Skip to content

Dlaczego nie mogę wysyłać filmów na WhatsApp? – Rozwiązanie

4 de luty de 2021

WhatsApp to najlepsza aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych, ponieważ umożliwia wysyłanie dużej liczby zdjęć, obrazów, wiadomości i filmów; Jednak czasami podczas korzystania z tej aplikacji mogą pojawić się pewne niedogodności. Dlatego w pewnym momencie z pewnością zadawałeś sobie pytanie: Dlaczego nie mogę wysyłać filmów na WhatsApp? W tym poście wyjaśnimy, jak go rozwiązać.

Dlaczego nie mogę wysyłać filmów na WhatsApp?

Jest to bardzo powszechny problem w WhatsApp, a przyczyny mogą być różne:

 1. Głównym powodem, dla którego nie można wysyłać filmów na WhatsApp, jest rozszerzenie połączenie internetowe. Dlatego upewnij się, że Twoje urządzenie jest podłączone do Wi-Fi lub czy dane mobilne są aktywne; Jeśli nie, spróbuj wysłać później, gdy internet jest stabilny.
 2. Upewnij się, że data i godzina w urządzeniu mobilnym są zgodne z czasem lokalnym; Powinieneś nawet upewnić się, że akronimy AM i PM odpowiadają porze dnia. Jeśli godzina i data są nieprawidłowe, zmień je w menu «Regulacja» (konfiguracja)> Data i godzina w urządzeniu mobilnym.
 3. Za mało miejsca do przechowywania na Twoim urządzeniu. Dzieje się tak bardzo często iw takim przypadku musisz zwolnić miejsce w pamięci wewnętrznej telefonu komórkowego, aby móc wysyłać filmy lub inne pliki za pośrednictwem WhatsApp.
 4. Coś, co może utrudniać wysyłanie Twoich filmów; dzieje się tak, gdy karta micro SD urządzenia jest w trybie odczytu; następnie musisz wyłączyć tę funkcję.
 1. Pamięć micro SD, w której przechowywane są wszystkie pliki, jest wadliwa lub uszkodzona. Dlatego spróbuj go najpierw wyczyścić, jeśli nie działa, upewnij się, że jest uszkodzony i będziesz musiał go wymienić.
 2. Nie masz najnowszych aktualizacji aplikacji. Ważne jest, aby aktualizować WhatsApp na telefonie komórkowym za każdym razem, gdy dostępna jest nowa wersja; Ponieważ stare wersje tej aplikacji zwykle mają usterki. Aby go rozwiązać, zaktualizuj aplikację lub odinstaluj aktualną wersję i zainstaluj nową.
 3. Film jest bardzo długi i ciężki, więc WhatsApp nie pozwoli na wysyłanie tego typu treści; Ponieważ możesz wysyłać tylko 3-minutowe filmy o wadze mniejszej niż 16 MB. Jeśli chcesz wysłać długie i ciężkie filmy musisz skorzystać z innych opcji.

Ciekawe miejsca:

 • Jeśli uda Ci się wysłać ciężkie wideo na WhatsApp, to będzie wysłane w skompresowanej formie, aby wideo straciło jakość. To samo dzieje się podczas wysyłania zdjęć, chociaż istnieją sposoby, aby zapobiec utracie jakości obrazów wysyłanych przez WhatsApp.
 • Możesz sprawdzić, czy problem pochodzi z karty micro SD w bardzo prosty sposób; Użyj innej karty micro SD jako testu, aby sprawdzić, czy ta, której używasz w telefonie komórkowym, działa poprawnie. Możesz nawet wyjąć kartę micro SD i spróbować wysłać wideo z pamięci wewnętrznej komputera, jeśli to nie zadziała, problem nie pochodzi z pamięci micro SD.
 • Coś, co może ci pomóc, to wyczyścić pamięć podręczną i dane WhatsApp; Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia> Aplikacje> WhatsApp> Pamięć> Wyczyść dane i pamięć podręczną. WhatsApp przywróci ustawienia fabryczne i wyśle ​​nowy kod weryfikacyjny.
 • To jest ważne zaktualizuj wszystkie aplikacje pobrane na telefon komórkowy aby te działały poprawnie i abyś mógł maksymalnie skorzystać z najnowszych modyfikacji, które zostały wprowadzone w Aplikacjach.

Jak wysyłać ciężkie filmy na WhatsApp?

WhatsApp ogranicza swoich użytkowników do wysyłania dużych filmów, ponieważ jeśli wszyscy użytkownicy wysyłają pliki, które ważą więcej niż 16 MB, platforma WhatsApp upadnie a jego użycie byłoby wyzwaniem.

Sprawdź powiadomienia WhatsApp

Jeśli chcesz wysyłać długie i ciężkie filmy przez WhatsApp; musisz Wytnij i wyślij w częściach; To rozwiązanie oferowane przez WhatsApp może stać się żmudnym i trudnym zadaniem dla wielu użytkowników.

Dlatego wskazane jest korzystanie z platform takich jak Dropbox lub Dysk Google; które są łatwymi w użyciu narzędziami i pozwalają na przesyłanie dużych plików bez żadnych ograniczeń. Wielu użytkowników uznało za przydatne do wysyłania dużych plików WeTransfer, ponieważ ma prosty interfejs, który umożliwia bezpłatne udostępnianie do 2 GB plików.

Wysyłanie filmów na WhatsApp jest bardzo proste. Jeśli masz problem z wysyłaniem filmów, sprawdź, co jest przyczyną problemu i rozwiąż go, aby nadal korzystać z zalet tej aplikacji.

dołącz do naszego kanału telegram