycja, a następnie w tej sekcji przejdź do Preferencji, a następnie wybierz Zarządzanie plikami, a na koniec przejdź do Opcje zapisywania plików .

Stosując procedurę opisaną na komputerze, ta opcja umożliwia zapisanie obrazów w oryginalnym stanie, w tym Skopiuj do nazwy pliku akcja. Z drugiej strony niektórzy użytkownicy zgłaszali problemy z zapisywaniem pliku, jeśli tak jest, przejdź do linku „Błąd podczas zapisywania pliku w Photoshopie”, aby rozwiązać ten problem.

photoshop-logo

Zapisz kopie

Inną bardzo skuteczną metodą zapisania obrazu w formacie JPG jest skorzystanie z opcji „Zapisz kopię”. Aby to zrobić, musisz utworzyć nową wersję pliku. Jeśli nie widzisz formatu JPG wśród opcji, możesz zastosować ’Zapisz kopię dla wszystkich formatów” a także stworzyć nową jego wersję.

Aby uzyskać ten wynik, przejdź do Plik, a następnie do Zapisz kopię, później zobaczysz okno dialogowe, po którym musisz kliknąć Zapisz kopię. Z drugiej strony chcemy nauczyć Cię triku, który Ci pomoże Photoshop wyświetla format JPG, a to jest, przejdź do Obraz, a następnie do Tryb i wybierz RGB, wykonując te proste czynności, zobaczysz, że po wybraniu Zapisz jako pojawią się wszystkie dostępne formaty.

Zachowaj warstwy obrazu

Aby użyć formatu JPG do zapisania zdjęcia, możesz również użyć następującej metody, aby to zrobić: zachowaj warstwy obrazu. Jest to opcja zapisywania pliku w oknie dialogowym „Zapisz jako” lub „Zapisz kopię”, która umożliwia zapisanie zdjęcia w dowolnym dostępnym formacie.

Oczywiście zależy to również od rodzaju zapisywanego pliku i wybranego formatu. Jeśli zachowywanie warstw obrazu nie jest dostępne lub jest wyłączone, nie będzie problemu, ponieważ warstwy zdjęć są połączone. Z drugiej strony metodą, która przyniosła dobre rezultaty wielu użytkownikom, jest użycie kombinacja klawiszy Shift + Ctrl + S.

Jednak zauważono, że w ten sposób jakość obrazu zostaje utracona, nie jest on zapisywany z oryginalną jakością obrazu. Ale nie martw się, ponieważ możesz zapisać obraz w Photoshopie bez utraty jakości. jaktosie pomaga rozwiązać ten i inne problemy.

różne rodzaje formatów obrazu

Jakich innych opcji możesz użyć do zapisywania zdjęć JPG w Photoshopie?

Najlepsze jest to, że mamy wiele alternatyw do zapisywania obrazu w JPG, w rzeczywistości możesz nawet użyć opcja szybkiego eksportu by móc to zrobić. Jeśli jednak wszystkie powyższe metody nie osiągną celu tego samouczka, możesz zamknąć program Photoshop lub go zaktualizować, a następnie zobaczmy, jak to zrobić.

Zamknij Photoshopa lub zaktualizuj

Aby zamknąć Photoshopa, musisz przejdź do panelu sterowania swojego komputerai w sekcji programów wybierz ten, który chcesz odinstalować. Możesz zastosować ten proces, gdy Photoshop sprawia ci problemy, a wśród nich nie wyświetlają się wszystkie opcje formatu.

W niektórych przypadkach zdarza się, że niektóre programy działają w tle i dlatego zakłócają prawidłowe działanie tej aplikacji, w rzeczywistości można nawet wymusić jej zamknięcie lub aktualizację programu.

Na komputerze z systemem Windows możesz uzyskać dostęp do menedżera zadań, a w polu błędu możesz wybierz „Zakończ zadanie”, aby je usunąć, możesz to zrobić z każdym procesem, który powoduje konflikty w programie. Z drugiej strony ważne jest, aby odwiedzić pomoc techniczną Adobe Photoshop w przypadku jakichkolwiek pytań lub problemów, aby znaleźć rozwiązania.

dołącz do naszego kanału telegram